Вегетаріанські страви

Вегетаріанство і релігія – ведичні знання, вегетаріанство у Біблії

Вегетаріанство і релігія

З точки зору релігійної філософії вегетаріанство швидше прийшло до нас з Індуїзму і Вед, ведичної культури яка забороняє їсти м’ясо і інші продукти насильства – яйця, рибу.

У релігійних напрямах Індуїзму є поняття Карми і безлічі народжень на Землі, щоб цю карму відпрацювати. Тобто принцип того, що за усі дії необхідно платити, не в цій, так в наступному житті. Фактично – народження на землі і є покарання, і це заважає потрапити душі в рай на вічно.

Відповідно вбивство тварини, або сприяння цьому вбивству(як купівля м’яса в супермаркеті) вважається гріхом і за ці гріхи ми платимо живучи на землі(тепер зрозуміло кого винити в усіх своїх нещастях? – тільки себе).

Веды говорять про необхідність дотримуватися принципу ненасильства, щоб мати можливість звільниться від кармічних наслідків. Тут хотілося б зазначити, що багато прибічників м’ясного живлення прибігають до лицемірних порівнянь – що рослини теж живі, і поїдаючи їх вегетаріанці також здійснюють насильницькі дії. Думаю, що усім в глибині душі зрозуміла різниця між вбивством тварини на бойні і збором урожаю пшениці, наприклад. Зрозумілий рівень страждань і болю в тому і іншому випадку. І, враховуючи, що людині, як і всякій живій істоті, їжа потрібна і дотримуючись принципу ненасильства, вибір рослин для живлення виправданий, навіть з точки зору Вед і Ведичних писань.

“Якщо хто з любов’ю і вірою піднесе Мені листок або квітку, плід або воду, Я прийму” – слова Крішни з Бхагават Гиты.

Деякі дуже свідомі люди починають говорити про те, що навіть заповіді Біблії представлені не правильно – адже одним з головних принципів є “Не убий”, і в даному випадку трактування заповіді з тієї точки зору, що тільки вбивство людини вважається гріхом у Біблії не дана – відповідно цей принцип повинен поширюватися на усіх живих істот, у тому числі і тварин. Можливо, коли-небудь така думка пошириться серед більшості християн.

А доки вегетаріанство це доля індуїзму, воно не розуміється і не сприймається більшістю, але це не заважає вегетаріанцям жити повноцінним насиченим життям, і бути щасливими навіть більш ніж іншим 🙂

Про автора

admin

Залиши коментарій