Вегетаріанські страви

Важливі вітаміни і мікроелементи під час вагітності

Важливі вітаміни і мікроелементи під час вагітності

Вагітність – це дуже відповідальний період для організму жінки, і перевірка його на міцність. Адже тепер йому належить забезпечувати потреби не лише однієї дорослої людини – але і ще і нового зростаючого організму(і пріоритет завжди віддаватиметься другому). З початком вагітності, особливо в перший триместр, імунітет жіночого організму сильно слабшає, по цьому легко простудиться, захворіти або підхопити якийсь вірус в громадських місцях. А на останньому триместрі, коли малюк активно росте і набирає масу, ще важливішим стає збалансоване харчування і забезпечення вступу з їжею усіх необхідних вітамінів і мікроелементів – як для правильного розвитку малюка так і для хорошого самопочуття майбутньої мами.

Безумовно, усі вітаміни і мікроелементи важливі для будь-якого організму – звичайного, такого, що росте, майбутньої мами. Але у разі вагітності є ряд супер-важливих речовин, на які варто звернути особливу увагу. Можливо, саме внаслідок того, що дуже часто виявляється так, що цих речовин бракує. Це надалі може викликати проблеми із здоров’ям як мами так і малюка(чого варта тільки одна анемія).

На що ж в першу чергу звертають увагу при вагітності, які речовини(вітаміни і мікроелементи) важливі(і недолік яких може легко виникати)? Це:

 • Білок(вірніше навіть амінокислоти) – відповідає за побудову м’язових тканин малюка, правильного набору маси і загального розвитку;
 • Кальцій – формує кісткові тканини дитини і матері(а також волосся, нігті);
 • Залізо – впливає на рівень гемоглобіну в крові, правильне транспортування кисню по організму матері і доставка його в потрібній кількості малюкові;
 • Фолієва кислота(чи вітамін В9) -влияет на розвиток кровоносної системи, имунной системи дитини, вона також бере участь у будові ДНК, вона забезпечує правильне формування плаценти;
 • В12 – бере участь у формуванні нервової системи малюка, також потрібний для формування крові – червоних тілець;
 • Нерозчинна клітковина – для нормального функціонування системи шлунково-кишкового тракту у мами, відсутність токсикозу.

Усі ці мікроелементи і вітаміни повинні потрапляти в організм матері разом з живленням(чи вітамінними добавками). При вагітності дуже рідко трапляються передозування(шляхом споживання продуктів, звичайно, а не промислових вітамінів і комплексів) – наприклад залізо, кальцій і білок здатні відкладатися в спеціальні депо, які потім витрачаються на пізніших термінах вагітності, – по цьому потурбуйтеся про своє живлення з самого початку вагітності.

Детальніше про кожен мікроелемент/вітамін, його важливість для організму людини і де його узяти Ви зможете шанувати в окремих статтях, але коротко кожен мікроелемент/вітамін можна забезпечити наступними вегетаріанськими продуктами:

 • Білок – соя, бобові, молочні продукти(сир, сир);
 • Кальцій – молочні продукти, кунжут, насіння-горіхи, капуста;
 • Залізо – гречка, курага, волоський горіх, буряк, гранат, шпинат;
 • Фолієва кислота(В9) – шпинат, фундук, волоський горіх, салати, житній хліб;
 • В12 – молочні продукти, проростки пшениці, ячменю, ламінарія(морська капуста);
 • Клітковина – спеціальна добавка, основна частина свіжих овочів і фруктів.

А допомогти збалансувати своє живлення Вам може стаття – збалансоване харчування при вагітності.

Про автора

admin

Залиши коментарій