Вегетаріанські страви

Вагітність і вегетаріанство – чи є небезпека, Вегетаріанські страви

Вагітність і вегетаріанство – чи є небезпека?

Дискусії навколо того, що вегетаріанство(як повна відмова від усієї тварини, так і часткова відмова від продуктів, в наслідку яких гине жива істота – м’ясо, птах, риба, яйця) шкідливе для людського здоров’я і абсолютно не властиве людині трішки стихли. Вже навіть багато лікарів визнають, що подібна “дієта” у багатьох випадках набагато корисніша, ніж звичайне живлення – людина-вегетаріанець споживає значно більше овочів і фруктів, у тому числі свіжих, що приносить організму більше необхідних вітамінів. Тоді як в рослинній їжі абсолютно відсутній холестерин – відповідно можна не турбується про свої посудини.

Але ось якщо мова заходить о вегетаріанстві при вагітності – піднімається ціле “виття” і бідних жінок починають залякувати і третирувати, що вона тим самим зашкодить своїй дитині, що мол хочеш сама бути вегетаріанкою – будь, але тепер те ти не лише за себе відповідаєш. і так далі

Деякі вагітні лякаються – і починають їсти м’ясо, інші продовжують відстоювати свою точку зору, але стикаються з величезним нерозумінням, конфліктами в сім’ї, відсутністю підтримки. А якщо що не так з вагітністю – усі відразу нарікають на вегетаріанство, навіть не розібравшись в справжніх причинах(навіть самі лікарі).

І все-таки питання

  • На скільки безпечно бути вегетаріанкою при вагітності?
  • Чи можна народити здорову дитину не споживаючи тваринних продуктів?
  • Як вегетаріанство при вагітності відіб’ється на розвитку малюка?
  • А чи можна щоб і дитина була вегетаріанцем?

Вегетаріанкою при вагітності бути можна – і ця відповідь однозначна.

Чому? По-перше хоч тому, що є маса прикладів, коли жінки вегетаріанки народжували і виховували здорових дітей вегетаріанців. Узяти ту ж Індію, де 80% населення лакто-вегетаріанці, і де люди не вживали м’ясо цілими поколіннями. Якщо приклад Індії Вас не надихає – є маса прикладів і в Європі і в США і купа літератури написана із цього приводу(більшість, звичайно, англійською мовою) – перевірте амазон, або в крайньому випадку шануйте тематичні форуми.

По-друге, чому усі нарікають на вегетаріанство – тому що є міф про те, що бракуватиме ряду мікроелементів, вітамінів і інших поживних речовин для нормального розвитку дитини як в утробі, так і після його народження. Якщо розібратися в цьому питанні детальніше і грунтовно(а не просто повторювати заяви якихось необгрунтованих догм) – те при збалансованому харчуванні недоліку ні в чому не буде, а ось користі буде значно більше(про що детальніше в наступних статтях). Та і діток годують спочатку молоком, потім вводять прикорм з фруктів/овочів і каш. Адже ніхто і ніде не починає годувати немовлят м’ясом. Означає і для дитини таке живлення більш ніж прийнятно.

Тому – не бійтеся ніяких залякувань, просто розберіться в найважливіших питаннях, шануйте правильну літературу, і спокійно живіть організувавши для себе правильне харчування(звичайно, краще щоб Ваш вегетаріанський стаж до моменту вагітності досягав хоч би 1,5-2 років – щоб ваш власний організм вже перебудувався). Не афішуйте сильно про те, що ви продовжуєте бути вегетаріанкою під час вагітності – особливо якщо Ваша сім’я проти. Та і лікарі в жіночій консультації дуже часто попадаються безграмотні і ганяють на зайві аналізи і лякають зайвий раз. Тому чим інтимно залишиться ця тема – тим спокійніше буде Вашим нервам. І народжуйте здорових, чудових дітей.

Підпишіться на e – mail розсилку

Читайте також

Матеріали партнерів

Коментарі і відгуки(43)

повністю з вами згодна. спасибі

Все вірно. Ми з чоловіком обоє лакто-вегетаріанці( мій “стаж” більше 10 років). Благополучно зачали і народили здорову дитину. Вагітність пройшла легко і без проблем. Малюк розвивається нормально. Помітила, що вегетаріанці, на відміну від мясоедов, живляться різноманітніше і корисно.

ось і ми про те ж 🙂 ще один чудовий приклад! спасибі що поділилися!

до речі у мене під час вагітності сталася анемія – але це я сама винна – захопилася порожніми калоріями у вигляді булок і цукерок, вирішила раз вагітна все можна. а про вітаміни і мінерали забула. ось і отримала. Але потім взялася за розум і буквально за два тижні привела рівень гемоглобіну до прийнятного стану. хоча він у мене пожизни занизький, навіть минулі вреена коли я їла м’ясо не могла похвастати високим гемоглобіном

До речі, про статистику. Індія, в якій кількість вегетаріанців серед жителів найвища у світі(при цьому вона є однією з бідних країн), відрізняється не дуже високою тривалістю життя населення – в середньому 62-63 роки. Для порівняння, в країнах Скандинавії, де традиційно в раціоні переважають жирна риба і м’ясні продукти, – 70-75 років. США, де вегетаріанство нестримно набирає популярність, – найтовща нація у світі.

У країні довгожителів Японії, є рухи Антивегетаріанські, так що хочете скоротити своїй дитині життя – вперед: робіть його вегетаріанцем!

Юля, першим моїм бажанням було видалити Ваш відгук. Але нехай залишиться – і люди побачать і таку думку. А тепер розведемо полеміку. Середня тривалість життя в Індії 68 років, як втім і в Україні, де дуже люблять сало. І думаю те, що в деяких країнах тривалість життя може бути більша з тієї причини, яку ви помітили правильно, – Індія дійсно бідна країна(і причини бідності Індії навряд чи в тому, що велика частина її населення вегетаріанці). Таким чином, наприклад, у багатьох людей може просто не бути доступу до медицини.
І не смішите на рахунок США і тим, що вони такі товсті изза того, чтотам багато вегетаріанців(ви дійсно самі вірите в цю нісенітницю. ) Можу не з чуток сказати, оскільки там прожила довгий час, чому США найтовща нація у світі – адже в середньому раціон жителя США складається з 3000-4000 тис. калорій(це при нормі 2000 тыс калорій)! А велика частина населення їсть гамбургери і хотдоги. І основна їда за традицією – увечері проти ночі(вдень лише перекушування). Я сама живучи в США набрала зайвих 18 кг ваги, у тому числі завдяки ГМОшным і ненатуральным продуктам. Тому вегетаріанство не має ніякого відношення до надмірної ваги цієї нації.
Також мене мало цікавить те, що є антивегетаріанські рухи. є дуже багато всяких анти-рухів(нарпимер антисемітські) – це не означає що позиція цих рухів правильна і її варто дотримуватися, швидше навпаки(як мати Тереза говорила що вона не приєднається до антивоєнного руху, вона приєднається тільки до руху за мир – різниця, думаю, видно).
Подитоживая можу сказати, що я робитиму усе можливе, щоб моя дитина була вегетаріанцем і не їла трупи тварин. Приклад моїх батьків, які теж вегетаріанці вже більше за 5ти роки показує, що вегетаріанство зберігає не лише здоров’я, але і красу, – варто порівняти те, як вони виглядають з їх однолітками. А Вам бажаю удачі. Харчуйтеся так, як Ви вважаєте потрібним, а ми живитимемося так, як вважаємо потрібним ми.
А взагалі рекомендую пошукати інформацію тієї ж асоціації дієтологів США про те, що м’ясо споживати дійсно шкідливо – є у них такі ось наукові дослідження, які намагаються не піддавати широкому розголосу, бо це може зашкодити м’ясній промисловості і економіці країни в цілому. Може бути Ви все-таки зможете побачити і іншу точку зору.

Ірина! Дуже містка і правильна відповідь. Я сама вегетаріанка і багато начулася у свій адресс за 7 років. Але такого коментаря, що в Америці ожирінням із-за вегетаріанства, ще ніколи. Я знаю одно: немає нічого безрозсуднішого, ніж довіряти статтям з жовтої преси або сайтів в Інтернеті, які публікують “найважливіші теми”(часто выдуманые) для підвищення припливу відвідувачів на свої сайти, але найбезрозсудніше – висловлюватися про те, чого навіть не пробував(не видел-не знаєш).

та Ольга, чого тільки не наслухаєшся з приводу вегетаріанства. Я ось особисто лікарям навмисно не говорила про те, що я вегетаріанка, коли вели мою вагітність. Представляю скільки було б криків з приводу рівня мого гемоглобіну(хоча моя подруга теж вегетаріанка і гемоглобін у неї зашкалює – вище 140, ось Вам і залежність). І сліпо довіряти джерелам інформації теж не можна. Навіть якщо декілька джерел говорять одно і те ж. Я ось нещодавно знайшла в інтернеті статтю про те що ПАВ в миючих засобах зовсім безпечні і ніяк на людину не впливають. І про це так добре було написано, що я трохи не повірила 🙂 такий час – усі хочуть більше запрацювати за всяку ціну. і дійсно часто деякі речі здаються абсурдними, але іноді вони такими здаються тільки в силу узкости і костности нашого світосприйняття.

Юля, мені як вегетаріанці, ніколи навіть в голову не прийдет зайти на сайт любителів м’яса, читати там статті і писати спростування в коментарях. Навіщо Ви це робите? Побережіть свою психіку і оточення, тому як, окрім роздратування, Ваш коментар ніяких емоцій не викликає. Тут зібралися люди, які не сьогодні вранці прокинулися і просто так вирішили не їсти м’яса і не годувати їм своїх дітей; що усі, що тут думають, утворені, начитані і повірте, що усі ми вивчили достатню к-ть інформації про вегетаріанство перш, ніж ступити на цей шлях. Я вагітна не їм м’яса, моя дитина ніколи не їла м’яса(йому три роки), регулярно здаємо аналізи, у тому числі і на вміст потрібних речовин в крові – все в нормі, дитина ніколи не хворіла, він навіть примудрився вітрянкою не захворіти, коли уся його група в садку захворіла, хоча ми навіть жодного щеплення не робили. І по Вашій “логіці” я йому укорочую життя тим, що він не їсть так зване м’ясо тварин, яких обколюють під час життя і після смерті таким величезним кол-вом всякої хімії, гормонів і стероїдів, а у вас потім уся ця гримуча суміш в тарілочці з супчиком плаває. Я вже мовчу про гуманне відношення до тварин.

Я вже більше року на сироїдінні. Зміни в здоров’ї – просто приголомшливі! А ось тут я ділюся своїм досвідом і роздумами : ecolife.megasportpro.ru

Взагалі я звичайно ж люблю написати яку-небудь непристойну критику, але тут ні до чого не чіплятися! 🙂

Я щиро захоплююся вегетаріанцями, дуже хотіла б встати на ваш шлях, але до сожелению, сила волі шкутильгає:(

Катерина, головне, що у Вас є бажання. Дуже багато вегетаріанців ставали ними не за один рік. У мене маса знайомих з прикладами коли відмовлялися спочатку від м’яса, потім від птаха, потім від риби і вже потім від яєць. у цьому питанні краще себе не насилувати. а усе інше складеться вже так, як складеться 🙂 може бути саме поступовий перехід на вегетаріанство Вам виявиться посильним. варто тільки подивитися відео про те, як мучать тварин і на м’ясо без сліз просто дивитися неможливо.

Це пов’язано не лише з силою волі.не є м’ясо це не означає себе мучити.Організм сам диктує, що йому потрібно мені ніколи не хочеться м’яса не лише тому що я так звикла..я оч чутлива до запахів шкідливої їжі у мене в голові не укладається поїдання трупів ..іншими словами ми ходячі кладовища.Потрібно бігти не від спокус м’ясної їжі а прийти до свідомості.що мясо-это не просто смачний шматок це убитою розчленована жива істота, яка почне перетравлюватися в організмі, виділяючи трупні отрути звідти рак всякі болячки.Шкода, що ми не замислимося над тим, що можливо хто те у вселене із задоволенням живився б нами так само вбивав і різав..та тільки вони вирішили відмовитися від м’яса і тому ми існуємо.Ми те думаємо, що ми самі самі а насправді земля це писчинка в космосі.

Я вегетаріанка з 11 років. Зараз мені 31 рік, але більше 23 років мені ще ніхто не давав. Дитина народилася великою і найздоровішою в пологовому будинку(так сказали завідувачка і лікарі пологового відділення). Йому скоро 6 років. М’ясо він є не любить, худенький. Мабуть не їсть дивлячись на мене, хоча я від нього своє вегетаріанство приховую. М’язова маса росте від вживаного білку. Як бути з цим? В період дитячого зростання м’ясо потрібне, тим більше хлопчикові.

Ганна, думки фахівців розходяться з приводу необхідності м’яса для зростаючого організму(звичайно мызнаем що думає про це традиційна медицина). Складно радити, коли справа стосується дітей, тут кожна мама як відчуває. Досить білку в молочних продуктах – сир, молоко, йогурт. Також білки є у бобових, та і в тій же пшениці є усі 6 незамінних амінокислот, які і потрібні людині з горезвісного білку. Є ще білкові коктейлі, на основі рослинних протеїнів в якості можливої добавки до живлення. Це я до того, що я вірю, що дитина може бути вегетаріанцем, і при цьому абсолютно здоровим і розвиненим(але це суто моя думка). Також потрібно розуміти, що худорба не завжди обумовлена нестачею чогось, а дуже часто структурою організму, яка йому властива. я свою дитину рощу як вегетаріанця, і це мій вибір. Але Ваш вибір може бути іншим, оскільки Ви як мама краще знаєте, що потрібно саме Вашій дитині.

Поділюся своїм болем. Невістка – вегетаріанка, не доносила внучку, вагу 1600. Зараз дівчинці 3.5 місяця, важить 4 кг, голівку не піднімає, слух недорозвинений, очки фокусує погано. Що робити. Назад не засунеш!

Наталія, я не думаю що є зв’язок між вегетаріанством і недоношеністю. Є маса інших чинників, які могли вплинути. Терпіння, турботи, бажаю щоб з внучкою все налагодилося!

Ви самі те народжували, якщо та те будучи вегетаріанкою?

Я не їм м’ясо 5 років, і синочок йому 4 годо, він теж не їсть м’ясо з народження, росте і розвивається добре, правда худенький))), але це тому що росте)))

Дівчатка, милі, дайте мені раду. Я на 3 місяці вагітності.Вже давно не їм м’ясо, але молочку вживаю. Начиталася всякій хрени з приводу несумісності вегетаріанства і вагітності. Ну не можу я є м’ясо, не хочу і не можу. Як ви живилися? Лікарі дійсно лякають, мовляв: “Та ти що. треба їсти м’ясо”!Дали мені величезний список продуктів для щоденного споживання. А там стоооолько всього. І олія усіх видів і хліб і овочі і каші. Мені доведеться не йти з кухні, щоб усе це приготувати і з’їсти. Розумію, що треба все в раціоні. Напишіть мені приклад, будь ласка. Дитинча перше, тому за все переживаю.
Спасибі вам величезне за ради.

Олеся, усі лікарі лякають, але я народила здорову дитину вагою в 4 кг будучу вегетаріанкою – не їм ні м’яса ні риби ні яєць і досі. у раціон включила хороші мультивітаміни. робила акцент на залізовмісні продукти оскільки була схильна до зниженого гемоглобіну і анемії – гранат, шпинат, волоський горіх, суховрукты, гречка, буряк і багато яблук, прямо кілограм в день. Особливо не парилася з приводу раціону – їла те, що хотілося. у які те моменти чітко хотілося чого те білкового – тоді на виручку йшов адигейський сир, соєве м’ясо, сейтан і бобові. Ще дуже добре пророщувати пшеницю і щодня їсти жменю пророщених зерен – там ну дуже багато усього корисного і при вагітності саме воно. Повірте, в м’ясі, що зараз продається одні добавки, якими відгодовують тварин. там немає ні вітамінів ні корисних речовин. тільки хіба що білок, але він же отруює організм, оскільки гниє і розкладається. Здоровіше за живлення чим у вегетаріанця складно придумати під час вагітності(якщо, звичайно, не зловживати простими вуглеводами).

Під час вагітності я пила спеціальний білковий коктейль “Мадонна”, продається в аптеках. Можна в міксері з полуницею збити – смачніше виходить. Дитина народилася здоровий, вага 4кг. 290г.

Їжте мила овочі фрукти молочку усю тільки без сычуга який в сир додають, крупи будь-які, все можете окрім м’яса

Ирочка, спасибі тобі величезне. Мій стаж вже 10 років, але дитинча перше і переживаю за нього. Читаю багато про вагітність і вегетаріанство. Розумію усю користь і знаю про неї не по чутці. А мені лікарі навіть вітамінів не призначили, сказали не треба. Мол із-за них дуже часто бувають алергії. Краще є більше фруктів, квашеної капусти, буряка, горіхів і так далі і тому подібне
А як ти їси пророщені зерна?У салаті? Які? скільки пророщуєш їх?

Ірина, спасибі за статтю!
У світлі вагітності, що наближається найближчими роками, мене турбує таке питання: я їм досить багато фруктів, зараз, наприклад,(поки сезон) щодня випиваю свежевыжатый сік з 1-1,2 кг апельсинів плюс впродовж дня ще пару апельсинів так з’їдаю(це ще 350-450 г), коли сезон гранатів – легко з’їдаю близько 1 кг гранатів в день, то ж в сезон нектаринів, винограду, смородини і так далі. З кавунами взагалі окрема тема. Чула про те, що лікарі часто обмежують вагітних в споживанні полуниці, цитрусових, меду, щоб у дитини потім не було алергії. Як Ви на це дивитеся і чи можна буде зберегти подібне живлення або доведеться себе штучно обмежувати в їжі при вагітності?

п.с.: вегетаріанка роки 2,5-3, зараз вже точно не пам’ятаю. просто в один день перестала їсти м’ясо і рибу(нічого для цього не читала, темою не цікавилася, просто уранці за сніданком зрозуміла, що у мене у роті шматок мертвечини). через 1-2 місяці після цього перестала їсти яйця теж.

Ксения, спасибі за Ваш коментар. Якщо чесно, складно щось радити, оскільки у мене немає медичної освіти, все пізнаю на своєму досвіді і активно шукаю і споживаю інформацію, що цікавить мене, в інтернеті. Раніше не чула про те, що саме вагітну жінку обмежують у кількості фруктов/ягод/меда. що Годує грудьми – так, але вагітну немає. Мені здається під час вагітності організм сам регулює що йому потрібно і в яких кількостях, і Ваші переваги під час вагітності можуть дуже сильно зміниться, це вже по своєму досвіду. Мені абсолютно не хотілося їжі, яку я раніше любила, і почало хотется яких те блюд, які украй рідко були присутніми в раціоні до цього, – наприклад картопля пюре з огірками. Але фрешей мені хотілося постійно і пила я їх мінімум по півлітра в день. У дитини зараз алергія тільки на мед, і те, коли він сам його з’їсть більше однієї чайної ложки. При тому вже з третього місяця будучи годуючою мамою я їла мед і не обмежувала себе в його кількості. А ягоди я їла теж кілограмами в день. Але кожен випадок, напевно індивідуальний, краще прислухатися до себе. І з усіма ягодами/фруктами, а особливо кавунами важливо не нарватися на “хімікати”. Я ось наприклад саме під час вагітності перестала їсти кавуни. Чітко почала відчувати що мене після кавуна починає сушити, і шлунок себе не дуже почував – все-таки в наших краях кавуни без добрив такими великими не ростуть. Але організм під час вагітності станувится набагато чутливіший, і думаю слухаючи себе Ви точно не помилитеся 🙂

Цікаве те, що ви не наводите прикладів зворотного результату чим успішні пологи. Здорових дітей у вегетаріанців стільки ж, скільки і хворих і не можна цей факт опускати. Приведіть сюди статистику невдалих пологів. Не порівнюйте Індію і Росію. Покоління вегетаріанців міняє структуру організму. Не потрібно тут людей плутати. Я сам за вегетаріанство, але я ще і за правду. Тривалість життя і здоров’я, не залежить безпосередньо від живлення, яким би воно не було. І вегетаріанство ні в якому разі не є здоровим способом життя. Я знаю людей, яких палити розпочали з 6 років і зараз їм біля 60-и. Палити ніколи не кидали. У людини є така дивна особливість як звичка. Це здатність організму пристосовуватися. Організм мінятиметься в тому напрямі, в якому його постійно випробовують. І незабаром випробування перетворюються на повсякденність. Я не сперечаюся що мати вегетаріанка може народити здорову дитину. Але треба цей крок робити обдумано. Якщо безглузда дівчинка раптом захотіла різко стати вегетаріанкою, а через 2-3 роки у неї вже з’являється дитина, то вона сильно ризикує народити не зовсім здорову дитину. До цього треба готуватися. І ще треба розуміти що дитина, може надалі не схвалити вибір батьків і не буде вегетаріанцем як тільки увійде до усвідомленого періоду життя. Так що передусім треба все зважити, а не поводитися як фанатик. Якщо готовий, означає готовий. Якщо ні, означає немає. У будь-якому разі, що стосується здоров’я, тут лотерея 50 на 50. Повезе або ні. Кому повезло, той дико нав’язує свої погляди іншим. А інший не повезло. Вегетаріанець обстоюватиме свої погляди і буде правий. Мясоед теж буде правий зі свого боку. Ця суперечка даремна.

Віталій, спасибі за відгук. Дуже багато спірного і того, з чим я не згодна. У вас все змішалося і паління і вегетаріанство, і здатність організму пристосовуватися, це все-таки різні теми. Звідки статистика, що шанси у вегетаріанки народити здорову дитину 50 на 50 із зворотними шансами, і що у вегетаріанців здорових дітей стільки ж скільки і хворих? Ви просите показати зворотний бік медалі, але при цьому самі голослівні, де Ваші статистичні поджтверждения? Хтось взагалі робив такі дослідження, або ви думаєте при нашій медицині, яка засуджує все і уся, що не вписується в застарілі догми, усі матусі признаються про свій спосіб живлення? Я думаю(і це лише моя думка, яка проте підтверджена досвідом своїх пологів і ще мінімум 5ти мам-вегетаріанок із стажем від 3х років), що шанси вегетаріанки народити здорову дитину аналогічні шансам жінки із звичайним у нашому світі живленням народити здорову дитину(а в моєму особистому досвіді – у усіх абсолютно народилися здорові малюки). Це як мінімум. Організму вистачає 2-3 років, щоб перебудується на новий спосіб живлення, тобто цього терміну вистачає, щоб при вагітності і далі зберігати вегетаріанство. І, естественоо, не варто міняти живлення під час вагітності(але я знаю приклади, коли у вагітних жінок із звичайним живленням викликав жахливий токсикоз вживання м’ясо і вони вимушено відмовлялися від нього на час вагітності, таке теж є і не вплинуло у разі того прикладу, який я знаю на здоров’ї малюка). Народження дитини має бути взагалі обдуманим кроком, при будь-якому виді живлення, але вегетаріанство ні в якому разі не повинне лякати при цьому жінку(природно, прийдется з більшою уважністю віднестися до раціону, але це стосується абсолютно усіх вагітних жінок, загалом, а не тільки вегетаріанок). Про вибір дитини у свідомому віці і його схвалення або ні дій батьків – це взагалі інша тема, і мені здається тут її обговорення не зовсім доречно, або зовсім не доречно. Яка жінка думатиме, що дитина після досягнення 16ти років засуджуватиме її вегетаріанство? Та ми взагалі не знаємо що станеться з цим світом і з нашим способом живлення через 16 років, може ми усі перейдемо на синтетичні космічні пігулки, оскільки тваринництво завдає непоправної шкоди екології і так далі. І в даному випадку ця стаття писалася не як нав’язування поглядів, а як спосіб показати жінкам-вегетаріанкам, які хочуть зберегти свій спосіб живлення, і яких всюди залякує традиційна медицина, що якщо робити все з розумом, то ризику для дитини немає.

Олеся, як протікає Ваша вагітність? За моїми підрахунками Ви на останніх термінах вже.
Я не їла м’ясо і рибу з липня 2014 року. Тобто, ще і року немає. У січні почала їсти рибу і в цьому ж місяці завагітніла. Спочатку мені м’яса не хотілося(і риби, до речі, теж). Але зараз, на 4-му місяці вагітності, у мене загострене бажання з’їсти котлетку, молочну сосиску, відбивну.
Чоловік не їсть м’яса і категорично проти того, щоб його їла я. Але мій вагітний організм хоче. Що робити? Перетерпіти?
Дуже переживаю. І не за себе, а за мого малюка. Він у нас перший і дуже довгожданий. Мені 35 років.

Ірина, добридень. Я вже 6 років вегетаріанка, але під час поточної другої вагітності мені теж іноді нібито хочеться котлетку або щось м’ясне. Хоча якщо зблизька таке побачу – те відверне. Мені здається організм так просить білку, який потрібний більшою мірою для розвитку нового життя. Тому в таких випадках, коли хочеться м’ясного начебто, то я роблю котлетки з сочевиці або з тофу. А ще дуже помагает ковбаса з сейтана(можна купити в ач і вегетаріанських магазинах). Принаймні такий підхід працює для мене, може бути і Вам допоможе.

Ірина, велике спасибі за підтримку і рекомендації.

Але так само хотілося б почути правдиві коментарі від вегетаріанців, які народили здорових малюків. Як вони розвивалися надалі? Мені усі дітки, які не їдять м’яса, здаються дистрофічними, особливо хлопчики.
Хтось щось може заперечити?

Особисто я дотримуюся думки, що діти самостійно повинні приймати рішення, як їм живитися – з м’ясом, або без. Чоловік категорично проти м’яса в раціоні дитини.
І я дуже переживаю з цього питання.

Ірина, зі свого особистого досвіду скажу що у мене з дитиною була швидше зворотна ситуація – він дуже великий і до недавнього часу, поки не почав бігати стрибати і кататися на усіх видах дитячого транспорту у нього було немало жирових складочок. Зроблю висновок – що вага і конституція дитини залежать не лише від живлення, але і від внутрішніх чинників – кожна дитина народжується зі своєю структурою. Годуйте подовше за дитину грудьми і не переживайте на рахунок відсутності м’яса – з молоком матері він отримуватиме найкраще, що йому потрібне. А потім почне їсти і бобові і інші продукти, в яких є білок. Вибір дитина про живлення зробить сама, але цей вибір багато в чому залежатиме від того, як Ви виростите малюка і які цінності йому прищепите. У два роки дитина ще не в змозі вибрати з’їсти йому м’ясо або ні, він з’їсть те, що приготує йому мама і те, що він бачить, їдять в його сім’ї.

Я не вегетаріанка. Але помітила ще в школі, що після вживання м’яса мені дуже погано. Я перестала його є. Зараз у великих кількостях їм капусту, яблука 1-2кг в день, помідори, огірки, перець. Раз в пару-трійку місяців курку або яйця. Нормально себе почуваю незважаючи на низький гемоглобін. І м’яса як не хотілося, так і не хочеться. Від одного виду мутить. Чоловік дивується.

Олена, добридень!
А дітки у вас є? М’ясо вживають?

Про автора

admin

Залиши коментарій