Вегетаріанські страви

Про продукти заборонені в экадаши

Про продукти заборонені в Экадаши

ПИТАННЯ: чому у Ваших блюдах для Экадаши використовуються такі продукти як кабачки, баклажани, сир, гірчичні зерна – адже вони заборонені в Экадаши, на них зазвичай постять також як і на зернові і бобові.

ВІДПОВІДЬ: якщо повернутися до витоків і первинної легенди про день Экадаши – цього дня первородний гріх ховається в зернових культурах і бобових культурах, відповідно та людина, яка вживає ці продукти разом з ними і з’їдає цей гріх, стаючи тим самим грішником(навіть якщо в цілому він веде духовний спосіб життя). А ось різні Вайшнавские течії вже трактують список заборонених продуктів по своєму. Гаудья Вайшнавы(Свідомість Крішни) виключають дуже багато продуктів як кабачки, баклажани, насіння і насіння, мед, сир і навіть деякі коренеплоди. Шрі-ланку Вайшнавы(одна з самих прадавніх гілок Вайшнавизма в Індії) говорять про заборону тільки суто на зернові і бобові культури – відповідно усі інші продукти, як овочі, фрукти, мед, молочні і кисломолочні, насіння соняшнику і гарбуза, насіння гірчиці вживати цього дня можна без страху стати грішником. А деякі течії Вайшнавизма взагалі вважають що гріх може сховатися тільки в цілісному зерні, яке і забороняється вживати, а ось наприклад січену крупу, або борошно із зернових і бобових культур допускають до вживання.

У наших рецептах для Экадаши ми не використовуємо зернові і бобові культури(ні цілі зерна, ні їх похідні як борошно). Також у складі деяких рецептів Ви можете побачити такі продукти як квас або соєвий соус – але це необов’язкові продукти, альтернативні, або замінювані іншими. По цьому в Экадаши їх просто не варто використати для готування.

Із спецій ми виключаємо в Экадаши тільки Асафедиту(індійську спецію що нагадує запах смаженої цибулі і часнику) – з тієї простої причини що вона містить в собі борошно зернобобових – адже робиться вона із смоли дерева розтертої з борошном.

Використання інших продуктів(окрім зернобобових) в Экадаши нами допускається згідно з традицією саме Шрі-ланки Вайшнавизма.

У будь-якому разі варто пам’ятати, що Экадаши це пост – і навіть якщо Ви готуєте блюда з дозволених продуктів, але споживатимете їх надмірно, добрість Экадаши буде упущена. Тобто в Экадаши краще живитися найпростішою їжею, не переїдати, а краще навіть хоч би частина дня голодувати.

Про автора

admin

Залиши коментарій