Вегетаріанські страви

Про проблему зайвої ваги і дієти, Вегетаріанські страви

Про проблему зайвої ваги і дієти

Як тримати себе у формі, або скинути пару(а може і далеко не парі) зайвих кілограм – питання одвічне і досить хворе для багатьох людей, особливо жінок.

Корінь питання – в споживаній нами енергії через їжу(калоріях) і рівні витрати цієї самої енергії(фізичних навантаженнях) і правильному балансі цих двох “китів”. Закон простий – якщо ви хочете схуднути вам потрібно витратити більше калорій, ніж ви спожили. Іншої математики просто не існує. А далі вже кожен сам вибирає скільки споживати і скільки витрачати – комусь легше пробігти зайвий кілометр навколо району, а хтось краще відмовиться від декількох шматочків хліба на обід.

Але варто пам’ятати про те, що самі по собі обмеження в їжі без фізичних навантажень набагато менш ефективні. Причина в тому, що наш організм споживає калорії не лише коли ми рухаємося. Вони також потрібні для життєзабезпечення усієї діяльності організму – підтримки органів, тканин, процесів(навіть сам процес травлення вимагає калорійних витрат). І для того, щоб жизнеобеспечивать м’язову тканину організму потрібно значно більше калорій, чим для того, щоб забезпечувати жирову тканину. По цьому навіть якщо ви в цю хвилину не займаєтеся активно спортом – на м’язи ваш організм “зливатиме” більше калорій якщо ви їх маєте достатньою мірою.

Чому ж іноді(вірніше навіть – найчастіше) так складно схуднути і відмовитися від зайвої їжі, переїдання? Все дуже просто – дуже багато продуктів, які ми їмо, багаті калоріями, але не мають достатньої кількості поживних речовин – в наше століття консервантів, стабілізаторів, ГМО і так далі. Тобто Вашому організму може просто бракувати якісь вітаміни або мікроелементи і він сигналізуватиме про це голодом, примушуючи Вас з’їсти черговий бутерброд. По цьому іноді варто розпочати із здачі аналізів і розуміння того, чого ж Вашому організму таки бракує.

Якщо ж все гаразд в організмі, але вагу таки хочеться скинути – але не виходить, наприклад, з психологічних причин – не можете утримаються від їжі, варто замислитися про підбір комплексу правильного харчування для себе, у тому числі і дієти(ніщо, звичайно, не замінить дійсно хорошого фахівця в цій області, але можна пробувати і самим методом проб і помилок).

Є дуже багато різних дієт, деякі з них працюють, деякі не дуже. Але сенс усіх дієт – це скоротити споживання калорій(чи для деяких – вуглеводів). Ну а найскладніше у будь-якій дієті – це обмежиться саме тією кількістю їжі, яку наказано спожити. І не більше. Але, на жаль, уся істота починає бунтувати проти такого психологічного тиску, і дуже часто ми не витримуємо.

У цьому розділі я б хотіла написати про деякі дієти/розвантажувальних днях, а також способах здорового харчування, які дійсно працюють, – звичайно, для цього необхідно докладати зусилля, але результат на особу і він залишатиметься якщо себе не запускати.

Про автора

admin

Залиши коментарій