Вегетаріанські страви

Правильне годування грудьми – як уникнути тріщин і ранок на сосках

Перше годування грудьми – як уникнути тріщин і ранок на сосках

Для багатьох вагітних жінок останні тижні вагітності найскладніші – дитинча ставати великим, його складніше носити, він давить на усі органи, а якщо починає битися – те без охов і ахов вже не обходиться. І дуже багато хто говорить – ну скоріше б вже народити. наївно вважаючи що після пологів усі муки закінчаться. І дуже багато хто виявляється не готовим ні морально ні інформаційно до того, що відбуватиметься і які труднощі можуть виникнути після(а їх буде не мало). Одна з цих труднощів пов’язана з годуванням грудьми, а саме сосками, болем в грудях при годуванні.

У інтернеті дуже багато інформації і скарг дівчат на тріщини, ранки і так далі. Але природно здається що зі мною вже це не станеться – у мене все буде добре. Але якщо у Вас первісток і Ви вирішили годувати грудьми – те швидше за все в тому або іншому ступені Вас теж торкнеться проблема чутливості і хворобливості сосків. А ось щоб ця проблема дійсно не стала проблемою – те краще до цього питання трохи підготуватися.

Итак, щоб уникнути тріщин, ран і інших неприємностей з сосками треба знати наступне.

Перше. Обов’язково стежити за тим, щоб дитина правильно брала сосок в рот з найпершого прикладання і при кожному годуванні. Якщо Ви народжуватимете в сучасних умовах – те перше прикладання станеться через півгодинки після пологів – Ви в шоці, купа емоцій, втомилися, не знаєте що робити з цією маленькою тепленькою і кричущою істотою – він/вона просто лежить у Вас на животику і крутится-орет. Приходить акушерка і прикладає малюка до Ваших грудей. І Ви готові терпіти все і навіть те, що малюк досить дуже смокче груди – адже це таке диво. Не терпіть! Всього за 10 хвилин неправильного смоктання малюк може розбити Ваші непідготовлені соски і потім у кращому разі тиждень ви даватимете йому свої груди закушуючи губи від болю, в гіршому – будуть проблеми з теми цієї статті. Упевніться що малюк правильно узяв сосок, і що в процесі смоктання він не “з’їхав” на сосок і його захоплення залишається правильним. Відніміть від грудей якщо груди він узяв не правильно(досить закрити носик і дитина випустить сосок – як би не було жалко це робити) і дайте груди наново, не бійтеся цього і не жалійте малюка, тому що потім доведеться жаліти себе. Як правильно – дочекатися доки дитина широко відкриє рот і засунути в нього сосок з ареолою притиснутий з двох сторін пальцями(как-бы сплюснутий – паралельно лінії губ), іноді навіть треба другою рукою притиснути голівку дитини до грудей, щоб він захопив.

Друге. Правильне захоплення грудей це добре, але не завжди цим обходиться. Ваші соски все одно травмуватимуться якщо дитина смокче добре. Адже вони раніше не стикалися з подібним навантаженням, та ще молока доки немає, груди особливо не налиті – і дитині дійсно треба постаратися щоб звідти добути їду. По цьому краще не чекаючи ніяких тріщин і ран доглядати за сосками. Я б порекомендувала робити це за допомогою ланоліну – жиру який виходить з шерсті овець. Він дійсно добре зволожує, загоює і знімає невеликі запалення внаслідок натертостей. Не чекайте реальних і явних проблем – користуйтеся ним відразу ж після перших годувань – погодували, трохи нанесли на сосок. Через тиждень-півтори потреба в нім відпаде.

Третє. Якщо раптом є зовсім невеликі запалення або ранки – використайте крем-мазь Бепантен. В даному випадку краще перестрахуватися. Я чергувала – один раз після годування ланолін, другий, – бепантен. Ранки затягуються на очах. Годувати звичайно боляче доки вони зовсім не заживуть – але це потрібно перетерпіти.

Четверте. Коли груди наллються і прийдуть молоко, не давайте дитині переповнені груди – дуже велика вірогідність того що він її захопить неправильно(сосок наливається, і його складно стиснути і засунути в рот дитині правильно). Краще груди трохи розім’яти і зцідити буквально пару крапель – і дитині набагато зручніше смоктатиме і ви підстрахували. Вже за два тижні потреба в зціджуванні відпаде – тому що дитина і ви навчитеся і пристосуєтеся, але на початку – це відгукнеться.

Ось такі ради з особистого досвіду. Сподіваюся, що вони допоможуть Вам дуже швидко адаптуватися і почати отримувати задоволення від процесу годування!

Про автора

admin

Залиши коментарій