Вегетаріанські страви

Післяпологова депресія або чого чекати після пологів, Вегетаріанські страви

Післяпологова депресія або чого чекати після пологів

Ідея для цієї статті народилася після того, як я поговорила зі своєю знайомою, що тільки народила, яка була не в кращому настрої після пологів. А уся справа в тій ілюзії, яку живлять, мабуть, більшість перворожениц, що ось народжу – і усі мої муки закінчаться, нарешті відчую себе людиною. Але, як показує практика, та ба.

На останніх тижнях вагітності стає дійсно важко – живіт неосяжних розмірів, важко його носити. Печія мучить постійно. У туалет вночі бігаєш по 2-3 рази. Спати на боці вже просто осточортіло, а по-іншому неможливо. Дитина іноді так пхається – аж зірки з очей летять. Одна мрія – скоріше народити і повернути собі тіло в первозданному стані. Щоб нічого ніде не хворіло, не пхалося, не давило, і поспати нарешті на животі. Роды кінцево це страшно, і боляче, але нічого – якось переживу. А потім – блаженство! Саме із-за цієї ілюзії перший місяць після пологів виявляється для жінки одним з найскладніших періодів. А перші дні часто наповнені розладами і риданнями і перетворюються на післяпологову депресію.

Чого чекати після пологів

Мені здається, варто знати про це, щоб якось підготуватися до всього заздалегідь, і не засмучуватися, а насолоджуватися маленьким дивом, яке тільки з’явилося на світ.

  • Після пологів не настане блаженства, а почнеться праця. Хоч це буде приємна праця, але деякий час буде щось хворіти, буде щось незвичним, тому будьте готові і наберіться терпіння і сил. Також не соромтеся просити Вам допомагати – чоловіка, маму, папу, сестру і так далі.
  • Перше з чим швидше за все доведеться зіткнутися в перші години після пологів – це запалені і болящие соски(звичайно, якщо ви вирішите годувати грудьми – чому це варто робити читайте тут). Буде боляче і неприємно. Перші декілька днів буде дуже боляче. Потім терпимо. А через тижнів два Ви вже забудете, що відчували дискомфорт при годуванні. Як доглядати за сосками, щоб уникнути тріщин описано в цій статті.
  • Друге, це біль якщо Вас раптом порізали або виліз геморой. Перше просто доведеться пережити, для другого – використайте свічки з олією обліпихи, прикладайте лід, інші народні засоби. Адже велика частина ліків при годуванні грудьми противапоказаны.
  • Третє – це прилив молока. Груди ставати неймовірного розміру і твердого. Расцедить її дуже складно, а дитині ще стільки молока не треба. В результаті цього може утворитися застій молока, лактостаз, підвищення температури. Купіть молокоотсос і зціджуйте груди(тільки до того моменту доки не розсмокчуться ущільнення, не потрібно з цим перестаратися).
  • Четверте – це те, що Ваша улюблена крихітка плаче. Плакати може з різних причин. Щось болить, найчастіше – животик. Якщо лікарі не можуть допомогти – кладіть на себе, відігрівайте, прикладайте до грудей і набирайтеся терпіння. Перші три місяці діток дуже часто плачуть від коликов живота.
  • П’яте – нічні годування. Спочатку складно перебудується і змириться з думкою що доводиться прокидатися кілька разів за ніч вставати і годувати дитину. Це вимотує, не можеш виспатися. Виходом може бути спати разом з малюком в одному ліжку. Але пам’ятаєте якщо привчите – те спати Вам так до року так точно.
  • Шосте – якщо молода мама після пологів залишається удома сама, наодинці з дитиною, післяпологова депресія може посилитися. Жінка сама собі більше не належить, вона постійно і цілком належить дитині. А якщо дитина вимагає багато уваги, плаче і не виходить йому допомогти і заспокоїти, то часто картина така – дитина плаче і над ним ридає мама.
  • Сьоме. Можна продовжувати і далі, але усі інші перетворення і зміни, напевно, менш значимі. Ваше життя просто поміняється, вона не буде такою як раніше.

Післяпологова депресія зустрічається досить часто. Жінки самі не усвідомлюють те, що вони потрапили в це замкнуте колесо. Але поступово звикаєш, усе менше починають турбувати післяпологові болячки, грудне вигодовування налагоджується, у дитини все рідше щось болить. Звикаєш прокидатися вночі, щоб погодувати малюка, робиш це на автоматі – уранці вже і не згадаєш скільки разів ти його вставала годувати, і це вже не заважає сну. А крихітка підростає і радує все більше і більше. Посміхається, говорить перші звуки, робить перші усвідомлені рухи і так солодко цмокає, коли їсть. І потім здається смішним, що була депресія 🙂 Не бійтеся, але будьте готові, ми усі через це пройшли.

Про автора

admin

Залиши коментарій