Вегетаріанські страви

Низьковуглеводна і високобілкова дієта по Дюкану для вегетаріанців, Вегетаріанські страви

Низьковуглеводна і високобілкова дієта по Дюкану для вегетаріанців

У цій статті ми хочемо розповісти про загальні принципи дієти Дюкана, про чотири її етапи і найголовніше про те, чи можна її адаптувати і як це зробити для вегетаріанського живлення. Ця дієта хороша тим, що у неї є закріплюючі етапи, що може гарантувати результат на тривалий час, на відміну від інших дієт, після закінчення яких втрачені кілограми повертаються назад. До речі, якщо Вам треба швидко привести себе у форму – спробуйте 9-ти денну дієту роздільного живлення.

Хто такий Дюкан

Доктор Дюкан – французький лікар терапевт і дієтолог, який і винайшов однойменну дієту з глобальною метою допомогти людству впоратися зі всезростаючим ожирінням. Дієта по Дюкану дуже популярна у всьому світі. На деяких європейських курортах є навіть готелі, які пропонують живлення по Дюкану плюс консультацію і контроль дієтолога. Дуже детально принцип дієти описаний в книзі доктора Дюкана під назвою “Дієта Дюкана”, у кінці якої доктор розповідає, як адаптувати дієту для вегетаріанців. Але для тих, у кого немає часу або бажання читати цілу книгу пропонуємо ознайомитися з принципами дієти нижче.

Як працює дієта Дюкана

Метою дієти є перехід на інший режим харчування, який включає споживання їжі багатої білками з низьким вмістом вуглеводів і жирів. Обмежень в дієті не багато і вона досить проста, не дивлячись на те, що складається з чотирьох етапів. Обмеження в цій дієті не у кількості споживаної їжі, а в тому, яку їжу є. Фактично існує список дозволених продуктів з інструкціями для кожного з 4х етапів дієти. Отримуючи більшою мірою білок з живлення Ваш організм буде вимушений спалювати жири, що відклалися.

4 фази дієти Дюкана

Перша фаза – Атака

Це перша фаза дієти, найбільш строга і відповідно складна. Метою цієї фази є досить різка перебудова організму на новий режим харчування без вуглеводів. Також це активна фаза для схуднення. Тривалість цієї фази 2-10 днів(залежно від того, на скільки кілограм Ви хочете схуднути – щоб розрахувати свою ідеальну вагу використайте наш онлайн калькулятор ідеальної ваги). За цей час можна скинути мінімум 2-3 кг Їсти можна скільки і коли завгодно, але тільки дуже обмежений список продуктів, який містить в основному білки. Для вегетаріанця на цій фазі можна вживати знежирені молочні продукти, сир тофу, сейтан. Не можна вживати нічого з фруктів і овочів. Продукти не можна смажити, оскільки дозволена кількість олії – це тільки 1 столова ложка в день. Дуже важливо пити багато води на цій стадії, оскільки в наслідку високого рівня вживання білків і втрати ваги йде велике навантаження на бруньки.

Друга фаза – Круїз(Чергування)

Мета другого етапу – це досягнення мети по зниженню ваги. Відповідно тривалість цього етапу залежатиме лише від того, на скільки ви хочете схуднути і як швидко у Вас проходити процес схуднення. На цій стадії необхідно продовжувати споживати їду з високим вмістом білків, і обмежувати вуглеводи і жири. Але на цій стадії в раціон можна включати овочі. Розроблений два плани для проходження цього етапу

 1. це вживання тільки високобілкової їжі. А
 2. це комбінація високобілкової їжі і овочів.

Для сильнішого результату в схудненні необхідно чергувати дні живлення по цих планах. Овочі перед вживанням можна зварити або їсти їх сирими. Дозволяються далеко не усі овочі, але такі як брокколі, цвітна капуста, шпинат, помідори їсти можна. І звичайно ж нічого солодкого(окрім сахарозаменителей – стевия, корінь солодки). Як вже було сказано, ця фаза тривати до тих пір, поки не буде досягнута бажана вага.

Третя фаза – Консолідація(Закріплення)

Внаслідок того, що ідеальна вага досягнута на попередньому етапі, метою цього етапу є закріплення отриманого результату. Щоб як у багатьох дієтах вага не повернулася відразу ж назад. Ця стадія дієти найменш строга, оскільки в раціон можна вводити такі жирні і високовуглеводні блюда як вегетаріанська паста(і така) або піца з овочами, але досить рідко, не частіше за 1го раз в тиждень. Основний раціон як і раніше складається з продуктів, багатими білком. На цьому етапі в раціон можна вводити солодкі фрукти, проте їх кількість також обмежується. Нічого солодкого є як і раніше не можна. Тривалість цього етапу також залежить від того, наскільки сильно була понижена вага під час попередніх двох етапів. Не варто чекати того, що на цьому етапі триватиме втрата ваги. Вага просто повинна стабілізуватися – не рости.

Четверта фаза – Стабілізація

Ця фаза практично не обмежує Вас в продуктах і дозволяє їсти практично все, що Ви їли до дієти(звичайно чіпсами, тортами і алкоголем не варто зловживати). Але звичайно, для того, щоб і далі підтримувати вагу, рекомендується один день в тиждень проводити тільки на високобілкових продуктах. Також рекомендуються невеликі фізичні вправи. При вживанні їжі рекомендується повільно і добре пережовувати їжу. Для сніданків рекомендується вживати високобілкову їжу і високопротеїнові вівсяні висівки.

Продукти для дієти Дюкана для вегетаріанця:

 • Сир знежирений
 • Молоко і йогурт знежирені
 • Соєвий сир тофу(некопчений)
 • Гриби шампіньйони
 • Висівки вівсяні
 • Локшина японська Ширатаки
 • Брокколі
 • Цвітна капуста
 • Капуста
 • Помідори
 • Шпинат
 • Гарбуз

Протипоказання

Наслідувати цю дієту не можна людям хворим цукровим діабетом, серцево-судинними захворюваннями, вагітним. Якщо у Вас є проблеми із здоров’ям, краще заздалегідь проконсультуватися з лікарем. Необхідно пам’ятати про необхідність вживати досить багато води впродовж усієї дієти, інакше можуть бути побічні ефекти як сухість у роті, головний біль, слабкість. Ці погіршення здоров’я з’являються в силу інтоксикації організму із-за схуднення, при розщеплюванні жиру в організмі з’являються токсичні продукти обміну. Вода потрібна, щоб бруньки справлялися з виведенням цих продуктів обміну. Але якщо цю дієту наслідувати строго, за усіма правилами, то схуднення гарантоване!

У наступних статтях ми детальніше зупинимося на кожному з етапом дієти.

Про автора

admin

Залиши коментарій