Вегетаріанські страви

Новонароджений не бере груди – що робити, Вегетаріанські страви

Новонароджений не бере груди – що робити?

Зараз в дуже багатьох пологових будинках практикують так звані природні пологи. Частина природного процесу полягає в тому, що відразу ж після народження дитинча викладається мамі на груди і незабаром відбувається перше прикладання до грудей. В принципі, смоктальний рефлекс у новонароджених природжений – вони дуже довго у мами в животику смокчуть пальчик – розвивають свої м’язи щік, щоб після народження бути життєздатними і бути в змозі отримувати їжу найприроднішим способом – смоктанням грудей.

Відмова від грудей

Але іноді буває так, що немовля відмовляється від грудей. Не смокче її добре, а потім починає плакати від голоду. Поки мама ще в пологовому будинку за нею спостерігають місцеві акушери і педіатри – а їх завдання швидше виписати маму, і щоб мама і малюк були здорові, щоб дитина не втратила у вазі(інакше не випишуть). Цих лікарів далеко не завжди цікавить чи буде і зможе у результаті мама годувати грудьми – це вже їх торкатися не буде. Тому якщо у мами, наприклад, бракує молозива, поки молоко не прийшло, або дитина погано бере груди, вони говорять – купуйте суміш і докармливайте. А це найперша помилка на етапі становлення грудного вигодовування(ГВ).

Пляшечка з сумішшю або груди?

Чому? Якщо Вам запропонують дві альтернативи – вже готову апетитно-зажарену картоплю або лопату і город, де ця картопля росте, з тим, щоб ви її викопали і приготували самі, що ви виберете коли голодні? Напевно, все-таки перше. При чому тут картопля? Та при тому, що смоктати груди для немовляти – це праця. При цьому праця чимала. У новонародженого навіть змінюється температура тіла при смоктанні грудей – вона підвищується, у тому числі і від зусиль, що докладаються. Інша справа пляшечка з сумішшю – адже соску смоктати дуже легко, майже без зусиль, а виробники суміші звичайно ж туди поклали досить цукру(чи підсолоджувачів), щоб зробити суміш досить смачною для малюка, такою ж солодкою як мамине молоко. Таким чином, коли дитина хоче їсти, і не зміг узяти груди, йому тут же(чи якщо навіть не зовсім тут же) запропонували суміш з пляшечки, як ви думаєте, наступного разу він захоче брати груди? Ні – він плакатиме і вимагатиме суміш, тому що так простіше. Не припускайтеся цієї помилки, оскільки потім умовити дитину узяти груди буде складніший. Ми вже писали про те чому ГВ так важливо для дитини і малюка – читати тут.

Що робити, якщо дитина не бере груди?

Перше – це звернеться до фахівця з ГВ – не просто лікареві з пологового будинку. Краще знайти(обдзвоніть своїх подруг, що нещодавно народили) фахівця з рекомендації і заплатити за консультацію – він/вона повинні будуть в змозі грамотно впорається з проблемою. Але, якщо, наприклад, немає можливості звернеться по допомогу до фахівця, необхідно наслідувати наступні правила:

  • Однозначно виключити соски, пустушки і прикорм не грудним молоком/молозивом. Дитина плакатиме – давайте груди. Якщо молоко/молозиво є – він рано чи пізно почне смоктати. Потрібно набратися мужності і потерпіти.
  • Постійно пропонувати малюкові свої груди. Не просто пропонувати – а наполегливо вставляти усю ореолу соска в рот дитини, що плаче, і притримувати його голівку на місці доки він не почне смоктати. Просіть папу дитини або свою маму Вам допомагати, якщо не можете відразу впорається сама. Буває важко одночасно і правильно стиснути сосок пиріжком, і вставити його в рот дитини і притримати голівку.
  • Також можна якщо дитина не хоче змикати губки навколо грудей і смоктати натиснути на груди, щоб молоко/молозиво потрапило в рот малюкові – це найчастіше допомагає спровокувати смоктальний рефлекс дитини.
  • Якщо зовсім нічого не допомагає варто спробувати наступний спосіб. Роздягаєтеся повністю до пояса. Повністю роздягаєте дитину. Спочатку його викладаєте животиком на себе, самі в положенні полулежа-полусидя. Це провокує рефлекс “пошук циці” – дитина починає шукати груди, тикає ротом по тілу. Спускаєте дитину до грудей і правильно вкладаєте груди в рот малюка.
  • Дитина може плакати – не йти на провокацію і не докармливать сумішшю. В крайньому випадку зціджуйте своє молозиво або молоко і трохи годуйте З ЛОЖЕЧКИ, не з пляшки з соскою. Годуйте не багато, просто щоб зняти істерику малюка. І продовжуйте наполегливо пропонувати груди. Нехай дитина спить біля вас, постійно знаходиться біля грудей, і він обов’язково її візьме.

Про автора

admin

Залиши коментарій