Вегетаріанські страви

Мед і веганство – чи їдять вегани мед, Вегетаріанські страви

Чи їдять вегани мед?

ПИТАННЯ: Скажіть будь ласка чи правда, що вегани не вживають мед? У мене є знайомий, який їсть мед, але вважає себе завзятим веганом. Спасибі величезне за відповідь.

ВІДПОВІДЬ: є різні способи живлення. Вегетаріанство буває різним. Це і:

  • лакто-ово-вегетарианцы – ті, хто відмовляються від риби і м’яса, але їдять молочні продукти і яйця окрім рослинної їжі
  • лакто-вегетаріанці – їде тільки молочні продукти з тваринної їжі
  • вегани – відмовляються повністю від тваринної їжі
  • сироїди – їдять тільки сиру їжу нетваринного походження
  • і так далі

Питання вживання або невживання меду для веганів спірне. Є вегани які його їдять, а є ті, які його не вживають. В даному випадку, вважаємо, все залежить від того, що стало мотиватором для переходу на веганський спосіб живлення. Частенько це ненасильницький спосіб життя – веган відмовляється від тваринних продуктів, щоб не експлуатувати тварин(у тому числі відмовляється від молока, наприклад – в силу того що умови утримання тварин на фермах просто огидні). Також є ряд наукових чинників, які доводять, що тваринні продукти як сир, молоко і так далі шкодять організму – вони набагато швидше розкладаються, чим рослинні продукти, і отруюють наш організм доки просуваються по досить довгому кишечнику людини.

Мед – це продукт зовсім іншого класу з двох причин:

  1. Мед не псується, він не отруює організм. Сам по собі мед навпаки має консервуючі властивості – тобто зберігає продукти незіпсованими
  2. Бджоли дають мед це закладено природою і без цього вони не зможуть жити. Вони його дають в набагато більших об’ємах, ніж вимагає їх організми. Для того, щоб це довести можна подивитися як бджоли живуть в природі – вони знаходять гніздо, наприклад, дупло в дереві і починають будувати собі там житло – відтягують рамки з воску, які потім заповнюють медом і запечатують. Через деякий час(залежно від розміру бджолиної сім’ї і від розміру самого житла) свій дім вони заповнюють медом на стільки, що новий мед їм дівати нікуди, а природа їх така, що мед потрібно збирати і складати. А якщо його нікуди складати – те житло потрібно покидати, і шукати і облаштовувати нове житло. А старе житло, заповнене медом, знаходять тварини, з’їдають цей мед, звільняючи будинок для нових бджолиних сімей. Такой ось природний кругообіг. Що зробила людина – він узяв бджолину сім’ю і поселив її в штучний будинок, за яким він доглядає і з якого викачує зайвий мед. Хороший бджоляр ніколи у бджіл не забирає увесь мед – він їм залишає його стільки, скільки їм треба для життя. Кінцевий варіант “бджільництва” в лапках – коли бджоли закриваються в доказі, їх годують цукром, і вони з нього роблять мед – в якому немає майже нічого корисного. Звичайно у такому разі і бджолам не дуже добре, і мед зовсім не корисний і його дійсно не варто вживати.

Висновок з цього – кожна людина(веган або ні) вирішує сама якими продуктами живитися, і які продукти вибирати за якістю. Ми мед вживаний – але купуємо його у знайомих з села з повною упевненістю, що ці бджолярі забезпечують правильний догляд бджолам, а мед цей багатий всілякими мінералами і вітамінами, які бджілки зібрали з кольорів.

Про автора

admin

Залиши коментарій