Вегетаріанські страви

Льняна олія і його корисні властивості, Вегетаріанські страви

Льняна олія і його корисні властивості

Одним з прекрасних джерел омега- 3 для організму вважається льняна олія (як і льняне сім’я)що містить в собі ідеальний баланс омега- 3 і омега- 6. Окрім дуже важливого омега- 3 льняна олія містить дуже цінний і рідкісний вітамін F. Окрім усіх тих прекрасних функцій, які робить в нашому організмі що міститься в льняній олії Омега- 3, воно також сприяє поліпшенню стану шкіри і волосся(а ось якраз надлишок омега- 6 цей стан дуже погіршує).

Вибір олії

Важливо вибрати якісна льняна олія, оскільки льняна олія не стійка. В перших віддавайте перевагу олії в скляній тарі. У олії має бути яскраво виражений характерний запах(трохи нагадує риб’ячий жир) і воно повинне злегка гірчити на смак. Якщо це так – те тоді у Вас хороша олія. Річ у тому, що дуже часто льняну олію змішують з іншими дешевшими оліями(соняшниковим, кукурудзяним) і продають як 100% льняне. Користь від таких олій знижується і для нормативу омега- 3 його потрібний значно більше(а з великою кількістю в організм поступає і більше омега- 6). А ще льняну олію ні в якому разі не можна піддавати термічній обробці, а зберігати його необхідно в темряві.

Якщо ж Вам складно вибрати якісну льняну олію, або його просто немає в наявності, дуже проста альтернатива – це сім’я льону, яке містить усі ті ж корисні елементи, але без ризику неякісної технічної обробки. Єдине – ціле сім’я льону шлунок і кишечник людини не в силах переварити, а ретельно його розжовувати не усім по зубах(та і знову таки, у льону специфічний смак). По цьому замість столової ложки олії можна перемолоти на кофемолці столову ложку цілого насіння льону тим самим заповнити добовий недолік омега- 3. Тільки льон краще молоти незадовго до вживання – про запас краще за це не робити, оскільки корисні речовини необхідні нам окислюються і пропадають. А їсти розмолотий льон можна додавши в салат, в теплу(але не гарячу) кашу, в йогурт, кефір або приготувати з льону хлібці. Смаковим якостям це зовсім не завадить.

Про автора

admin

Залиши коментарій