Вегетаріанські страви

Домашній шоколад – на скільки це реально, Вегетаріанські страви

Домашній шоколад – на скільки це реально?

У цьому посту хотіла поміркувати про домашній шоколад і про те, що таке домашній шоколад для різних людей. А також розповісти трохи про те, в чому складність приготування домашнього шоколаду, і чи можливо це взагалі – приготувати шоколад в домашніх умовах.

Тепер про все по порядку. Перше, про що хотілося б сказати, це про те, що в моєму розумінні домашній шоколад – це шоколад приготований з початкових продуктів, який не містить шкідливих добавок типу соєвого лецитину, який є присутнім в 99,9% шоколаду різного роду доступного для купівлі.

Чому для мене, і для багатьох важливо готувати домашній шоколад? На це є ряд причин :

 • я можу бути упевнена(чи практично упевнена) в тому, які інгредієнти я використовую для приготування. У моєму випадку це какао-продукти хорошої якості плюс сухе молоко, перевіреної якості, плюс цукор;
 • домашній шоколад не міститиме соєвого лецитину, пальвмового олія і ще не зрозуміло яких не самих полезныз продуктів. У тому числі із-за цих продуктів, які часто-густо в шоколаді у багатьох дітей на нього алергія. А ось на чистий домашній шоколад алергії немає;
 • я можу сама решулировать солодкість шоколаду. частенько я його роблю далеко не таким солодким, як промислові аналоги. Частину цукру я можу замінити на рослинний корисний сахаразаменитель – стевию, що робить шоколад, приготований удома, не таким калорійним і набагато кориснішим;
 • можна эксперементировать з добавками. наприклад, я кладу в шоколад дуже багато сухофруктів. Виходить дуже корисний шоколад – мінімум рафінованого цукру і самого шоколаду, і максимум клітковини і мікроелементів, які містяться в родзинках, куразі, інжирі, чорносливі і горіхах;
 • мої домашні говорять що домашній шоколад набагато смачніше чим покупний. Можливо, залежить від того, хто його готує і від смаків, але це дійсно чудова альтернатива покупному шоколаду, особливо якщо в сім’ї маленькі ласуни.

З того, що я встигла вивчити про домашній шоколад, можна приготвление шоколаду і міра його домашнесте розділити на декілька рівнів:

 1. Домашній шоколад з покупного шоколаду. Я б назвала такий шоколад умовно домашнім. Или зовсім не домашнім. Завдання полягає в тому, щоб купити будь-яку плитку шоколаду, додати добавки за смаком і залити у форму за смаком. Але, по суті, домашнім такий шоколад не стає. Він сожержит усі ті інгредієнти для здешевлення виробництва і збільшення терміну придатності продукту, які заклав виробник, і які ніякої користі організму не несуть.
 2. Домашній шоколад, приготований із зробленого замовленого шоколаду якості преміум і супер-премиум. Такий шоколад, звичайно, на порядок якісної звичайної плитки, купленої в супермаркеті. Плюс в тому, що в такому шоколаді немає таких продуктів як пальмову олію. Але виробники по колишньому додають в такі суміші соєвий лецитин. Якщо для Вас цей інгредієнт не проблема – те такий спосіб приготування може бути зручним. Правда цукор на свій смак ви навряд чи відрегулюєте. Як і міра молочності(хіба що, підбираючи виробника під свій смак).
 3. Домашній шоколад приготований з початкових продуктів шоколадоварения як какао-тертое, какао-олія, сухе молоко, цукор і підсолоджувачі. Це, мабуть, самий домашній варіант приготування шоколаду, доступний більшості. Проте у нього є багато обмежень, про які я розповім трохи нижче.

Якщо в першому і другому випадку приготування умовно домашнього шоколаду Ваш кінцевий результат мало чим відрізнятиметься від фабричного. Те у разі приготування шоколаду з какао тертого резулльтат буде абсолютно інше. По суті приготувати справжній домашній шоколад в домашніх умовах без спеціального устаткування практично нереально, особливо якщо справа стосується молочного шоколаду. Вся річ у тому, що в како-продуктах зовсім немає рідини, яка здатна взаємодіяти з молоком і цукром, раствояя їх. Відповідно приготований шоколад в домашніх умовах на смак буде неоднорідним з відчутними крупинками.

На виробництві, для того, щоб добитися однорідності шоколадної маси її перетирають через спеціальне устаткування до дуже дрібного стану(20 мікрон), саме такий розмір частич наші смакові рецептори не можуть визначити як окремі, і створюється враження однорідної шоколадної маси, яка тане у роті. Удома перемолоти цукор і сухе молоко до такого стану не вийде.

Для тих, хто готує домашній шоколад вихід є, готувати не шоколад, а ганаш. Ганаш, або ж трюфель як його багато хто любить називати, це кремоподібна шоколадна маса, яка може бути різної міри по рідині, і яка може готується на дуже різних основах. І на молоці, і на вершках, і на чаї, і на каві. Варіантів нескінченна множина. З ганаша можна робити як цукерки(типу трюфелів), так і використати цей продукт в якості крему для торта, або наповнювача для тістечок.

Ось саме шоколадний ганаш в моєму випадку і є домашнім шоколадом. Я його готую з тертого какао, какао-олії, сухого молока, або ж інших наповнювачів як свіжу натуральну каву. У такі цукерки можна використати додавання будь-яких сухофруктів, горіхів і так далі. Єдине – вони виходять набагато ніжніше по консистенції і зберігати їх краще в холодильнику. Але я дуже люблю цукерки трюфелів, тому для мене це плюс.

Способів і рецептів приготувати шоколадний ганаш удома множина. Можна або шукати рецепт за смаком, або імпровізувати. Для імпровізації я використовую формулу: 50% рідини на вагу жиру в продукті. Формула у дії виглядає так. Наприклад хочу просто приготувати молочний ганаш для трюфелів. Відповідно мої інгредієнти:

 1. Какао терте – 100 грам. Це мій базис, від нього і від моїх смакових побажань залежатимуть усі інші заходи інгредієнтів.
 2. Какао-олія – 100 грам. Чим молочнее я хочу отримати результат, тим менше мені необхідно використати тертого какао і тим більше какао-олії. Наприклад, для білого шоколаду використовується тільки какао-олія і сухе молоко, какао-тертое не використовується.
 3. Вода. Розрахункова кількість. Для ганаша, який триматиме цукеркову форму треба 50% рідині від жиру. Головне порахувати жирність. Жирність в середньому какао-тертого – 50%(до 55%), жирність какао-олії – 100%. Разом маємо 150 грам жиру(100 грам тертого дають 50 грам жиру плюс 100 грам какао-олію дають 100 грам жиру). Моя кількість води – 75 мл
 4. Сухе молоко беру на око, багато що залежить від виробника. В середньому виходить сухого молока трохи менше ніж води по вазі – близько 50 грам в даному випадку. Сухе молоко теж має жирність, за великим рахунком його можна використати при розрахунку вище, але можна і опустити жирність сухого молока як незначну, в порівнянні з олією і тертим.
 5. Цукор – за смаком. У моєму випадку орієнтовно 50-75 грам.

По цій формулі можна вираховувати пропорції змісту інгредієнтів для домашнього ганаша. Ганаш для крему краще робити з великим кількість води, щоб він був ніжнішим і не таким жирнішим.

І останнє, про що хотілося б сказати в цій статті, це про те, де купити інгредієнти для домашнього шоколаду. Безумовно, їх не знайдеш просто так в супермаркеті. Інгредієнти(какао-олія, какао-тертое) можна купити:

 • У спеціалізованих магазинах або магазинах здорового харчування. уточніть виробника і наявність сертифікату на продукцію;
 • У спеціалізованих інтернет магазинах, присвячених виготовленню домашнього шоколаду. Варто тільки написати в пошуковій системі какао-тертое купити і у Вас буде достатня опція для вивчення і вибору.
 • У спеціалізованих співтовариствах в соц мережах. Існує навіть окрема шоколадна соц мережа Шоколатье.

Купити, насправді, інгредієнти для шоколадоварения не так складно, як це здається на перший погляд. Удачі Вам у Ваших починах.

Про автора

admin

Залиши коментарій