Вегетаріанські страви

Чому грудне вигодовування важливе для мами і дитини, Вегетаріанські страви

Чому грудне вигодовування важливе для мами і дитини

Будучи молодою мамою, яка годує малюка грудьми (хоч процес налагодження годування був і не легенею, з масою хворобливих відчуттів) я досі не можу зрозуміти, як деякі дівчата і жінки відмовляються від грудного вигодовування із самого початку(ну та, адже себе потрібно в чомусь обмежувати) або не роблять усі для того, щоб його зберегти.

Тому я вирішила написати про те чому ГВ на стільки важливо, як для новонародженого так і для мами, а далі вже справа за Вами:

  1. З найпершим молозивом дитина отримує мікрофлору бактерій від мами. Його кишечник заселяється бифидо і лактобактеріями, що надалі допоможе уникнути нападів кольок, замків/проносів і інших розладів шлунково-кишкового тракту. Це найважливіший етап в ГВ – і дуже важливо його пройти.
  2. Саме по собі грудне молоко матері створене спеціально для цього конкретного малюка – воно містить саме той баланс мінералів, вітамінів і корисних речовин, які такі важливі для самого кращого розвитку дитини. Ніяка суміш не здатна замінити грудне молоко. З часом дитина росте і склад молока мами може мінятися – це знову-таки відповідатиме вимогам зростаючого організму в самому кращому ступені.
  3. Разом з молоком дитина отримує від мами і антитіла – стійкість до тих або інших хвороб. Тобто якщо мама, що годує грудьми трохи захворіє, то шанс, що захворіє також і дитина украй невелика(перевірено не раз на своєму досвіді) – дитина захищена антитілами, які виробляє кров мами. А якщо ж мама годує з пляшечки і після прогулянки принесе якусь інфекцію, то сама навіть не захворівши(її організм сильний і антитіла вчасно впоралися з хворобою), дитину вона заразить, і захистити дитину буде нічим.
  4. ГВ для мами ця також відсутність проблем і інфекції грудей – таких як лактостаз і мастит. Адже малюк з хорошим апетитом смокче груди – це гарантія відсутності застійних процесів.
  5. Мама при годуванні грудьми не втрачає зв’язок зі своєю дитиною – вона краще його розуміє, що йому потрібно, які його потреби або страхи. Це дуже важливий момент у вибудовуванні правильних взаємовідносин між матір’ю і дитиною.
  6. Навіть з точки зору зовнішності грудне вигодовування корисне – адже мама при нім втрачає 500 кілокалорій в день, а значить у неї швидше відновиться нормальна вага після пологів.
  7. Для дитини ж мамині груди – цей єдиний засіб захисту, здатність відчути себе майже так само тепло, комфортно і захищено, як і у мами в животику. Як можна цього позбавити дитини?

Так, безумовно не у усіх налагодження грудного вигодовування проходить гладко. У когось дитина неправильно бере груди, що призводить навіть до тріщин сосків(про те як цього уникнути ми вже писали). У когось дитина може і зовсім відмовлятися брати груди. Але усі ці перешкоди переборні, головне хотіти годувати грудьми, інші способи годування просто не повинні навіть розглядатися Вами як варіант – і тоді обов’язково буде позитивний результат!

Про автора

admin

Залиши коментарій