Вегетаріанські страви

Алюміній в дезодорантах – небезпека для здоров’я або якої краще?

Алюміній в дезодорантах – небезпека для здоров’я або якої краще?

Багато хто з нас навіть не замислюється про те, що такий повсякденний предмет гігієни як дезодорант може бути дуже небезпечним для здоров’я, особливо жінок.

Чому дезодоранти шкідливі?

В перших, більшість дезодорантів працюють за принципом блокування потових залоз, щоб піт просто не виділявся. Це, в основному, так звані антиперспиранты. Але насправді потовиділення – це важливий процес життєдіяльності, за допомогою якого організм у тому числі виводить токсини і продукти розпаду. Якщо ж потова залоза блокується, вгадайте що відбувається зі все тим, що повинно було вийти через неї? Організм намагається звільниться від усього цього багажу через інші не заблоковані залози, але доки він транспортує цей вантаж дуже хороша частина його вбереться в кров і надалі впливатиме на Ваше здоров’я. Так само при частому використанні антиперспирантов потові залози можуть забиватися і запалюватися. По сему, якщо ви вже і користуєтеся подібним дезодорантом обов’язково дуже ретельно змийте його на ніч – щоб хоч би вночі Ваш організм повноцінно дихав.

У других, склад більшості дезодорантів далекий від здорового і екологічного, і містить дуже багато небезпечних елементів. Одним з найвідоміших “нездорових” компонентів дезодорантів є солі алюмінію, які здатні накопичуватися в організмі і при критичній масі викликати всілякі захворювання, у тому числі хворобу Альцгеймера і рак, особливо ракову пухлину грудей у жінок(напевно підтвердженням цього може служити статистика – за останні роки кількість зареєстрованих захворювань раком грудей збільшилася з 1 млн. В рік до більше 1,5 млн.).

Шкідливі речовини в дезодорантах

Окрім алюмінію дезодоранти також можуть затримати наступні компоненти, яких дійсно варто уникати :

  • триклозан – антибактеріальний засіб, який повинен сприяти руйнуванню бактерій, які викликають запах поту, але насправді проти них неефективний, і вбивають слабкіші “хороші” бактерії, тим самим ще більше допомагаючи “поганим”
  • Бутан/пропан – продукти нафтопромисловості, накопичуються в організмі викликаючи головні болі
  • полиэтиленгликоль/полипропиленгликоль(руйнують печінку і нирки)
  • ненатуральные аромати і підсилювачі запаху – можуть викликати розвиток і загострення алергічних реакцій

Який же може бути вихід?

В першу чергу необхідно розібратися в причинах потовиділення з неприємним запахом, яке може бути викликане :

  • неправильним харчуванням
  • гормональним дисбалансом
  • присутністю великої кількості бактерій, що виділяють цей самий запах

Перше вирішити не просто – але за бажання можливо, необхідно споживати більше свіжих фруктів і овочів і менше жирного і рафінованого.

Аналізи гормонального фону допоможуть розібратися чи все в порядку з гормональним балансом.

Який же дезодорант краще і чи варто ними користуватися взагалі? Вибирати варто дезодоранти з натуральними компонентами і з мінімальною кількістю ароматів(наприклад дезодоранти-кристали з мінеральної солі). По дії вони, звичайно, менш ефективні чим продукти хим. виробництва, але цілком здатні впоратися з помірним потовиділенням. До речі, потіти Ви все ж будете, а ось погано пахнути – ні. Але як мені здається це те менше, ніж варто пожертвувати для того, щоб залишатися здоровими!

Про автора

admin

Залиши коментарій