Дизайн інтерьера фото

Звукоізоляція квартири : 80 фото монтажу і застосування кращих матеріалів

За авторством admin

Звукоізоляція квартири : сучасні матеріали і особливості монтажу своїми руками

Організму кожної людини після важких трудових буднів потрібний повноцінний відпочинок і тиша. Медицина стверджує, що навіть невеликий постійний шум негативно впливає на психологічне здоров’я людини. Чим вище рівень звуку, тим сильніше навантаження на нервову систему.

Для більшості жителів міст єдиним місцем розслаблення є їх житло. Але квартира у багатоквартирному будинку не завжди підходить для цієї мети. Нові будівлі частенько не виділяються високим рівнем шумоізоляції.

Провідниками будь-яких звуків можуть бути вентиляційні канали, порожнечі, тріщини і повітряні кишені в стінах, отвори під розетки і технологічні канали, в яких змонтовані електричні дроти.

Якщо ви виразно чуєте гул вуличного транспорту, шумних сусідів або кроки в під’їзді, то ця стаття розповість, як зробити звукоізоляцію в квартирі.

Звукоізоляція стін : технологія і матеріали

Шумоізоляція усього приміщення повинна здійснюватися комплексно. Як показує практика, часткове обесшумливание тільки одного архітектурного елементу не ефективно. Важливим етапом комплексного підходу є звукоізоляція стін і перегородок в квартирі.

Зовнішні несні конструкції, межуючі з вулицями, не вимагають додаткової шумоізоляції. Погасити рівень турбуючих звуків допоможуть якісні склопакети. Збільшення товщини стекол і кількості камер між ними у декілька разів понизять звукове навантаження. Для герметичності стиків рекомендується нанести силіконовий герметик.

Для того, щоб стіни усередині будівлі і міжкімнатні перегородки не провели шум, рекомендується застосовувати багатошарові акустичні плити на основі скловолокна і базальтових порід. Ці вироби випускаються у вигляді рулонів або матів.

Технологія монтажу

На стіни встановлюється дерев’яний або металевий короб. При стандартній ширині матеріалу 500 мм відстань між вертикальними стойками має бути 450-480 мм, щоб мат встановився враспор. Під ділянки безпосереднього контакту обрешетування із стіною укладаються прокладення з гуми, поліуретану.

Осередки з порожнім простором в обрешетуванні заповнюються звукоізоляційним матеріалом. Для надійної фіксації мату можна скористатися дюбель-грибками, які забиваються в 5 точках: по кутах і по центру плити.

Рекомендується встановлювати шар пароізоляції. Така мембрана створить захисний бар’єр від вологи і вогкості. Отримана поверхня обшивається гіпсокартоном. Стики заклеюють за допомогою малярного скотча і шпаклюють.

При монтажі слід пам’ятати, що кожна фанерована стіна скорочує корисну площу приміщення на 10-15 см

Сучасна звукоізоляція квартири неможлива без застосування унікальних матеріалів нового покоління. У їх числі – панелі “SoundGuard ЭкоЗвукоИзол”(Росія). Це тонкий(товщина 13 мм) і екологічно чистий продукт з найдрібнішого кварцевого піску і багатошарового картону. Він забезпечує захист від шуму до 38 Дб.

Монтаж панелей не доставить проблем навіть початкуючому майстрові: кріплення робиться на дюбели SoundGuard DAP. На шви наноситься герметик, і стіна облицьовувалася гіпсокартоном.

Порівняно новим звукоизолятором на ринку будматеріалів являється “Тексаунд”(Іспанія). Робочими поверхнями для цього матеріалу служать стіни, стеля і підлога. Сировина для надтонкого(товщина від 1,8 мм) еластичного полотна є сумішшю мінералу арагоніту, полімерів і спанбонда. Це ідеальне рішення для звукоізоляції невеликої по площі квартири, матеріал абсолютно не “краде” місце.

Для установки матеріалу і стіна, і полотно промазивается спеціальним клейовим складом. Далі відрізаний в розмір лист “Тексаунда” монтується на стіну, щільно притискається і розгладжується валиком для усунення повітряних пухирів.

Мінімальне нахльостування сусідніх полотен повинне складати 50 мм Герметизацію швів виконують клеєм “Рідкі цвяхи” або за допомогою газового пальника, під впливом тепла якої краї полотен сплавляються між собою. Матеріал може застосовуватися самостійно або у поєднанні з утеплювачами.

Поетапний процес монтажу “Тексаунд” показують фото звукоізоляції квартири.

Звукоізоляція підлоги

Існує 2 основні варіанти звукоізоляції підлоги : монтаж звукопоглинальних матеріалів під бетонне стягування із застосуванням обрешетування і облаштування системи “плаваючої” підлоги.

Технологія установки матеріалів під стягування нагадує послідовність дій при монтажі минераловатних матеріалів на стіну:

 • Роботи розпочинаються з підготовки поверхні підлоги – усі щілини і отвори необхідно законопатити шматочками минераловати.
 • На підлогу укладаються дерев’яні бруси(лаги), між якими розміщується шар м’якого утеплювача завтовшки 45-50 мм Лаги від основи мають бути відокремлені прокладеннями з технічної пробки.
 • Поверхня накривається листами ДСП, які сполучають до брусів за допомогою саморезов.
 • У завершенні робіт робиться укладання ковроліну або заливка бетонного стягування.

Зробити хорошу звукоізоляцію в квартирі можна, сконструювавши “плаваючу” підлогу. Свою назву він дістав тому, що використовувані покриття не торкаються стін будинку, а значить не передають звуки. Етапи монтажу :

 • На залізобетонну плиту перекриття поміщають вологонепроникну плівку, витримуючи нахльостування полотнищ 200 мм
 • Якщо на поверхні підлоги спостерігаються ухили, нерівності або інші дефекти, їх виправляють(вирівнюють) за допомогою подушки з сухого керамзиту або піску завтовшки 10-15 мм
 • Згори встановлюють шумоізоляційні мати. Важливо їх укладати не лише на основу, але і по периметру кімнати. Для цього з матеріалу вирізуються смуги кромок, які прокладають уздовж стін з 4 сторін.
 • Встановлюється армуюча сітка. Поверхня заливається стягуванням, після застигання якої можна робити фінішну обробку підлоги ламінатом, паркетом або іншим видом основного покриття. Стягування не повинне щільно примикати до стін.

Звукоізоляція стелі

Відомим засобом для зниження шуму, що йде згори, вважається установка стелі підвісної або натяжної конструкції. Таку роботу повинні виконувати професіонали своєї справи. Самостійно дуже складно змонтувати стелю без заломів, складок і явних перекосів.

Якщо бюджет ремонту не припускає монтаж дорогих стель, то можна захистити квартиру від шуму власними зусиллями.

Покроковий план:

 • Стандартна підготовка стелі : видалення старого покриття, очищення площини жорсткою щіткою для видалення сміття, грунтовка і вирівнювання при необхідності.
 • На стелю встановлюється акустичне прокладення з повсті, яке кріпиться до основи дюбель-грибками.
 • На відстані 60 см один від одного закріплюються металеві підвіси, куди монтується профіль для гіпсокартону.
 • На виступи підвісів розміщують звукоізоляційний матеріал, залишаючи проміжок між матами і повстю проміжок 50-100 мм
 • Остання точка – облицювання стелі гіпсокартоном.

Як видно із статті, звукоізоляція приміщення своїми руками – процедура трудомістка, але не складна. З нею впорається навіть новачок обробних робіт. Які матеріали підібрати – вирішувати Вам. Головне, щоб результат співпав з очікуваннями, а домашній відпочинок став комфортним і спокійним.

Про автора

admin

Залиши коментарій