Дизайн інтерьера фото

Зонування квартири : 95 фото розподілу місця в квартирах різної площі

За авторством admin

Зонування квартири – планування і кращі ідеї по ефективній організації простору(95 фото)

Однокімнатна квартира – це не просто кімната. Це ціла головоломка по розміщенню на одній і тій же площі і спальні, і вітальні, і дитячою, і робочого кабінету, а іноді і кухні. І володарі однушек умудряються розгадати цю саму головоломку і розмістити таки усе необхідне в єдиній кімнаті. І робиться це завдяки прийому зонування.

Що дає зонування? В першу чергу умови для комфортного проживання хазяїв. Існує ряд правив, яких необхідно дотримуватися, щоб створити ідеальне зонування квартири. одно з них – правильне освітлення кожної зони. Так, робоче місце потребує яскравішого освітлення, ніж спальне.

Також важливо дотриматися пропорцій і правильно розподілити вільний простір. У зоні вітальні його вимагається більше, ніж в зоні відпочинку.

Варіанти зонування

У однокімнатній квартирі складно, а іноді просто неможливо виділити простір відразу для усіх функціональних ділянок. Простіше ділити її на 2 частини.

Дизайнери пропонують наступні варіанти:

  • Кухня з їдальнею і вітальня;
  • Спальня і єдина зона вітальні, кухні і їдальні, що можливо в квартирі-студії;
  • Зона, що об’єднує кухню, їдальню і кабінет і поєднані гостина спальня
  • Якщо у будинку є дитина, велика частина квартири перетворюється на дитячу.

Прийоми розділення простору

У інтер’єрі квартири можна застосувати різні дизайнерські прийоми зонування.

За допомогою особливого розставляння меблів. Особливо годяться для цього дивани і стелажі. Пройшли ті часи, коли меблі в квартирі розставлялися виключно біля стін, а середина була порожня. Сьогодні стелаж з наскрізними осередками відмінно справляється із завданням перегородки між спальнею і вітальнею.

Те ж саме можна зробити за допомогою шафи-купе. А кухонну зону можна позначити за допомогою барной стойки, розташованою у вигляді букви Г.

Зонування однокімнатної квартири за допомогою фіранок. Як правило, штору вішають між зонами спальні і вітальні. Це може бути щільна портьєра, яка надійно приховує сплячого від інших мешканців квартири. А може бути і легка ажурна фіранка або нитяна штора, яка лише позначить межу.

Комбінування різних відтінків і обробних матеріалів. Це завдання складне, але результат того коштує. При використанні цього прийому треба дотримуватися двох правил:

  • По-перше, кольори повинні поєднуватися між собою, але матеріали при цьому мають різну фактуру.
  • По-друге, усі зони мають бути пов’язані між собою шляхом використання одного і того ж обробного матеріалу. Так можна добитися візуального збільшення простору.

Використання декількох різних світильників в різних зонах. На фото зонування квартир завжди можна помітити, що різні ділянки освітлюють різні світильники. Це необхідно і для того, щоб як слід освітити кожного з них, і для того, щоб ще раз позначити зони.

У маленьких квартирах такий спосіб особливо актуальний. З одного боку це стильно і сучасно, з іншої – не доводиться витрачати дорогоцінні квадратні метри житлового простору на перегородки і шафи.

Незважаючи на різноманітність встановлюваних світлових приладів, усі вони повинні по стилістиці вписуватися в загальну концепцію дизайну і поєднуватися між собою.

Облаштування перегородок. Перегородки бувають стаціонарні і пересувні, суцільні і прозорі. В якості матеріалів для них часто використовують гіпсокартон, стеклоблоки, цеглину, фанеру.

Стаціонарні перегородки, як правило, відбирають частину простору. Тому на невеликих просторах частіше влаштовують легкі доладні ширми, наскрізні стелажі, на яких встановлюють вузький акваріум або горщики з кімнатними рослинами.

Різнорівневі стелі. Якщо квартира настільки мала, що для перегородки або стелажу зовсім немає місця, а в зонуванні простору залишається необхідність, його проводять шляхом використання різних конструкцій. До таких відносяться і різнорівневі стелі.

Принцип поверховості. Сучасні ідеї по зонуванню в квартирі пропонують цікавий і практичний спосіб: розставляння меблів за принципом поверховості. Так, ліжко розташовуватися на підлозі під подіумом або поряд з ним. На самому подіумі вже на іншому рівні розташується робоча зона.

Ще один варіант – антресолі або помости, облаштовані під стелею. На них може бути влаштоване спальне місце або система зберігання речей. Оскільки частина меблів розташується вгорі, внизу можна влаштувати комфортабельну зону вітальні або дитячу.

Розсувні двері. Особливо зручно використати їх, якщо кімната має містку нішу. У ній можна облаштувати зручну спальню і встановити розсувні двері, які вдень приховають спальню від сторонніх очей.

Оскільки може виникнути відчуття загроможденности простору маленької квартири, треба потурбуватися хоч би про візуальне його розширення. З цим завданням впораються світлі обробні матеріали і меблі. Светние, це не лише білі, але і бежеві, пастельні, кремові і так далі

Пол. Використовуючи в одній кімнаті різні підлогові покриття, можна вирішити завдання зонування. Для спального відсіку підійде м’який ковролін, чи для вітальні кабінету – ламінат, ну а для кухонної зони підлогова плитка.

Приєднання балкона або лоджії. Модний останнім часом напрям в дизайні квартир. Утепливши балкон і прибравши склопакет, можна збільшити корисну площу квартири. на колишньому балконі зазвичай розміщують кабінет або бібліотеку. Рада: на балконі треба облаштовувати зону, якої не знайшлося місця на основному просторі, але не розширювати вже наявну зону.

Декілька порад по виділенню простору під дитячу

По дитячу треба виділити найсвітліший і тепліший куточок кімнати.

Чим старше дитина, тим більше він потребує самоти, тим щільніші перегородки або ширми потрібні для відгородження його від батьків. Куточок для малюка має бути добре видимим з будь-якої точки квартири, тому не варто загороджувати його щільною ширмою.

Ліжко або ігрова зона під стелею – радість для будь-якої дитини. Люблять вони “гніздитися” і на подіумі. Чом би не надати їм таку можливість і не облаштувати дитячий куточок?

Можливо, з часом з’являться нові способи зонування простору однокімнатної квартири. А сьогодні вибирайте один із запропонованих і облаштовуйте своє невелике, але затишне житло.

Про автора

admin

Залиши коментарій