Дизайн інтерьера фото

Золотий інтер’єр – 115 фото застосування і сучасних поєднань

За авторством admin

Золотий інтер’єр: правила використання в дизайні вітальні, спальні і кухні(115 фото)

Тільки подумавши про золото, в пам’яті починають виникати асоціації, пов’язані з багатим і розкішним убранням палаців Петербургу, Букингема або Версаля. У всі часи відвідувачів цих прекрасних місць вражає і захоплює їх велич і могутність.

Величезні зали з достатком позолоти на стінах в червоно-коричневих тонах, розписний золотом стеля, масивні позолочені рами, мозаїчна підлога із золотим відтінком, на усю цю пишність можна дивитися годинами, не припиняючись захоплюватися, як і на представлені фото золотих інтер’єрів.

Звичайно, у нашому сучасному світі мало знайдеться майстрів дизайнерського мистецтва, які вирішилися і зуміли б утілити в реальність копію якого-небудь фрагмента палацу в межах звичайного житла. Але елементи розкішного золотого кольору мають місце в деяких интерьерних стилях. При цьому вони прекрасно гармоніюють з іншими тонами. Наприклад, східний стиль, еклектика, мінімалізм, класика і ін.

Золото в східному стилі

Схід, як мовиться, справа тонка. І дизайн інтер’єру в золотому кольорі зовні виглядає розкішно і комфортно, але не із-за великої кількості позолочених елементів, а правильного їх поєднання і розташування в приміщенні, залежно від його призначення.

Меблі і текстильні елементи обстановки декорують золотими елементами: хитромудрими завитими візерунками з наявністю різних дрібних деталей. У меблевому варіанті це може бути інкрустація або мозаїка, текстильними елементами: портьєри, подушки, покривала, скатертини, килими і т. д.

Східний стиль істотно відрізняється від європейського. Наприклад, відсутністю звичайних для нас меблів, які прекрасно замінюють подушки різних розмірів.

Дивани і крісла, як правило, згори покриваються покривалами або килимами, переважно бордових кольорів, розшитих золотою ниткою. Столи на маленьких ніжках, інкрустовані елементами різних кольорів.

Центр спальні займає величезне ліжко в спеціальному поглибленні. Прикраса ажурними елементами створює враження легкості і невагомості, що урівноважує баланс інтер’єру з важким величним покривалом на ліжку.

Колоритність приміщенням надає велика кількість різних декоративних елементів що відрізняються своєю витонченістю. Це може бути фрагмент позолоченої мозаїки на деяких меблевих предметах або в якості прикраси ніші для ліжка, і навіть можливо обробка колон.

Окрім цього, вдало підібране освітлення створить інтригу або таємничість, як у відомих казках “1000 і 1 ночі”, які розповідала Шахерезада. А без золотих елементів і відтінків тут вже ніяк не обійтися.

Золоті абажури і світильники в пісочно-коричневих тонах під колір золота, з імітацією тонких павутин, шпалери із золотом в інтер’єрі, ідеально підійдуть для втілення такої східної казки в життя.

Золото в еклектиці

Дизайнерами не випадково в сучасних интерьерних рішеннях застосовується еклектика. Адже так можна поєднувати абсолютно різні речі: стилі, фактури, кольори, елементи ретро і модерну. В результаті таких поєднань і поєднань іноді виходить занадто різноколірні і наляпистие інтер’єри приміщень.

Але є деякі прийоми, завдяки яким можна цього уникнути. Наприклад, в них повинно бути щось загальне їх, що об’єднує. Так, меблі різних стилів легко можна об’єднати однаковою фактурою. Или застосувати замість глянсового золотого кольору матовий з різними відтінками згори поверхні для надання приміщенню глибини і об’ємності.

Шпалери або мозаїчна композиція світлих бежевих або коричневих відтінків наповнить приміщення теплотою і легкістю, не залежно від його габаритів.

Золоті шпалери в інтер’єрі з використанням рослинного орнаменту з позолотою зовні виглядатимуть свіжими і повітряними.

Поєднання золотого з темними кольорами(чорним, шоколадним, фіолетовим або синім) виглядають сміливо і оригінально. Але темний має бути обов’язково домінуючим. Дивовижно виглядають на кухні меблі темного кольору із золотими декоративними деталями(ручками, ніжками і фурнітурою), у ванній кімнаті – мозаїчне полотно в золотистих тонах.

Золотий колір в мінімалізмі

Мінімалізм, виходячи з назви, не любить велику кількість деталей і елементів декору. Число основних відтінків також має бути мінімальним, як правило, не більше трьох. Мінімум меблевих елементів строгих геометричних контурів і без прикрас.

Мінімалізму властиво використання золотого кольору в інтер’єрі у разі потреби створення акцентів в приміщення різного призначення : спальні, кухні, гостиній або ванній кімнаті.

Поєднання білого із золотою мозаїкою акцентуватиме увагу оточення, при цьому кімнату зробить світліше і просторіше. Аналогічно виглядатиме поєднання сірого і золотого.

Золотий може бути і провідним кольором. Відмінним варіантом буде поєднання в інтер’єрі шпалер золотого кольору на стінах і стелі одночасно. В результаті атмосфера приміщення буде затишнішою, м’якшою і теплішою, але деякі предмети слід використати контрастних кольорів, що гармоніюють між собою.

Правильно розставити зорові акценти в приміщенні кухні допоможе злегка приглушений колір золота. Можливо, це буде мозаїчне полотно або плитка із золотим орнаментом в якості фартуха.

Золотий переріз

Професіоналам дизайнерського мистецтва добре знайомий такий закон: притягає погляди не симетричність розставлених предметів інтер’єру, а правило золотого перерізу.

Ще в Древній Греції під час спорудження храмів, мозаїчних композицій і інших будівель дотримувалося це правило, грунтоване на природній пропорціональності. У проектуванні це означає, що при складанні різних композицій одна сторона, неодмінно, має бути довша, приблизно їх співвідношення має бути 1: 1,6.

Приміщення, облаштоване у відповідність із золотим перерізом, буде комфортне і затишне в експлуатації для будь-якої людини.

Окрім цього, правило дієво і відносно розставляння колірних рішень. Ефективно виглядатиме 60% золотого кольору, 30% – що гармонійно поєднується(бежевого, білого, коричневого і ін.) і 10% – що акцентує на собі увагу(фіолетовий, блакитний, зелений та ін.).

Але, як відомо, все відносно. Тому до комбінування кольорів слід підходити дуже відповідально, щоб не отримати несподіваний відразливий ефект.

Про автора

admin

Залиши коментарій