Дизайн інтерьера фото

Зимовий сад у будинку – 70 фото розбиття і освітлення оранжерей своїми руками

За авторством admin

Зимовий сад у будинку: дизайн, оформлення і особливості розбиття оранжереї(70 фото)

Організувавши зимовий сад у себе удома, ви отримаєте власний куточок вічного літа. У красивому місці, де круглий рік ростуть квіти, можна відпочити і розслабитися. Його будова і обслуговування можуть викликати труднощі, адже потрібно передбачити безліч дрібниць, а рослини потребують постійного відходу. Але результат, поза сумнівом, коштуватиме витрачених зусиль.

Розташування і конструкція

Спершу давайте розберемося, що таке зимовий сад. Так позначається зона для вирощування рослин, що не створює їм спеціальних умов. На відміну від оранжереї, мікроклімат в нім комфортний для знаходження людини. Може бути прибудовою, а може – самостійним творінням.

Перший найважливіший момент – визначення розташування зимового саду в заміському будинку. Правильне вибране місце – вже половина справи. Орієнтуйтеся на архітектуру будинку і сторони світу.

  • Схід – найкращий варіант. Рослини отримають досить сонячного світла, але не виникне перегрівання.
  • Сад, що дивиться на захід, накопичуватиме тепло впродовж дня і зберігатиме його впродовж ночі.
  • Південна сторона – ще одно можливе рішення. Це розташування сприяє тривалому збереженню тепла, але щоб уникнути перегрівання потурбуйтеся про організацію потужної вентиляції і достатній полив.
  • Вирішивши побудувати зимовий сад на північній стороні, не поскупитеся на опалювання: тепло швидко втрачатиметься. Якщо є можливість, не зупиняйте вибір на ній.

Від того, коштує сад окремо або є прибудовою до будинку, залежать деякі нюанси проектування зимового саду. Форми будови і даху можуть бути найрізноманітнішими. Перерахуємо найбільш поширені варіанти, на які ви можете поглянути по-новому.

  • Класика – прямокутник з односхилим дахом;
  • Прибудова до зовнішнього або внутрішнього кута(чверть-полігон) будинку;
  • Нестандартна будова з комбінованим дахом.

Вибрати відповідну конструкцію допоможуть фото зимових садів у будинку.

Відповідний тип фундаменту вибирається одночасно з матеріалом стін. Стрічковий фундамент використовується, коли сад виконаний з поликарбонатних листів, алюмінієвого профілю або дерев’яного каркаса.

Цегляні стіни у поєднанні з металопластиковими вікнами і дверима повинні зводитися поверх монолітного або заглибленого стрічкового фундаменту.

Стіни зимового саду складаються з каркаса і обшивки.

Найбільш поширений матеріал рами – металопластик. Будова з нього має високі показники звуко- і теплоізоляції, яка додатково підвищується за рахунок вбудованих камер.

Алюмінієва конструкція витримує високі навантаження, залишаючись легкою. Серед її достоїнств: низька тепловіддача, стійкість до погодних сюрпризів і іржі, привабливий вигляд, відсутність необхідності фарбування.

Скляні перегородки монтуються в профілях, пропускають максимум сонячного світла, жорсткі, поглинають сторонні звуки. Відрізняються швидкістю монтажу. Перегородки виконуються із загартованого скла завтовшки 8-12 мм

Матеріал обшивки повинен обов’язково пропускати сонячне світло. Найчастіше виконують скління зимового саду. Скло має ряд переваг і застосовується в обшивці теплиць, веранд, оранжерей. Виділяється високою здатністю, що несе, і хорошою тепловіддачею. З іншого боку – крихкістю і дорожнечею. Заощадити можливо, підібравши скло меншої товщини.

Альтернативою можуть стати склопакети. Сучасні виробники пропонують різні стекла і матеріали профілів. Для бічних стін вибирайте стандартні, для даху – з триплексними стеклами.

Полікарбонат нестримно завойовує позиції на будівельному ринку: це легкий, прозорий, стійкий до подарунків природи матеріал. Відмінний вибір, якщо ви хочете заощадити як гроші, так і час монтажу.

Зимовий сад в приватному будинку може бути обладнаний розсувними, орними або такими, що складаються дверима. Вони мають бути розраховані на інтенсивні навантаження.

Розсувні двері встановлені на алюмінієві рейки, по яких пересуваються за допомогою роликів. Матеріалом може служити деревина, ПВХ або алюміній.

Облаштування

При організації системи опалювання враховуйте матеріал вашого саду. Стекло і полікарбонат добре економлять тепло, тому в теплу пору року додаткового опалювання не вимагається.

Для зимового періоду потрібна продумана опалювальна система. Обігрівач сушить повітря і помітно підвищить витрати на електрику, але простий в установці і мобільний.

Кондиціонер допускає регулювання температури, не пересушує повітря, але недешевий і вимагає значну кількість електроенергії.

Підключивши сад до системи центрального опалювання, ви заощадите засоби, доб’єтеся постійної температури в саду і внутрішніх приміщеннях. Організувати таку систему досить складно.

Вентиляція

Рослинам важливо отримувати постійний приплив свіжого повітря.

Природна має на увазі наявність кватирок. Їх площа повинна складати, як мінімум, чверть загальної площі стін. Виробники пропонують варіанти з ручним управлінням або автоматичним. Припливно-витяжна система забезпечує приплив повітря з отворів внизу стіни, а відтік – за допомогою кватирок.

Механічна вентиляція здійснює провітрювання за рахунок вентиляторів. Їх недоліки – шум, підвищення витрат на електрику.

Максимального ефекту можливо досягти, використовуючи обидві системи.

Рослинам потрібне світло, особливо у той час роки, коли природного освітлення недостатньо. Лампи розжарювання перешкоджаю фотосинтезу і сильно нагріваються – рослини ризикують отримати опік.

Основний мінус металлогалогенних – короткий термін служби.

Розроблені спеціально для рослин фитолампи сприяють фотосинтезу. Робляться люмінесцентні і світлодіодні варіанти. Перший виграє навіть в стандартному виконанні, забезпечуючи високий рівень освітлення при низькій тепловіддачі і малому споживанні електроенергії.

Система поливу повинна передбачатися на початкових етапах будівництва саду. Режим її роботи повинен мінятися з часом роки: влітку – щедріше, взимку – помірне.

Сучасне рішення – система краплинного поливу. Шланги закладаються в грунт; через них вода поступає в грунт. Допоміжним зволожувачем повітря може стати штучна водойма.

Про автора

admin

Залиши коментарій