Дизайн інтерьера фото

Зелений дах: технологія і етапи облаштування(100 фото)

За авторством admin

Зелений дах – 100 фото ідей створення своїми руками

Основним завданням покрівельного покриття є захист від холодного вітру, заметілі, сильних злив, снігопадів і інших природних явищ. Істотним недоліком місцевості для будови вважається забруднена екологія в околицях міста, низькоякісні продукти рослинництва, які змушують навантажувати дах допоміжними функціями і впроваджувати творчі архітектурні проекти.

У сучасному житловому будівництві найпопулярнішим трендом вважається творчий “зелений” дах. На ній можна розмістити як зелений газон, так і натуральний город, і ростити смачні і корисні фрукти і овочі. Ця стаття допоможе правильно облаштувати рослинний дах своїми руками.

Історичні відомості

Трава і городи, розташовані на дахах, абсолютно старий винахід. Найбільш показовим проектом застосування зелених кровель вважаються дернові будинки в Ісландії, що відносяться до 18 століття.

Розміщений на даху будинку мох характерний для людей, що живуть в сучасній Великобританії, Швейцарії і Норвегії. Народи, що живуть в суворих кліматичних умовах звернули увагу на те, що дах з рослинністю здатний захистити від низької температури, а також зберегти її усередині будинку, створивши при цьому сприятливий мікроклімат.

Уперше в Європі 1867 року, а саме в Парижі, було опубліковано фото будинку із зеленим дахом, це викликало захват місцевих жителів, які стверджували, що таке застосування естетичної краси – майбутнє в створенні нових споруд.

Сучасні зелені дахи використовують для посадки газонів або насадження маленьких городів, що є модною тенденцією, яка дає можливість піклуватися не лише про довкілля, але і про власне здоров’я, а також правильно організувати життєвий простір.

Достоїнства рослинного даху

У жителя великого міста не завжди є можливість відпочити на природі або просто подихати чистим повітрям в лісі. Найпоширеніша тому причина – це нестача часу. Багатоповерхові будівлі, похмурі вулиці і закутий під ногами асфальт утискують щодня.

У зв’язку з цим жителі прагнуть утілити свої бажання в спілкуванні з природою при будівництві будинку з екологічно чистого матеріалу.

До головних достоїнств будинку із зеленим дахом відноситься:

Надійність. Зростаючий зелений елемент даху прослужить більше 25 років, оскільки грунт і рослини якнайкраще збережуть її від негативної дії довкілля, а також за поганих погодних умов і механічних ушкоджень. Регулярне залицяння за такою покрівлею дозволить підвищити термін служби даху на 20 років.

Застій зливу води. Це важлива особливість для місць, де йдуть сильні проливні зливи, оскільки стічні системи не можуть впоратися з величезним об’ємом води.

Розміщені на даху будинки сад або газон можуть поглинути більше 25% атмосферних опадів. Це ефективний спосіб у боротьбі із затопленнями, вода використовується для поливу урожаю і в той же час зменшує забруднення розташованих рядом річок і водойм.

Висока міра шумоізоляції. Після облаштування палісаду на даху, ви неодмінно помітите, що в приміщенні істотно знизився шумовий ефект. Це дуже важливо для людей, удома яких знаходяться в украй шумній місцевості.

Допоміжна ділянка. Місце, використане, зеленою покрівлею дає спеціальний, додатковий метраж для панорамного проекту. Ви придбаваєте чудовий куточок для відпочинку, якщо посієте газон або облаштуєте басейн.

Удосконалення ситуації з екологічного погляду. Ця умова важлива для сучасних великих міст, оскільки буває важко знайти місце для парку, адже всюди бетон і асфальт.

Розміщені на даху рослини, можуть відмінно очистити повітря. Вони здатні затримати більше 20% пилу, шкідливих добавок і домішок, що містяться в атмосфері.

Художність. Будинок із зеленим дахом мають незвичайний і оригінальний вигляд, який просто не може залишити байдужим перехожого. У США функціонує особлива компанія по квітникарству дахів. Вона безкоштовно встановлює екологічні дахи на різні будівлі. У Росії ця спрямованість доки не застосовувалася.

Створення ач дахи

Строениt подібно до листкового пирога, до його складу входить декілька необхідних шарів. Вони зобов’язані забезпечити стійкість будови по певних напрямах: надійність даху, збереження від попадання води, усунення втрат тепла в приміщенні. Итак, розглянемо їх детальніше.

Першим шаром кладуть проф. настил. Матеріал в цьому випадку може бути деревний або бетонний, важливо, щоб основа мала великий запас міцності.

Наступним шаром розміщують ізоляцію. Вона захищає від проникнення дощових вод і вологи. А також попереджає проростання кореня рослини. Далі дренаж – призначений для розподілу вологи, що поступає в грунт. Важливим є фільтраційний шар, його стелять згори дренажу, для обмеження проникнення невеликих часток.

Найпростіший і безпечніший спосіб закінчити конструкцію зеленого даху – застосувати в якості останнього шару рулонний газончик. У тому разі, схили скатів нормальні, траву можна висадити на шарі грунту. Перш ніж посіяти, грунт необхідно ущільнити і розпушити.

Підбір рослин для даху

Треба підібрати прості і морозостійкі рослини, які добре існують в замкнутому просторі. Ландшафтні дизайнери радять дотримуватися декількох не складних правил:

Треба вибирати рослини з маленькою, горизонтально розташованою кореневою структурою. До поточного критерію чудово підходять мох і злаки.

Рослина має бути морозостійкою, витримувати мінусову температуру, в зимовий період. Треба вибирати такі рослини, які не обов’язково поливати постійно і вони можуть дочекатися дощу.

Необхідно зрозуміти, деякі рослини не підходять нашому кліматичному району, їм потрібно особливо ретельний зміст. Їх можна саджати у тому випадку, якщо ви згодні з великими фінансовими витратами, оскільки рослини треба забезпечити відповідним місцем існування.

Таким чином, на озеленення покрівлі не знадобиться багато часу. Цей тренд дозволить кардинально змінити зовнішність будови і ефективно використати корисну площу.

Про автора

admin

Залиши коментарій