Дизайн інтерьера фото

Яскравий інтер’єр: 122 фото ідей і правил акцентування уваги

За авторством admin

Яскравий інтер’єр – сучасні акценти в дизайні модного інтер’єру(122 фото)

Авангардні кольори знову в моді. Розглядаючи фото яскравих інтер’єрів неодмінно хочеться ризикнути і спробувати зробити щось подібне і зі своїми апартаментами. Можна наслідувати певний стиль, а можна пуститися у вільне плавання і створити щось абсолютно унікальне, відповідне тільки вам.

Про правила поєднання, стилі, матеріали і акценти мова в цій статті.

Спектральний круг і як їм користуватися

Перш ніж вибрати колірне рішення кімнати, треба ретельно оцінити її освітленість, розміри, положення відносно сторін світу, і тільки тоді, враховуючи ці параметри, приступати до роботи. Інакше, навіть при дотриманні усіх правил сполучуваності, кімната може виявитися не функціональною, і в ній просто неприємно знаходитиметься.

Заздалегідь визначитеся, скільки відтінків хочете поєднувати, це істотно скоротить тимчасові витрати.

Основним інструментом при комбінації кольорів є спектральний круг – кільце, де кольори видимого спектру розташовуються в природному “веселковому” порядку. Існують прості(8, 12 кольорів) і ускладнені(24 кольори) схеми.

Правила поєднання яскравих тонів

Яскраві тони поєднуються за наступними правилами.

Комплемент. Варіант, при якому вибираються кольори строго протилежні один до одного на спектральному крузі. (Приклад: синій – помаранчевий, жовтий – бузковий, червоний – зелений.) Це найбільш контрастне поєднання, воно виглядає зухвало. Підходить для розставляння акцентів в приміщенні.

Гранично видалені пари. Щоб отримати таке поєднання, треба знайти колір, комплемент задуманому, і відступити на один крок управо або вліво. (Приклад: синій – жовто-помаранчевий, жовтий – синьо-фіолетовий, червоний – блакитний.) Виходить м’якше сполучення тонів, яке часто використовується в інтер’єрі.

Зв’язані. Кольори знаходяться один за одним в колірному крузі. Ця комбінація не створює контрасту, але підтримує гармонію і підкреслює основний тон інтер’єру. (Приклад: синій – блакитний, жовтий – жовто-зелений, фіолетовий – синьо-фіолетовий.)

Аналогічна гармонія. Три тони один за одним по спектральному кругу. (Приклад: блакитний – зелений – жовто-зелений.) Як і зв’язані, ці кольори не роблять контраст, а лише гармонізують дизайн.

Класична тріада. У основі – принцип рівностороннього трикутника, на кожній з вершин якого розташовується шуканий колір. (Приклад: блакитний – жовто-помаранчевий – бузковий.) Дає м’який баланс.

Контрастна тріада. На спектральному крузі будується гострий рівнобедрений трикутник з вершиною в основному кольорі і кутами основи в доповнюючих кольорах. Дозволяє створити сміливіші і красивіші поєднання. (Приклад: червоний – салатовий – блакитний.)

Чотири кольори

Прямокутник. Створює помітні композиції тонів. Відтінки розташовуються під кутом 90 градусів один до одного.

Квадрат. Прийнятніше користуватися цим методом для поєднання чотирьох кольорів, оскільки досягається плавніший перехід від одного елементу до іншого.

На замітку: Якщо “схрестити” контрастну тріаду із способом комплементу, вийде чотириколірна контрастна гармонія, з класичною – чотириколірна класична гармонія.

Допустимо поєднувати і більше чотирьох відтінків, але правила для таких композицій складніше, а дизайн частенько виходить занадто “буйним” і переобтяженим деталями. Інша крайність – монохромний дизайн. Його нудьгу досить важко розбавити у рамках одного тону.

Яскраві стіни як основа інтер’єру

Тонування стін в соковитий лимонний, притягуючий синій, вибуховий помаранчевий являється найпростішим способом перетворити кімнату на життєрадісний і стильний простір. При такому рішенні один з кольорів стає домінуючим, а інші – доповнюючими.

Куди додати фарб? Наслідуючи тренди, яскраві кольори в інтер’єрі кухні варто компонувати з нейтральнішим декором, щоб стіни не “сперечалися” з меблями, її бажано підбирати в спокійній палітрі. Можна яскраво оформити усі стіни, а можна зробити фартух над робочою поверхнею.

Теплі відтінки в обробки кухні допоможуть настроїти домочадців на потрібний лад, нададуть атмосферу затишку, відчуття домашності.

Рада: Синій і насичений зелений погано впливають на апетит. Якщо в сім’ї немає проблем із зайвою вагою, ці тони краще залишити для дизайну інших приміщень.

Фарбування фрагментів стіни створить певний ритм і композицію, що добре підійде для вітальні. Червоний, жовтий, помаранчевий – фарби, символізуючі достаток, життєрадісність, що розташовують до спілкування.

Такі теплі відтінки слід використати, якщо вітальня стане місцем збору шумних компаній, для тихого сімейного відпочинку прийнятніше холодна, синьо-зелена гамма, що концентрує увагу і позитивні емоції.

Важливо знати міру і не перетворювати приміщення на переобтяжений простір: темні стіни обважнюють його, світлі – роблять просторіше.

Для спальні інтер’єр в яскравих кольорах є не самим кращим варіантом. Традиційна спальня – місце, де можна передихнути, зробити перерву на відновлення душевних сил.

Насичені стіни діятимуть збудливо і не дадуть розслабитися, а ось пастельні приглушені відтінки якраз підійдуть для приміщення: теплий бежевий підніме настрій, блідо-зелений заспокоїть, а ясно-блакитною відверне від рутинних думок. Проте, це не означає, що в спальню не можна додати фарб. Пара кольорових плям у вигляді строкатих гардин або постільної білизни все ж не завадить.

Інтер’єр в яскравих тонах чудово підійде для робочого кабінету. Глибокий синій, теплий теракотовий, зігріваючий коричневий і життєствердний зелений прекрасно виглядатимуть на стінах.

Доповнювати провідний колір варто одним або двома разбивочними. Уникайте відволікаючої строкатості, дизайн повинен відповідати робочій атмосфері. Стеля краще залишити світлим – так простір не здаватиметься стислим.

Колірні акценти в інтер’єрі – досить поширений серед дизайнерів прийом. Він економить засоби, розбавляє нудну атмосферу, легко вписується в усі стилі і використовується там, де насичені кольори не можуть бути ведучими.

На замітку: Цей метод застосовують для відвернення уваги від розмірів і параметрів кімнати : соковиті плями “беруть вогонь на себе”.

Звичайно, для того, щоб прийом відбувся, загальний дизайн кімнати концептуализируют в спокійному стилі. Роль акценту може зіграти будь-яка річ: від яскравого предмета меблів до цікавого панно на стіні або навіть шпалер. При цьому дуже важливо дотримуватися балансу і не перевантажувати обстановку строкатими деталями.

Колір акценту має бути комплементарен(по спектральному кругу) основному, або відрізнятися по температурі(“тепло – холодно”). Відмітно, що до нейтральних фарб в якості такого елементу підійде практично будь-який тон.

По контрастності і насиченості кольори не повинні поступатися один одному: до глибокого синього підійде бордовий, рожевий хороший в компанії блакитного.

Рада: Не помилитися з кількістю яскравих деталей досить просто. Наслідуйте пропорцію 60: 30: 10, де шістдесят – основний колір, 30 – доповнюючий, 10 – акцентний.

Подушки і текстиль з орнаментом також залучають до себе увагу. Візерунок можна продовжити на стінах за допомогою трафаретів, так акцент не виглядатиме випадковим.

Стилі дизайну як джерело натхнення

Бог в деталях, а диявол – в дрібницях. Як не помилитися при створенні унікального інтер’єру? Де черпати натхнення? Різноманіття ідей для втілення в яскравих тонах можна знайти в наступних стилях:

Бохо. Нагадує стиль кантри, але має більше насичену, “божевільну” палітру. Особливе місце займає текстиль і натуральні матеріали, є присутньою деяка еклектика. Проте, за зовнішнім хаосом і засміченістю бохо ховається неймовірна продуманість і функціональність, адже під рукою знаходиться все, що треба.

Поп-арт. Глянець, глянець і ще раз глянець. Акцентами стають постери і портрети знаменитостей, виконані в соковитій палітрі. Ниши замінюють шафи, стелі мають багаторівневу конструкцію.

Етно. Оформлення залежить від особливостей візуальної культури народу, на який ліг вибір. Зараз популярні інтер’єри в японському, марокканському, мексиканському стилях.

Яскраві фарби в оформленні кімнати – безперечний ризик. Будь то соковита пляма у вигляді елементу декору, або ціла стіна, пофарбована в кричущий колір, вірне одно: насичений тон здатний перетворити не лише тьмяний інтер’єр, але і нудне життя.

Про автора

admin

Залиши коментарій