Дизайн інтерьера фото

Як зняти шпалери: 107 фото найефективніших методів очищення стін від шпалер

За авторством admin

Як зняти шпалери – швидкі способи видалення старих шпалер із стін(107 фото)

Тим, хто не раз самостійно робив ремонт у будинку, знайомі усі процеси його виконання. У тому числі і обклеювання нових, і зняття старих шпалерних полотен. Шпалери, традиційні паперові або вінілові, що миються, як правило, найчастіше використовуються в обробці стін і стель приміщень. По-перше, це недорогий варіант у фінансовому плані. По-друге, має відмінний вигляд.

Кімната, обклеєна шпалерами, наповнена затишком і теплом. Проте рано чи пізно настає момент для зміни інтер’єру і старі шпалери, якісно приклеєні до поверхонь, доводиться знімати. Ось тут і виникає питання, як швидко зняти шпалери із стін. Сьогодні мова піде саме про це.

Етап підготовки

Як відомо, в процесі зняття старих шпалер із стін або стелі уся кімната наповнюється пилом і шматочками штукатурки, що обвалилася. Тому на самому початку звільняють приміщення від меблів, переміщаючи її у вільні кімнати, на балкон, або як варіант зміщують її в центр і надійно покривають поліетиленом. Поверхню підлоги застилають поліетиленом або використаним папером, плінтуси знімають або поверх них наклеюють будівельний скотч певної ширини.

Електропроводку в приміщенні на цей період краще відключити. Часто під шпалерним покриттям приховують електропроводи, а при роботі шпателем їх легко зачепити або намочити, внаслідок чого вийде коротке замикання.

Для роботи вам знадобляться: надійна сходи-драбина, старі зручний одяг і взуття, електродриль, шліфувальна насадка, наждаку, ємність з водою і пачка клею.

Використання шпателя і ножа

Щоб зняти старі шпалери, що прослужили вам більше 6 років, необхідно скористатися інструментом з добре заточеним лезом. Із-за підвищеної вологості, вогкості стін і довгого часу використання багато шпалер самих по собі відстають від стін. Для цього досить відшукати місце, що роздулося, на шпалерах, за допомогою ножа або шпателя підчепити куточок і неспішно потягнути.

Папір з часом стає старим, внаслідок чого не варто її різко смикати. Занадто надійно приклеєні до штукатурки шпалери треба підчепити ширшим шпателем або змочити водою і трохи почекати, або скористатися шлифовалкой.

Шпалери з вінілу або флізеліну знімати з поверхні стін трохи легше. Їх верхнє покриття розрізають посередині і з краю підчіплюють шпателем. Вручну знімають спочатку нижню частину шпалер, потім верхню. За допомогою жорсткої щітки очищають стіну від залишків паперової основи.

Обов’язково запам’ятаєте, що обштукатурену або бетонну поверхню не можна терти дуже активно, особливо це стосується старих будівель. Інакше можна спровокувати вифарбовування і випадання шматків стінного матеріалу, і перед вами з’явиться картина з дір і вм’ятин. Внаслідок чого доведеться вирівнювати поверхню стін, наново грунтувати, а це зажадає додаткову витрату часу і відповідно фінансів. На представлених фото детально показано, як зняти шпалери.

Використання води

Шпалери, що прослужили не більше 5 років, можна заздалегідь розмочити за допомогою звичайної води. У результаті старий клей розмокне, папір розм’якшиться і без руйнування штукатурки вони легко знімуться із стін. Вода мають бути досить теплими, майже гарячіше.

Флизелиновие або вінілові шпалери по усій поверхні спочатку варто наколоти валиком із спеціальними шпильками або зробити надрізи ножем. Більше отворів, швидше пройде процес розмокання.

Якщо звичайна вода не впоралася із завданням, то слід придбати спеціальні розчини. Для шпалер, наклеєних за допомогою клею ПВА, підійде розчин господарського мила. Приготувати його не складно: подрібнений шматок мила заливають 3 л води і нагрівають до кипіння. У готовий розчин опускають губку або валик, обробляють з їх допомогою шпалерне полотно і залишають на 20 хв.

Також для приготування розчину використовують кондиціонер для прання білизни(300 мл на відро води), столовий оцет(400 мл на відро гарячої води, можливо з додаванням господарського мила).

Головне, не варто відразу обробляти усі стіни приміщення, краще це робити на невеликих ділянках 1,5-2 кв. м. Для розм’якшення шпалер водою достатні 20 мін, для розчинів цей час скорочується удвічі.

Сміття у вигляді шпалерних залишків і шматків штукатурки необхідно прибирати відразу. При обробці стін розчинами, очищені поверхні варто протерти чистою водою, інакше нові шпалери можуть не прижитися.

Зняти шпалери із стін з гіпсокартону можна за допомогою недорогого будівельного клею, розбавленого водою, але не варто для цього використати звичайну теплу воду або шлифмашину. Рідкі шпалери легко піддадуться розм’якшенню водою і знімуться з поверхні.

Для очищення стін від стеклообоев необхідно придбати спеціальні змиви, але перед роботою варто ознайомитися з інструкцією, як зняти шпалери з їх допомогою.

Використання пари

Якщо вода не допомогла, можливо задіяти праску. Окрім нього, вам знадобляться простирадл, відро з водою і ще одні робочі руки для підтримки тканини :

  • мокру, заздалегідь віджату, простирадл соприкасают із стіною
  • праску нагрівають до максимуму
  • пропрасовують простирадл по стіні в декілька підходів
  • прибирають простирадл і знімають старі шпалери шпателем.

Також необхідно запам’ятати:

  • у шпалер з вінілу або флізеліну спочатку обов’язково треба зняти верхнє покриття
  • після обробки парою очищені поверхні слід ретельно просушити.

Окрім цього зняти шпалери в домашніх умовах можливо за допомогою парогенераторів або пароочистителей, які згодяться і в інших побутових цілях.

Про автора

admin

Залиши коментарій