Дизайн інтерьера фото

Як закрити батарею опалювання – 105 фото декору і кращі поради дизайнерів

За авторством admin

Як закрити батарею опалювання : способи як правильно приховати радіатор своїми руками

Опалювання – найважливіша частина кожної зими. Завдяки ньому ми мешкаємо холодну пору року в теплі і затишку, що робить наявність батареї в приміщенні перевагою, але громіздкість і не елегантний дизайн заважають при плануванні ремонту.

Великі труби, що випинають, складно представити у витонченому класичному стилі, сучасному хай-тек напрямі, втім, як і у будь-кому другом.

Звичайним розташуванням батареї є стіна під вікном. Завдяки своїй конструкції батарея сильно виділяється перед стіною. Шматок металу, що стирчить, не додає приміщенню краси, що привело дизайнерів до думки, як красиво оформити батарею в інтер’єрі.

Особливо враховуючи те, що проблема опалювання, що виступає, погрожує здоров’ю дітей. Батареї в дитячій кімнаті потрібні. Вони підтримують потрібну температуру, що запобігає переохолодженню і застуді у дитячого організму.

Але як же бути з дитячою активність і неповороткістю? Малюки легко ударяються, обпалюються і чіпляються за частини обігрівача, що виступають.

Сучасні квартири випускаються в продаж з новішими моделями, вони надійніші і безпечніші, але їх зовнішній вигляд далекий від ідеалу. А вже говорити про старі будинки з величезними “монстрами” в якості опалювання зовсім не хочеться. Найскладніша частина – це не сховати обігрівач, а зробити це і не втратити основні опалювальні властивості.

Популярні способи сховати батарею

У будь-якої проблеми є своє рішення. І на питання, чим закрити батареї опалювання, вже давно знайдена відповідь. Дизайнери інтер’єру знайшли безліч вирішень цієї проблеми. До найвживаніших відносяться:

Найбільш популярним рішенням маскування старих радіаторів є екран. Виготовляється найчастіше з металу. Знаючи такі параметри як ширина, висота і довжина обігрівача, можна легко підібрати відповідну модель. Екрани штампуються у великій кількості і на різні параметри.

До достоїнств такого рішення відноситься збереження основної функції – обігрів приміщення. А також матеріал має високу міцність і зносостійкість, не змінює форми при високій температурі, коштує дешевше за інші варіанти.

З недоліків не самий кращий зовнішньою вид. Виглядає він, звичайно, значно краще, ніж батарея без нього, але все одно підійде не під кожен інтер’єр. Детальніше можна подивитися на фото прихованих батарей. Якщо ви маєте обмежені фінанси, то екран можна отдекорировать самостійно.

Деревний екран

Більше витратний і красивий варіант – це екран з деревини. Знайти готовий варіант що підходить під параметри складно, тому такі речі виготовляються професіоналами на замовлення і виконуються вручну. Порода дерева, підібрана під колір меблів і відповідну фактуру, послужить приголомшливим прикладом як можна приховати батарею.

Візерунок вибирається у вигляді решета або плетіння. Вони прекрасно маскують недоліки системи опалювання і мають високу тепловіддачу. Вартість набагато перевищує ціну за екрани з металу. Але натомість ви отримуєте прекрасно відповідну до дизайну деталь.

Залежно від бажаного результату, екран можна створити у вигляді високої лави, шафи, скрині або просто з додатковими полицями. Перевагою є можливість виготовлення в домашніх умовах.

Пластиковий екран

Екран виготовлений з пластика – варіант дешевший чим дерев’яний. Але при купівлі обов’язково вимагайте сертифікати якості. І не купуйте таку важливу частину інтер’єру в неспеціалізованих місцях і невідомих марок.

Пластик не найнадійніший матеріал і виріб куплене просто виходячи з ціни, може випускати отруйні випари при високій температурі або взагалі оплавиться на батареї.

Елітнішим варіантом є спеціальні вбудовувані меблі яку виконують на замовлення по індивідуальних вимірах і ескізах. Найлегше сховати труби в стіл, шафу, комод, сидіння і так далі. Але важливою умовою є вільна циркуляція повітря від місця нагріву, що дозволить як закрити батарею, так і опалювати приміщення без перешкод.

Якщо ви затятий супротивник помітних труб або зайвих елементів в кімнаті, то можна замурувати систему опалювання під стіни. Є декілька варіантів виконання і обоє не найпростіші.

Перший варіант це на стадії спорудження будинку внести коригування, що дозволить встановити систему за стіною. Якщо ж ви мешкаєте у вже повністю побудованому будинку або квартирі, то можна створити неправдиву стінку. Просто обшивши все на невеликій відстані від радіатора.

З недоліків це зниження вільного простору і явне зменшення кімнати. А також приміщення опалюватиметься трохи гірше. Виникнуть природні складнощі, а також витрати у разі поломки.

У плині довгого часу, у тому числі і зараз батареї маскують за допомогою важких штор з щільної тканини. Ідея хороша тим, що не вимагає зайвих витрат і вкладень. А штори є природною частиною інтер’єру і не привертають особливої уваги.

Можна пофарбувати або обклеїти шпалерами труби опалювання. Це допоможе понизити їх помітність в приміщенні. Але все повинно бути зроблено якісно. Фарба з патьоками або криво поклеєні шпалери тільки притягнуть непотрібну увагу і мимоволі впадатимуть у вічі.

Незвичайні ідеї для приховання батареї опалювання

Можна позбавиться від усіх труб і замінити їх безпечнішою підлогою з підігріванням. У методу є свої переваги, передусім ви не залежатимете від опалювального сезону, не збільшитеся вільний простір, шанс, що вас обіллє окропом з власної батареї дорівнюватиме нулю.

З мінусів це ціни на електрику, можливість короткого замикання, займання і так далі збільшується. А також у разі відсутності світла, взимку доведеться шукати інше місце для ночівлі.

Для дитячої кімнати набирають популярність тканинні чохли на радіатори. Найчастіше вони виготовляються в ручну. Створюються у вигляді улюбленого персонажа або полотна з чарівною історією, буквами, цифрами і так далі

Все залежить від віку і захоплень малюка. Така деталь прекрасно поєднуватиметься з атмосферою дитячого приміщення і захистить дитину від опіків і синяків.

Особливо оригінальні люди наймають художників. Вони використовують батарею замість полотна і малюючи на ній стійкими до тепла фарбами, створюють неповторні шедеври, які підходять до інтер’єру кімнати. Перевагою є можливість намалювати новий малюнок, якщо раптом захочеться змінити дизайн кімнати.

Про автора

admin

Залиши коментарій