Дизайн інтерьера фото

Як класти плитку – 110 фото, розрахунок матеріалів і розмірність плитки

За авторством admin

Як класти плитку: вибір, розкладка і покрокова інструкція по укладанню(110 фото)

З причини високої вартості на якісні будівельні послуги, споживач все частіше замислюється про можливість проведення тих або інших робіт самостійно. Не завжди треба мати великий досвід і професійні навички, частенько досить бути акуратним і мати бажання виконати все якісно і на совість, тим більше, якщо йдеться про власний будинок.

Якою б складною техніка роботи не була, її можна освоїти, головне враховувати усі нюанси і тонкощі, які не лише полегшать працю, але і допоможуть досягти бажаного результату.

Питання про те, як покласти плитку, включає дещо більше значення, ніж просто саму технологію кладки. Дуже важливо правильно вибрати клейову основу, розрахувати кількість необхідного матеріалу, підготувати основу для роботи, а також намалювати схемний на папері, як повинен виглядати орнамент, при його наявності, в готовому виробі.

Плитка однієї і тієї ж серії, але з різних партій, може мати зовнішню відмінність між собою, приміром, часто спотворюється колір при фарбуванні, тому украй важливо відразу купувати усю необхідну кількість.

З чого розпочати?!

Попереднє планування істотно полегшить роботу. Схема кладки візерунків і колірних елементів, що промальовувала, має бути перенесена на робочу поверхню. Якщо не малюнок, то хоч би попередня розмітка. Рідко коли плитка ідеально лягає за розміром на усю поверхню, зазвичай один з країв доводиться підганяти.

Вимір стіни і планування кладки допоможуть визначитися з місцем підгонки і орієнтовними розмірами. Для кладки фартуха над обробною зоною на кухні необхідно опустити нижню лінію на 3 см від краю стільниці вниз.

Укладання треба розпочинати з верхніх рядів, тоді можливо не доведеться підганяти нижній край, використовуючи спеціальне різання, та і на видному місці куди краще виглядає цілісна плитка, ніж обрізана для добору простору.

Як виконати кладку своїми руками?!

Купити кахель і усі необхідні витратні матеріали зовсім не проблема, будь-який будівельний магазин пропонує величезний вибір. Тільки ось інструкція як класти плитку в комплекті не йде, тому є сенс ознайомитися з нею перш, ніж вирушати за покупками.

Вибір плитки

Визначитися з бажаною плиткою іноді буває дуже важко, адже асортимент настільки великий, що просто ввергає в ступор. Причому не йдеться про колір або інші дизайнерські аспекти, в даному випадку більше цікавлять технічні характеристики.

Плитку стандартної прямокутної або квадратної форми, з прямими кутами, класти буде значно простіший. Деякі магазини пропонують послугу із створення макету на комп’ютері, що особливо цінно за наявності малюнка і нестандартних розмірах. Треба тільки знати висоту і ширину стін з усіма поглибленнями, нішами і роз’ємами під розетки.

Також це дозволить розрахувати необхідну кількість, але треба купувати на 10-20% більше, оскільки можливий брак самого виробу або в роботі.

Для роботи треба підготувати:

 • Зубчастий шпатель;
 • Звичайну або лазерну рулетку;
 • Рівень;
 • Будівельний олівець і маркер;
 • Молоток для плитки(гумовий або дерев’яний);
 • Плитко- або склоріз;
 • Шпатель з гумовою основою;
 • Болгарку;
 • Клей для плитки;
 • Затерла;
 • Пластикові хрестики для рівних швів.

Підготовка основи

Незалежно від того, плитка буде викладена на стіну, стелю або підлогу, основа має бути максимально рівною. Стіни і стеля мають зашпакльовувати по рівню фінішною сумішшю, а пола підлягає стягуванню по маяках. Ідеально рівна поверхня, практично половина успіху в цій нелегкій справі.

Для приміщень з високою вологістю, як ванна кімната, потрібний шар гідроізоляції. Також основа покривається грунтовкою глибокого проникнення. Грунтувати треба дуже ретельно, щоб розчин потрапив в усі щілини і отвори.

Після висихання, а це через 4-6 годин, наноситься другий шар. У ідеалі прогрунтовані стіни перед кладкою плитки треба витримати близько діб.

За наявності виражених дефектів в кладці стіни, якщо штукатурка і шпаклівка по рівню не представляються можливими, можна встановити листи гіпсокартону.

Нанесення розмітки

Як говорилося вище, розмітка на стіні допоможе уникнути багатьох труднощів. Окрім правильного розставляння малюнка і дизайнерських акцентів, вона допоможе правильно розрахувати місця розеток, виходу труб і інших перешкод на шляху.

Вибравши стіну, яка першою буде замощена, треба вирахувати кількість штук в ряд і розкласти їх на полу, підписавши номер по рахунку і помітивши верх, низ і сторону за допомогою олівця.

Як правильно класти плитку?!

На стіні, повністю належному укладанню починати треба з підлоги. Відступивши один ряд знизу, починаємо зводити елементи по горизонтальних рядах вгору, так, щоб під стелею виявилася цілісна плитка. Підгін по висоті краще робити в малопомітному місці, тобто внизу.

Розведення клею – пропорції води і час розмішування зазвичай вказується на упаковці самим виробником, деякі для зручності і ретельнішого розмішування використовують дриль на низьких оборотах із спеціальною насадкою.

Наносити клей треба в горизонтальному напрямі, по ходу кладки, за допомогою зубчастого шпателя. Надлишки забираються назад в ємність з клеєм.

Прикладена до клейової основи плитка має бути встановлена за допомогою рівня, для установки необхідно використати спеціальний молоточок з гумовою або дерев’яною поверхнею.

Спеціальні пластикові хрестики викладаються по кутах між плитками і забезпечують однакову відстань для тієї, що майбутньої, що затерла.

Правильно класти плитку по кутах можна декількома способами :

 • підгін по розмірах, так звана перпендикулярна кладка, найпростішою метод, що припускає наявність шва в кутку;
 • підрізування плитки під кутом 45 градусів, що дуже трудомістко, але дозволяє дещо закруглювати стики стін, цей спосіб добре підходить для неправильних кутів;
 • використання профілю, що закриває стики;
 • застосування спеціальних торцевих плиток, що мають спеціальні розміри.

Затерла швів

Після закінчення кладки треба дати час на повне висихання клею, звичайно це не менше доби. Потім акуратними рухами забираються усі допоміжні пластикові хрестики зі швів. Необхідно видалити усе сміття, пил і інший бруд.

Та, що затерла наноситься спеціальним гумовим шпателем. Після усі шви обробляються звичайною вологою губкою для видалення надлишків. Після висихання тієї, що затерла вона покривається герметиком, особливо якщо це кухня або ванна кімната.

Класти плитку своїми руками не так складно, тим більше, якщо це класична кладка в прямій проекції. За бажання можна змінити кут нахилу або напрям, тоді вийде цегляне або діагональне укладання. У такому вигляді навіть однотонний кахель, позбавлений фактури, виглядатиме витонченіше і привабливо.

Про автора

admin

Залиши коментарій