Дизайн інтерьера фото

Вітальня модерн: стильний інтер’єр і принципи оформлення(110 фото)

За авторством admin

Вітальня модерн – 110 фото ідей і варіантів дизайну модних, сучасних варіантів

Щоб надати інтер’єру особливий характер і зробити його унікальним, придивитеся до стилю модерн. Модерн як напрям в мистецтві виник у Франції в кінці 19 століття, коли в суспільстві назрівала необхідність змін, і творчі люди активно шукали нові можливості для самовираження. Він торкнувся архітекторів, художників, ювелірів, модельєрів – усі вони пропонували новаторські рішення, які йшли врозріз з раніше існуючими.

Наприклад, в архітектурі першим зразком модерну стала знаменита Ейфелева вежа, яку спроектував з ажурних металевих конструкцій талановитий архітектор Гюстав Эйфель. У художньому середовищі послідовники модерну прославилися декоративними прийомами з характерними рослинними мотивами.

Найвідоміші імена – художники Густав Климт і Обрі Бердслей. У Франції стиль модерн відомий як “арт-нуво”. Пізніше італійці назвали його “ліберті”, а американці – “тиффани”(детальніше про це ми розповімо трохи пізніше).

Зараз цей стиль знову опинився в центрі уваги у дизайнерів інтер’єру. Уточнимо: в наші дні під модерном ми розуміємо гармонійні, цікаві і лаконічні рішення в інтер’єрі. Якщо ви хочете створити вишуканий, витончений і аристократичний інтер’єр, подивитеся у бік стилю модерн!

Ми допоможемо вам розібратися в деталях цього интерьерного напряму. Як приклад ми ілюструємо цей матеріал фотографіями віталень в стилі модерн.

Місце зустрічі гостей

Зазвичай ми приймаємо друзів і близьких у вітальні, адже якраз цю кімнату можна вважати обличчям вашого будинку. Итак, в інтер’єрі віталень в стилі модерн повинні переважати пастельні відтінки, що нагадують фарби природи.

Згадайте безтурботні відтінки: оливковий, гірчичний, бежевий і так далі. Замість звичних прямих ліній в інтер’єрі переважають м’які зігнуті форми.

Дверний отвір, арки, вікна, світильники – все повинно підтримувати загальну ідею гостинного вишуканого простору. Також характерною рисою модерну є кольорові вітражі з розкішними рослинними мотивами.

Простота і гармонія

Функціональний, добре продуманий простір, в якому багато “повітря” і мінімум предметів, – мабуть, саме так можна описати інтер’єр вітальні в стилі модерн. Однотонна обробка стін(краще, якщо способом обробки стін будуть не шпалери, а фарбування) не залучає до себе зайвої уваги. Тому акцент буде зроблений на меблях.

Ретельне продумивается освітлення, добре, якщо воно буде багаторівневим(цей сучасний дизайнерський прийом дозволяє інтер’єру візуально мінятися залежно від того, які світильники включені). У стелі, як правило, розташовуються основні джерела світла, а на стінах або на підлозі – додаткові.

Обробка приміщення

Стіни у вітальні можуть бути делікатно прикрашені витонченим розписом з рослинними мотивами, фрагментом тканинних шпалер з неяскравим малюнком. А також стильно виглядають молдинги, розташовані приблизно посередині середнього зросту людини. Такими ж молдингами можуть бути оброблені меблі у вітальні модерн, наприклад, стінка.

Обробка стелі може бути виконана штукатуркою або матовою фарбою. Багато дизайнерів віддають перевагу шпалерам під фарбування.

Багаторівневі натяжні стелі також будуть доречні у вітальні стилю модерн. Покриття підлоги – мармур або паркет “ялиночка”. Щоб витримати дизайн в єдиному стилі, можна вибрати відтінок підлогового покриття відповідно до кольору меблів.

Меблі у вашій вітальні

Коли дизайнер малює ескізи вітальні модерн, він заздалегідь планує для неї вибір меблів. Як правило, меблі у вітальні модерн минималистична. Якщо диван – те з тканини в колір інтер’єру, або з эко-кожи. Якщо корпусні меблі – те з глянсовою(лакованою) поверхнею.

Частенько в такому інтер’єрі вітальня об’єднана із зоною кухні, тому меблі для кухні мають бути під стать обстановку гостину. Постарайтеся обійтися без зайвого декору в меблях, керуйтеся правилом: чим простіше – тим краще. Такий підхід не лише стилістично точний, але і дозволить вашому інтер’єру надовго залишитися актуальним.

Звичайно ж, усе вищесказане не означає, що меблі мають бути дешевими. Адже головне – висока якість меблів, яка не може коштувати дешево.

Щоб підкреслити свій статус і фінансові можливості, можна вибрати у вітальню модерн вишукані предмети меблів – барную стойку, італійську білу стінку з глянсовою поверхнею. Такий інтер’єр в стилі модерн виглядатиме не лише стильно, але і розкішно, і ваші гості обов’язково оцінять ваші старання.

Елементи дизайну

Якщо ви вибрали стиль модерн для дизайну вашої вітальні, то вже на етапі проекту треба знайти відповідні аксесуари. Ідеальний варіант – лампи, вази з кольорового скла.

До речі, в США кращим майстром по виробництву скляних аксесуарів для будинку вважався Луіс Тиффани, тому стиль модерн американці відтоді називають “тиффани”.

Також аристократичний дух вітальні підтримають репродукції відомих картин Льва Бакста, Альфонса Мухи, вінтажні статуетки і скриньки ручної роботи. Саме дрібниці, дрібнички створюють настрій домашнього затишку і комфорту. Погодьтеся, в цю вітальню хочеться повертатися, проводити в ній час з друзями і близькими.

Стиль модерн як виклик початкуючим дизайнерам

Итак, підведемо підсумки. Модерн – в якомусь сенсі ідеальний стиль, в якому поєднується мінімалізм і розкіш, функціональність і помірний декор. Мабуть, більшості людей інтер’єр в стилі модерн припаде до смаку, адже кожен знайде в нім щось для душі.

Вітальня в стилі модерн відрізняється спокійними природними відтінками, яскраві кольори допускаються лише у вигляді невеликих акцентів. Плавні лінії створюють відчуття арт-пространства, на відміну від традиційних прямих ліній і прямих кутів.

Активне зонування простору за допомогою світильників і різнорівневих рішень стелі. Вишукані арт-объекти – вази, панно, вітражі, статуетки у дусі початку 20 віків.

Відмітимо, що стиль модерн задає високу планку, тому необхідно продумувати усі деталі майбутнього інтер’єру. Потрібно вишуканий смак, хороша обізнаність про напрями в мистецтві і дизайні.

Загалом, відкривається широке поле для діяльності. А якщо ви не упевнені у своїх дизайнерських здібностях, то має сенс замовити індивідуальний дизайн-проект або скористатися ідеями інтер’єру, представленими на нашому сайті.

Про автора

admin

Залиши коментарій