Дизайн інтерьера фото

Вініловий сайдинг – 80 фото варіантів установки і основні характеристики

За авторством admin

Вініловий сайдинг: основні характеристики, сучасний дизайн, види і типоразмери(80 фото)

Серед усього різноманіття матеріалів для обробки зовнішніх стін будинку вигідно виділяється сайдинг. Він робиться з полівінілхлориду(ПВХ) з додаванням пігментів для надання кольору, присадок і пластифікатора. Деякі споживачі втрачаються, не знаючи, що вибрати, коли в каталогах магазинів зустрічають величезну кількість фото вінілового сайдинга.

На що звернути увагу і як підібрати якісний продукт? Спершу слід дізнатися про плюси і мінуси цього обробного матеріалу, потім з’ясувати, як вибрати кращий продукт і, нарешті, отримати уявлення про особливості монтажу.

Переваги і недоліки сайдинга

Вініловий сайдинг здатний надати житловому будинку чудовий вигляд, він також захищає будову від негативного впливу чинників зовнішнього середовища.

Серед головних переваг матеріалу можна виділити наступні:

  • невелика вага;
  • стійкість поверхні до агресивної дії(при мінімальній концентрації навіть кислоти і лугів);
  • нешкідливість для людини;
  • легкість в очищенні;
  • значний температурний діапазон експлуатації(від – 50 до +50°С);
  • можливість імітації різного роду натуральних матеріалів;
  • довгий термін служби(при належному відході і правильному монтажі);
  • невисока вартість.

Окрім позитивних рис сайдинг має і деякі мінуси:

  • панель розширюється при високих температурах(деформація відбувається на 2-3 мм, у разі неправильного монтажу це приведе до викривлення поверхні);
  • слабка стійкість до механічних навантажень(ударі провокує появу тріщин).

Види вінілового сайдинга

Ринок будівельних і обробних матеріалів пропонує цокольний, стінний і допоміжний сайдинг. Останній використовується для оформлення країв, спрощення стартової і фінішної фіксації панелей.

Робляться наступні додаткові елементи: стартова і фінішна планки(дозволяють почати і завершити кріплення сайдинга до стіни), зовнішній і внутрішній кути, H- профіль(для оформлення стиків панелей), J- профіль(для оформлення торців панелей), зливна і віконна планки, вітровий профіль.

Сайдинг для цоколя вважається найміцнішим, товщина може доходити до 3 мм Зовні сайдинг, як правило, імітує цегляну або кам’яну кладку, що є оптимальним з точки зору декорування фасаду будинку.

Оскільки цокольний сайдинг більше інших випробовують руйнівну дію, його виконують з якісних і стійких матеріалів. Стінні панелі мають товщину не більше 1-2 мм

Існують три форми вигину сайдингових панелей : у вигляді ялиночки, корабельної дошки і колоди. Блок-хаус – так по-іншому називається сайдинг під колоду.

Американські виробники працюють з формою “ялиночка”, в Європі використовується “корабельна дошка”. Формування “дощок” в панелі залежить від кількості її вигинів. Поверхня панелі нагадує одну дошку, дві або три, що розділяються поглибленням.

Софіти є вертикальними панелями, їх гущавині усього використовують для підшивки даху. Наявна на поверхні софітів перфорація служить для вентиляції.

Панелі можуть мати рельєфну або гладку текстуру. Популярніша рельєфна, імітуюча натуральний камінь, цеглину кладки або зріз дерева.

Розмір вінілового сайдинга залежить від виробника. Цифри по довжині можуть бути наступними: 3,81 м, 3,66 м, 3,39 м і 3 м. Панелі з’єднуються між собою, даючи можливість отримати будь-яку довжину.

Ширина теж різна у різних виготівників: 0,179 м, 0,232 м, 0,24 м, 0,25 м і найбільша панель в 179,62 мм і 232 мм ширші панелі – 240 і 255,75 мм Зустрічається також ширина 0,305 м.

Особливості сайдинга чудової якості

Є декілька відмітних особливостей вінілового сайдинга кращої якості : наскрізне фарбування, постійність товщини, наявність замку проти урагану, сертифікація, гарантійний талон. Необхідно розглянути кожну з них.

Якісні панелі повинні забарвлюватися однорідно, причому з обох боків. Якщо зворотна сторона панелі відрізняється за кольором від лицьової, означає сайдинг був забарвлений поверхнево. Термін служби у таких панелей недовгий, швидше за все вони швидко вигорять на сонці.

Товщина панелей має бути постійна. Для того, щоб перевірити це, варто подивитися на панель з торця – у разі якісного матеріалу сайдинг буде однорідним по усій його довжині.

У верхній позиції панелей повинен знаходиться спеціальний вигин, точніше замкове з’єднання. Цей замок забезпечує надійність кріплення і стійкість конструкції при сильних вітрових навантаженнях.

Консультанти в торговому відділі повинні надати на першу вимогу сертифікат якості на товар. У разі його відсутності йдеться про неякісний сайдинге. Кращий за якістю товар завжди супроводжується сертифікатами.

Вініловий сайдинг, вироблюваний за кордоном, має гарантію якості, і гарантійний талон повинен видаватися кожному покупцеві в нашій країні. Це стосується і вітчизняного продукту.

Установка сайдингових панелей

Щоб зробити монтаж вінілового сайдинга необхідно спочатку підготувати інструменти: будівельний рівень, рулетку, болгарку або лобзик, ножиці по металу, залізний куточок, молоток, кут, шуруповерт або викрутку. Панелі можна розрізати болгаркою, маленькі деталі ножицями по металу. Робити це треба акуратно, без докладання зусиль, щоб не пошкодити панель.

В якості кріплення підійдуть оцинковані саморези. У кріпильному отворі на панелі саморез розташовують по центру і закручують не до кінця, залишаючи проміжок не менше 1 мм Це необхідно для вільного руху сайдинга при зміні температур.

Стіни будинки, на які кріпитиметься обрешетування, мають бути рівними в усіх площинах. Сайдинг прослужить довше, якщо укласти його на ізолююче покриття.

Обрешетування виконується з дошки обріза або дерев’яних брусків, крок її кріплення складає 30-40 см Якщо будинок планується утепляти, то плити утеплювача поміщають між брусками обрешетування, закриваючи їх гідроізоляцією і набиваючи контррейку.

Після установки обрешетування по периметру будинку по рівню проводиться горизонтальна лінія, по якій розташується верх стартової планки. Потім монтуються елементи кутів. Тут кріплення ведеться у верхній частині перфорації, щоб елементи могли повиснути на саморезах.

При монтажі стартової планки стежать, щоб вона знаходилася від кута на 6 мм, а між її торцями був проміжок в 12,5 мм За допомогою спеціальних профілів облицьовувалися віконні і дверні отвори.

Настає етап кріплення самого сайдинга. Перша смуга вставляється в стартову планку і з урахуванням проміжку прикручується до обрешетування. Якщо після кріплення смуга вільно рухається, означає монтаж виконаний правильно.

Входження панелей в додаткові елементи обов’язково здійснюється з проміжком. Коли роботи ведуться при негативних температурах(що небажано), проміжок необхідно збільшити в 2 рази. Установка завершується за допомогою фінішної планки або J- профілю.

Обшивка вініловим сайдингом частки будинку дозволяє захистити стіни від дії довкілля і надати йому неповторний вигляд. Проте правильний вибір і установка – справа непроста, що вимагає певних знань і навичок.

Визначальною тут являється ціна на обробний матеріал, але покупцеві варто звертати увагу і на безліч інших нюансів.

Про автора

admin

Залиши коментарій