Дизайн інтерьера фото

Вінілові шпалери: 90 фото і опис достоїнств застосування вінілу

За авторством admin

Вінілові шпалери – переваги і недоліки, основні характеристики і особливості(90 фото)

Серед безлічі варіантів оформлення стін, шпалери на вініловій основі – найпопулярніші і часто такі, що купуються будівельні товари. Різноманіття забарвлень дозволяє вибрати найбільш відповідний малюнок під інтер’єр.

Склад вінілових шпалер

Вони складаються з двох або трьох шарів. Верхній – полівінілхлорид, а нижній – флізелін або папір. Завдяки такій структурі наклеєні полотна легко зчіплюються з вертикальною поверхнею і приховують незначні вади стін.

Різновиди шпалер

На експлуатаційні характеристики впливає не лише текстура, але і товщина і щільність виробу. Розрізняються також товари по довжині рулону, вазі і терміну служби. Полотна виготовляються за допомогою гарячого тиснення або без нього. Відмінності вінілових шпалер, виготовлених різними способами, можна подивитися на фото.

Виробництво без тиснення, в складі – вспененний вініл

Поверхня має опуклий малюнок. Матеріал для обклеювання має пористу структуру, тому він пропускає вологу і повітря. За рахунок незвичайних нерівностей на поверхні полівінілхлорид приховує незначні недоліки поверхонь.

Вертикальну площу досить очистити від старого покриття, заштукатурити поглиблення(якщо вони є) і приступати до обклеювання. Вирівнювання перед обклеюванням – стає необов’язковою процедурою. Недоліком є те, що вони накопичують пил і не переносять вологе прибирання.

Шпалери з тисненням

Процес нанесення малюнка на полотна здійснюється після основного друку продукції. До цієї групи відносяться:

Компакт-диск-вініл імітує різні фактури матеріалів. Це може бути: дерево, шкіра, цеглина, камінь, тканина. Він має високу міцність і не вимагає до себе підвищеного відходу.

Важкий вініл вважається найтовщим покриттям для обклеювання. Клеїти його не просто. Часто ці шпалери використовують для маскування нерівних стін. Важкий вініл погано пропускає повітря, що згубно впливає на стіни у вологих приміщеннях.

Шовкографія є найпопулярнішим і красивішим “одягом” для стінок. На паперову основу наносяться малюнки з шовкових ниток. Технологія дозволяє добитися високої зносостійкості і стійкості до води. Зовні шовкографія має гладку поверхню і блиск. Полотна можуть прослужити близько 10 років і не втратити свого первинного вигляду.

Шпалери з хімічним тисненням мають підвищену стійкість до ультрафіолету. Міцність і легка переносимість вологи дає можливість робити вологе прибирання, тому їх клеять на кухні, в дитячій або у ванній кімнаті.

Випарований вініл. Представники цієї групи складаються з трьох шарів. Верхнє полотно піддається випарюванню і видаленню шкідливих речовин. Таким чином, цей різновид чудово підходить в кімнати алергіків і дітей.

Незалежно, який буде вибір рулонів вінілових шпалер на флізеліновой або паперовій основі, покупцеві треба завжди цікавитися наявністю сертифікату якості на продукцію. Його наявність забезпечить екологічність і здоров’я домочадців у будинку.

Переваги шпалер з полівінілхлориду

Сучасні технології дозволяють отримувати різні будматеріали, у тому числі і якісні покриття. Все рідше покупці купують дешевих представників з паперу. Вони швидко вигорають і не так стильно виглядають, як вінілові побратими.

До усього іншого шпалери з вінілу можна охарактеризувати таким чином:

  • При ремонтних роботах відрізи шпалер не рвуться. Вони мають високу міцність, і в той же час, еластичністю. Завдяки цим властивостям полегшується і прискорюється процес обклеювання.
  • Вінілові шпалери на паперовій основі або з флізеліновим шаром здатні зберігати колір упродовж 10 років. Вони дуже зносостійкі.
  • Вироби для обклеювання, виготовлені гарячим тисненням, не боїться волога. Їх можна сміливо протирати вологою ганчіркою.
  • Тільки шпалери з вінілу мають такий широкий вибір в порівнянні зі своїми конкурентами, виконаними з паперу або флізеліну. Багатий асортимент дозволяє створювати оригінальні інтер’єри і незвичайні поєднання в приміщенні.

До додаткових переваг вінілових шпалер можна віднести: хорошу звукоізоляцію і здатність приховувати недоліки стін. Поєднання позитивних і негативних якостей залежить ще і від виробника і способу виготовлення виробу.

Недоліки вінілу

Не замовкають суперечки про вплив вінілу. До негативних моментів можна віднести:

  • У поєднанні з клеєм вініл здатний виділяти токсичні речовини, які негативно впливають на хазяїв будинку або квартири.
  • Обклеєні стінки не пропускають повітря. Це може спровокувати появу грибка і плісняви за шаром. В цьому випадку п’єдестал пошани виграють вінілові шпалери на флізеліновой основі.
  • Усі переваги разом перекриває дорога ціна за рулон. Проте хазяї, які ризикнули і зупинили свій вибір на вінілі, залишаються задоволені купівлею довгі роки і не жаліють витрачених засобів.

Негативною властивістю може стати неякісне обклеювання із-за тяжкості вінілу. Щоб не наробити помилок і не переклеювати величезні площі, слід знати як треба клеїти вінілові шпалери.

Правила обклеювання

Робота практично нічим не відрізняється від процесу наклеювання паперових шпалер. Флизелиновие і вінілові шпалери добре лягають на стіну. Проте якщо не враховувати загальних правил, неакуратно поклеєний простір може зіпсувати зовнішній вигляд приміщення. Перед тим, як почати клеїти, треба:

Видалити старі шпалери, забруднення, заздалегідь змочивши стінку водою з пульверизатора. Здирати шпалери зручно шпателем. Зашпакльовувати тріщини, якщо вони є. Загрунтувати поверхню, якщо вона добре вбирає вологу.

Приготувати клей і місце, де проводитиметься намазування полотен. Для найкращого зчеплення слід придбати спеціальний клей, призначений для вінілових шпалер.

Універсальні засоби для наклеювання паперових шпалер не справляються і не витримують ваги вінілового матеріалу. Клей поступово всипається в ємність з водою, при цьому розчин безперервно перемішується.

Після того, як усі інгредієнти готові, слід відміряти висоту стіни і нарізувати шматки шпалер, додаючи по 5 см по довжині. Обклеювання розпочинають з вікон, полотна зістиковують без нахльостування, при необхідності підганяють малюнок.

Після обклеювання, полотно необхідно пропрасувати сухою ганчірочкою від центру до країв, щоб видалити зайвий клей. Якщо з боків полотна не приклеїлися, їх треба промазати клейовим розчином.

Раді з відходу

Перед тим, як протирати шпалери вологою ганчіркою, необхідно переконатися, що вони мають стійкість до вологи. Зазвичай ця властивість вказується на упаковці будівельного матеріалу. Одна хвиля означає, що вони витримають вологе прибирання з добре віджатою ганчіркою. Три хвилі означають пристрасть поверхні до водних процедур. Такі шпалери дозволяється протирати щіткою і чистячими засобами.

Каталоги вінілових шпалер різних магазинів пістрявлять широким вибором виробів з рельєфним малюнком. З часом на них накопичується пил, який треба періодично змахувати. Якщо не зробити цієї процедури, подальше вологе прибирання може залишити розлучення.

Завершальним етапом чищення є обробка чистою водою і протирання поверхні сухою ганчіркою з бавовни. Правильний догляд дозволить зберегти первозданний вид на довгі роки.

Які шпалери кращі: паперові або вінілові, вирішувати покупцеві. Проте сучасні будівельні матеріали поступово витісняють непрактичні і незручні способи обклеювання поверхонь. Тому флізелін і вініл випередили дешеву целюлозу за своїми явними позитивними характеристиками.

Про автора

admin

Залиши коментарій