Дизайн інтерьера фото

Віконниці на вікна: 65 фото особливостей вибору і виготовлення дерев’яних віконниць

За авторством admin

Віконниці на вікна – основні види і варіанти виготовлення своїми руками

У останні декілька років все частіше в різних будинках стали з’являтися дерев’яні віконниці на вікна і ті, що виконані з інших матеріалів. Стулки стають прикрасою не лише фасадів заміських будинків, але також і віконних отворів в звичайнісіньких квартирах. Якщо ви знаходитеся у пошуках засобу для самовираження, то цей архітектурний елемент може стати прекрасним засобом.

Якщо звернутися до історії, то можна згадати, як по орнаменту будинку в ті роки дуже часто оточення судило про те, який у власника соціальний статус, а також наскільки він успішний.

Раніше люди встановлювали металеві віконниці на вікна для того, щоб максимально захистити своє майно від бандитів, злодіїв. При цьому метал вибирався найміцніший, тобто тільки той, який відрізнявся довгим терміном експлуатації і не піддавався злому.

Функції і конструкції

На сьогодні є різні конструкції віконних віконниця. Варто детально зупинитися на кожному з видів.

Якщо вікна маленького розміру, то у такому разі краще всього зробити вибір на користь одностулкових віконниць. Процес їх закривання здійснюється з використанням замку або найпростішої замочної клямки, які встановлюються зсередини. При цьому полотно з однією із сторін обов’язково має в ідеалі кріплення шарнірного типу.

Найпопулярніші останнім часом віконниці на вікна для дачі – це двостулкові, причому виконані виключно з дерева або металу. Завдяки класичному розташуванню своїх полотен більшість дизайнерів відмічають, що вони виглядають набагато цікавіше, ніж одностулкові. Закриватися можуть, як зовні на будь-який замок, так і зсередини у разі, якщо вікна орні.

Якщо потрібний захист вікон з досить великою площею, то тоді використовуються конструкції не менш відомого типу, що складається. Вони складаються відразу з декількох невеликих стулок, які при відкриванні і подальшому закриванні обертаються на своїх петлях.

Розглядаючи фото віконниць на вікна неможливо не звернути увагу на глухі віконниці, які, попри те, що практично не пропускають світло сонця до кімнати, відмінно можуть захистити вікна.

Не рідше регульованих конструкцій на будівельному ринку можна побачити варіанти віконниць, у яких пластини зовсім не обертаються.

Не лише серед дачників, але також і серед власників різних офісів і магазинів надзвичайно популярні рольставни європейського типу. Якщо ви знаходитеся в пошуку надійності, естетики і компактності, то у такому разі це ідеальний варіант.

Єдиний недолік рольставней полягає в їх досить високій вартості. Якщо порівнювати з орними, то цінник істотно відрізняється.

Відносно нещодавно дизайнери почали пропонувати своїм клієнтам встановити віконниці внутрішні, які переважно виконують функцію прикраси кімнати і регулювання її освітленості. Варто відмітити, що у таких конструкцій мінімальний рівень захисту будинку від проникнення.

Функції віконниць

В першу чергу вирішивши встановити вікно з віконницями хазяї будинку думають про те, щоб захистити його від небажаних дій зловмисників. Порівняно з гратами, віконниці виглядають набагато надійніше.

Якщо використати тільки якісні матеріали і правильно виконати установку, то у такому разі зламати віконниці буде набагато складніший, ніж просто спиляти у грат анкерні штирі. Також завдяки використанню віконниць можна повністю закрити огляд на кімнату.

Грати ж, навпаки, нічим не може перешкодити розглянути уважно усі речі, які знаходяться в приміщенні. Крім того, саме віконниці здатні оберегти скло на вікні від прямого удару твердим предметом.

Не можна обійти стороною і декоративні функції, які виконують практично усі віконниці, проте особливо яскраво вони виражені у конструкцій, зроблених з дерева, оскільки їх дуже легко прикрасити цікавим орнаментом або різьбленням. Декоративні віконниці, як і прості, можуть бути виготовлені з дерева, металу, але ще і з металопластика, який так затребуваний у сфері віконних і дверних систем сьогодні.

Як правильно розфарбувати і візуально постарити віконниці

Щоб у встановлених віконниць був старовинний вид, в першу чергу необхідно обробити зачищену поверхню простим нашатирним спиртом. Після цього деревина досить швидко стане трохи серее і нагадуватиме дійсно покриття, яке постаріло.

Аналогічного ефекту можна досягти, удавшись до термічного методу. Для цих цілей необхідно обпалити поверхню у облицювальної дошки. Природні деревні лінії під час випалення почнуть темніти, що впадатиме у вічі на загальному фоні і нагадувати вид витриманого дерева. Це саме той ефект, добившись якого вдасться візуально постарити віконниці і при чому зробити це досить швидко.

Для того, щоб штучно в домашніх умовах постарити дерево можна використати і механічний спосіб, для якого обов’язково знадобиться спеціальна щітка. За допомогою її можна буде зняти верхні м’які волокна дерева і поверхню швидко набуде бажаного старого вигляду, своєю гладкістю немов говорячи про те, що її шліфували упродовж декількох років.

Для того, щоб завершити древній образ на віконницях їх можна прикрасити цікавими декоративними елементами і різьбленням. Крім того, вони можуть виконувати роль ручок або кріплень.

На завершення варто відмітити, що віконниці на вікна сьогодні переважно використовують у разі приватного будівництва будинку. Для того, щоб максимально захистити квартири, розташовані в міських багатоповерхівках використовуються частіше усього ролетти.

Їх основна перевага полягає у відсутності необхідності узгодження установки в органах, відповідальних за архітектурний нагляд. Вікна зручно використати і за бажання можна повністю автоматизувати усі процеси.

Класичні стулкові віконниці сьогодні швидше служать елементом декору або прикрасою будь-якого фасаду будинку, ніж необхідністю. Є величезна кількість зручних і при цьому надійних способів захисту частки будинку або регулювання потоку світла, ніж незручні в щоденному застосуванні і громіздкі стулки на вікнах.

Про автора

admin

Залиши коментарій