Дизайн інтерьера фото

Вікна в дерев’яному будинку: 70 фото установки різних типів вікон

За авторством admin

Вікна в дерев’яному будинку – особливості установки і підгонки під зовнішній дизайн(70 фото)

Останнім часом все більшу популярність набирає будівництво власного дерев’яного будинку. Сучасні технології дозволяють зробити своє житло зручним, практичним і затишним.

Каким би не був вибраний вами дизайн, які б екстравагантні ідеї не були реалізовані в обробці, сучасні вікна в дерев’яному будинку – неодмінний атрибут, від якого багато в чому залежить зовнішній вигляд і зручність проживання.

Розібратися в усьому різноманітті варіантів, представлених на ринку, іноді не так просто. Оцінюючи переваги і недоліки того або іншого варіанту необхідно враховувати безліч нюансів.

Як вибрати вікна для дерев’яного будинку? Давайте спробуємо детальніше розглянути це питання і визначити основні аспекти, що впливають на сам процес вибору.

Види вікон для дерев’яного будинку. Особливості

Нині існують наступні типи вікон, відповідних для установки в дерев’яному будинку :

 • пластикові;
 • металопластикові;
 • дерев’яні;
 • алюмінієві;
 • комбіновані.

Відповісти на питання про те, які з названих видів однозначно краще, неможливо в принципі. Важливо враховувати вашу власну перевагу і особливості конструкції.

Найбільш дорогим варіантом необхідно вважати дерев’яні вікна. Це найбільш екологічний варіант і безперечним плюсом є використання натурального природного матеріалу.

Пластикові і металопластикові склопакети мають ціле рядом безперечних достоїнств, до числа яких необхідно віднести їх низьку ціну, практичність, абсолютну герметичність і широкий спектр колірних відтінків. Крім усього іншого вони довговічні і невимогливі до відходу.

Головний недолік – матеріали, використовувані в самій конструкції вікна, про те, як вони вплинуть на здоров’я людини повною мірою доки невідомо.

Алюмінієві і комбіновані вікна так само мають свої достоїнства, обумовлені вживаними в конструкції матеріалами, до таких достоїнств відносяться – довговічність, міцність конструкції, герметичність і зручність.

Вибираючи той або інший тип, проглянете в рекламних буклетах фото вікон для дерев’яного будинку, спробуйте представити як виглядатиме вікно, як впишеться конструкція в загальний дизайн і спираючись на ваші фінансові можливості і суб’єктивне сприйняття, прийміть остаточне рішення.

Монтаж вікон

При будівництві важливо врахувати, що установка вікон має деякі особливості, зневага якими може привести до небажаних наслідків.

Йдеться про особливість зведення дерев’яних будов : як відомо дерево дає деяке усихання, а тому з часом відбувається зміна геометричних розмірів в меншу сторону, що може спричинити виникнення проміжків, викривлення віконної конструкції, деформація склопакета і тому подібне

Щоб уникнути цих неприємностей візьміть до уваги наступні рекомендації:

 • у рубаних будинках віконні отвори необхідно монтувати після основної усадки зрубу, для чого вимагається почекати близько півтора років. Не слід робити установку відразу – неможливо однозначно прорахувати міру усадки, вона залежить від вологості дерева, від умов довкілля і так далі;
 • якщо вибраний проект з використанням клеєного бруса, можна монтувати віконні конструкції відразу – усадка такої будови не перевищуватиме 2%;
 • використайте при установці віконних конструкцій тільки ковзаючі з’єднання;
 • безпосередньо над віконним коробом передбачите усадковий проміжок в межах 6-7 см

Ще одним важливим моментом в проектуванні дерев’яного будинку, а в даному контексті – в розрахунках при установці віконних коробок, являється те, що дерев’яна будівля постійно знаходиться в деякому русі. Цей рух пояснюється властивостями дерева, особливостями і якістю фундаменту, а також іншими зовнішніми чинниками.

Цю особливість обов’язково враховують на етапі проектування і безпосередньо в процесі будівництва. Для вирішення вказаних проблем установка віконного короба робиться в спеціальну конструкцію – окосячку. З причини важливості цього елементу, розглянемо його особливості детальніше.

Особливості окосячки

Окосячка, як спеціальний конструктивний елемент, потрібна для будь-якого виду встановлюваного вікна, будь то дерев’яна конструкція або пвх вікна. Вона забезпечує:

 • неможливість вертикального зміщення колод зрубу в отворі при цьому – не заважаючи усадці самих стін;
 • підвищує міцність конструкції віконного отвору;
 • нижня частина окосячки виконує функцію підвіконня;
 • забезпечується подальша зручність при установці обналички;
 • створюється додатковий елемент в системі утеплення усього віконного отвору.

Окосячка може бути реалізована з використанням двох різних схем:

 • на торцевій частині колод після випилювання віконного отвору вибирається спеціальний паз. У нього монтуються спеціально приготований брус. Цей варіант підходить для установки дерев’яних вікон;
 • другий спосіб передбачає створення на торцях віконного отвору спеціальної шпильки, на яку встановлюється, так званий, віконний “лафет” – спеціальний брусок з пазом.

При створенні окосячки необхідно пам’ятати: вертикальна висота встановлюваних брусків має бути менше висоти віконного отвору на розрахункову величину усадки, інакше ви ризикуєте отримати підняття верхніх вінців зрубу з появою проміжку.

Особливості монтажу пластикових склопакетів

Пластикові вікна користуються дуже великою популярністю і широко використовуються, а тому представимо деякі особливості їх установки в дерев’яному будинку.

Монтаж необхідно вести при температурі навколишнього повітря не нижче мінус 10 градусів за Цельсієм. Ні в якому разі не можна встановлювати пластиковий склопакет без окосячки.

Проміжок на запінення конструкції повинен знаходитися в межах:

 • 4-5 см у верхній частині;
 • 3-4 см в нижній частині;
 • з боків – близько 2-3 см

Використайте при установці спеціальні кріплення. Кріпити через раму за допомогою саморезов тягне втрату вікном своєї герметичності.

Ефект вікон, що “плачуть”

Для того, що б в зимові дні раптом не виявити на своїх вікнах зайвого поту або стекла, що сильно обмерзли, які в подальшому починають відтавати і “плакати”, потрібно дотримання деяких умови, а саме:

 • ретельно встановлюйте вікна. Продумайте усі моменти, ретельно віднесіться до процесу монтажу;
 • використайте енергозбережні стекла;
 • не забувайте про провітрювання приміщення;

Це кінцево лише найзагальніші ради, але навіть вони дозволять уникнути в майбутньому неприємних сюрпризів.

Самостійне виготовлення вікон

Самостійне створення дерев’яних вікон – окрема і складна тема. Розглянемо деякі ключові моменти, пов’язані з цим питанням.

При виготовленні короба найбільш поширеним видом матеріалом є сосна. Самі бруски мають бути ретельно і правильно просушені. Намагайтеся підібрати матеріал без тріщин і сучків.

При з’єднанні елементів використайте столярний клей, а також додатково встановлюйте дерев’яні шканти у вузлових точках, цим ви забезпечите жорсткість конструкції. При установці штапиків користуйтеся герметиками.

Замість епілогу

Вікна це необхідний і важливий елемент в конструкції будинку. Необхідно віднестися уважно і з усією мірою відповідальності до цього питання і ваш будинок буде світлим, теплим і затишним багатьох років.

Про автора

admin

Залиши коментарій