Дизайн інтерьера фото

Вертикальне озеленення в інтер’єрі: 120 фото цікавих проектів

За авторством admin

Вертикальне озеленення в інтер’єрі – декоративні методи і кращі дизайн проекти сучасності(120 фото)

Для безлічі людей природа асоціюється з відпочинком і спокоєм. Не даремно різні напрями ландшафтного дизайну знаходяться на піку популярності останні роки. У Європі проблемами озеленення і грамотного функціонування зелених зон займаються з 15 століття.

На рідних просторах це питання не ставили. Тому і культури розміщення озеленення, як і філософської підоснови у нас в країні немає. Про вертикальне озеленення простору замислювалися ще в епоху “Висячих садів Семирамиди”.

А широке поширення ця тема отримала в століття щільної забудови і економії міських просторів. Коли людина зіткнулася з необхідністю поєднання комфортного співіснування природного і урбаністичного середовища.

Як з’явилося вертикальне озеленення

Історія вертикального озеленення в звичній нам методології почалася в першій половині 20 віків. Основоположником є Стенлі Харт Уайт, він отримав перший патент на фитостену.

Що відмітно, цю модель відразу узяли за основу, і ділять на: интерьерную і екстер’єрну за кліматичною ознакою. Тут і лежать витоки дизайну вертикального озеленення. Новий тип садового мистецтва швидко прижився, а интерьерное рішення для різноманітності офісів і общепитов стало мейнстрімом.

Широку популярність цей підхід отримав з появою сучасних будівельних матеріалів і розвитком гідропоніки. Коли сад на даху перестав бути новинкою і перебрався на панелі фасадів. Нині перше місце по інтеграції екстер’єрного озеленення в міське середовище належить Німеччині.

Де, що і як?

Цей підхід до озеленення здатний виконувати декілька функцій. Декоруючи фасад ми не лише приховуємо його погрішності або зношеність часом, також створюємо повітряний прошарок для відвертання перегрівання, зонуємо простір.

Також живопліт може служити захистом від небажаної уваги, нести декоративну функцію, створювати тінь. Можна розширити простір піднявши клумби над рівнем землі або відгородитися від жвавої дороги фільтруючи пил зеленою стіною.

На вулиці, в саду або дачі, вертикальне озеленення дуже звичний супутник сучасних пейзажів. Багато парків мають прекрасні приклади альтанок, пергол і огорож прикрашених рослинами. З интерьерной що становить справу йде інакше.

Втім, зараз все частіше дизайнери використовують такий підхід до економії місця в приміщенні, на підвіконнях і полі. У загальному сенсі, системи домашнього вертикального озеленення в квартирі, діляться на ті, що використовують в основі землю і ті, де працює принцип гідропоніки. Конструкції диференціюються по вазі, відходу, складності пристрою і експлуатації.

На площині стіни можуть розміщуватися контейнери або спеціальні кишені з грунтом і зрошувальною системою, заздалегідь спроектовані інженером. Або повстяне покриття кріпиться на стіну і кишені з цього ж матеріалу наповнюються гідрогелем, потім саджаються рослинністю. Такой зелений килим буде природним зволожувачем повітря, поліпшить мікроклімат і наповнить приміщення киснем.

Види конструкцій

Вертикальне озеленення в квартирі представлене наступними різновидами: фитомодуль, фитокартина, фитостена, фитоколонна. Різниця полягає в системі монтажу і розмірі базового елементу.

Наприклад фитомодуль вертикального озеленення сама універсальна одиниця площі, а фитостена вже вимагає інших характеристик приміщення.

Основний принцип у усіх цих елементів працює однаково. Такий підхід до дизайну, сильно спрощує життя сучасної людини. А завжди актуальні рослини впроваджуються в житлові і громадські інтер’єри по засобах інженерної думки.

Значно більше, різноманітність вуличних конструкцій. Вони не лише мають різний масштаб, але і більше варіантів матеріалів, текстур. Багато з конструктивних елементів під силу зробити самим.

До таких способів озеленення можна віднести: арки, перголи, живоплоти, фасадні сітки, ширми, обеліски, гратчасті елементи. Набирають популярність арочні і окремо такі, що стоять колонади і підвісні контейнерні моделі і вертикальні клумби.

Рослини, і як їх вибирати?

На ваш запит у браузері напевно вийде не одно фото. Вертикальне озеленення досить широко застосовується в сучасному дизайні, тому і приклади з інформацією знайти не важко.

Але і до цього питання є раціональний підхід. Наприклад, багато що залежить від того з північного або юного боку ви плануєте сад на ділянці, як багато часу ви плануєте приділяти відходу за садом або стіною. Якщо це північна сторона, то вам підійдуть капуцин і дівочий виноград, з південного боку себе краще почувають магнолії і жимолость.

Для кожної з рослин існують свої принципи висадки, добрива, поливу. Важливим буде визначити багаторічним або однорічним буде заповнення ваших просторів. Найбільшу популярність мають багаторічні культури, такі як: ліана, декоративний виноград, в’юнка жимолость, лимонник китайський, плетиста троянда, актинидія, хміль звичайний.

З однорічних частіше зустрічаються: настурція, квасоля, запашний горошок. У них свої достоїнства: непримхливість, яскравість цвітіння, простота в посіві, швидкий результат. Кінцеве озеленення ліанами дає найвиграшніший результат і зморитися найбільш вражаюче.

Але треба не забувати, що не варто використати декілька видів рослин на невеликій ділянці, вони можуть не ужитися або заглушати один одного. І при сезонних переходах рослинам потрібна увага(укривши, зрізування або додаткове добриво).

Окрім плюсів у вертикального озеленення є ряд особливостей : рослини сприяють появі вогкості, утрудняють інсоляцію приміщень, квітучі види можуть провокувати алергії, деякі види ліан здатні порушити грунтові шари або покриття(отмостку, асфальт, плиткову кладку і тому подібне), також краще уважніше відноситися до слив і стічних комунікацій.

Ідеї для самостійного вертикального озеленення

Нескладно створити оригінальний вертикальний сад самостійно. Головне вибрати потрібні агрокультури і розмістити їх по вашому ландшафту. Вибравши рослини для вертикального озеленення треба приступати до вибору тих, що направляють.

Звичні в нашому побуті – що направляють з шпагату, рейкові грати, опори альтанок виглядатимуть відмінно в объятьях бурхливої зелені. Можна удатися до допомоги фантазії або інтернету, і створити багаторівневу клумбу, або підвісні каскадні модулі, підвісні кишені – весь з підручних засобів.

Головне прикласти трохи праці і кмітливості. Грамотний вибір конструкції заощадить місце на просторах дачі і перетворить звичний ландшафт.

Про автора

admin

Залиши коментарій