Дизайн інтерьера фото

Веранда прибудована до будинку: 60 фото проектів прибудов своїми руками

За авторством admin

Веранда прибудована до будинку – проекти дизайну і оформлення сучасної тераси(60 фото)

Грамотне зведення прибудов різного призначення може не лише розширити житлову частину будинку, але і поліпшити його зовнішній вигляд і захистити від зносу. Спорудження веранди, що примикає до будинку, незалежно від типу будови, вимагає ретельної розробки проекту, з визначенням матеріалів і технології будівництва.

Належне оформлення і затвердження проектної документації в державних інстанціях не лише застрахує від проблем із законом, але і допоможе скласти план і кошторис будови.

Проектування

Типова веранда є покритою покрівлею каркасною конструкцією, зведеною на стрічковому або стовпчастому фундаменті, із скляними або наполовину скляними стінами. Твердження про те, що веранда повинна будуватися з тих же матеріалів, що і основна будівля, з виникненням нових стилів і модних тенденцій в архітектурі, втратила свою актуальність.

У представлених нижче фото – готові рішення веранд прибудованих до будинку, з різними принципами сполучуваності. У одних випадках нова прибудова виконана з тих же матеріалів і повністю поєднується з будинком, в інших нове комбінується зі збереженням загальних елементів – дахи, балок і тому подібне

Є також і проекти, в яких оригінальний дизайн прибудови вносить нову архітектурну нотку, оновлюючи екстер’єр.

При виборі матеріалів і технологій будівництва слід врахувати також параметри належної вентиляції, вологостійкості і теплоізоляції. При повному засклінні треба передбачити сегменти, що відкриваються, для провітрювання.

У разі, якщо будується відкрита веранда, або як її ще називають – літня тераса, треба потурбуватися про морозостійке облицювання і нахил підлоги у бік ділянки.

Конструкції зі знімними рамами оптимальні для цілорічного використання. Установка великих розсувних дверей також дозволить використати будову в дворежимному варіанті.

У типовому проекті площа веранди прямокутна і складає від 10 до 15 кв.м. При менших площах буде занадто тісне, при великих – знадобиться додаткове зміцнення для покрівлі. Можливі також многокутні і напівкруглі за формою фундаменти.

По своєму розташуванню веранда може бути кутовою, торцевою або фасадною. Оригінальним рішенням можна вважати зведення тераси по усьому периметру будинку, яка може мати засклені, відкриті і закриті зони різного призначення : в них може розміститися і передпокій, і зона відпочинку, і велика комора.

Фундамент терас і веранд, прибудованих до будинку, повинен щільно прилягати до основної будови, але в той же час мати автономні опори.

Стрічковий фундамент підходить для великих і важких конструкцій, в усіх інших випадках можна зводити стовпчастий фундамент. При заливці бетону треба залишити проміжок в 3-4 см з капітальною стіною, які будуть згодом заповнені гідроізоляційною піною.

На першому етапі підготовки до будівництва відбувається очищення і трамбівка грунту. Потім для стовпів прокапиваются кутові ями по глибині фундаменту будинку(близько 1 м в середньому), робиться подушка з щебеня, гравію і піску, на яку заливається бетон.

Після схоплювання вставляються опори з азбестових або металевих труб. Можуть також використовуватися бетонні стовпи або цеглина. Тим же методом закладаються високі палі для будівель, що примикають до рівня другого поверху.

Залежно від площі і ваги тераси можуть знадобитися і проміжні стовпи, встановлені через кожні півметра.

Для фундаменту стрічкового типу проривається траншея 30-50 см, опалубка кладеться на 15-20 см вище. У грунт вкладаються металеві лозини арматури або арматурна сітка. На шар щебеня і піску виливається бетон.

Каркас з дерева

Каркас монтується з брусів або колод з шириною не менше 12 см, які покриваються гідроізоляційним шаром. Для міцності горизонтальної в’язки фахівці рекомендують використати кріплення в лапку, поверхню з’єднання при цьому буде під кутом. Вертикальні стойки закріплюються діагональними перехопленнями.

На завершальному етапі дерев’яний каркас покривається кроквами для покрівлі. Для облицювання можна використати фанерні щити, дошки ДСП і ін.

Зведення дерев’яної веранди – найкраще бюджетне рішення за цінами на матеріали, але при виборі такого типу будови потрібний професійний підхід і знання нюансів будівництва з дерев’яного бруса.

Інші матеріали для веранд

Цеглина – оптимальний вибір для кладки зимових веранд. Цей міцний і морозостійкий будматеріал забезпечить належну теплоізоляцію. На відміну від бетону, цеглина не накопичує вологу і легко висихає. На відміну від дерева, він не уразливий для різного роду паразитів і гниття.

Конструкція з піноблоків зводиться на стрічковому фундаменті. Таку кладку легко зробити самостійно. Кладка здійснюється за допомогою спеціального клею, з перев’язкою швів для міцності.

При обробці передбачається внутрішній і зовнішній гідроізоляційний шар, обробка гіпсокартоном, дерев’яними щитами, вологостійкими шпалерами і фарбами. Зовнішню поверхню можна облицьовувати вентильованими фасадами.

Спорудження конструкції з полікарбонату, сучасний і привабливий варіант. Цей матеріал добре поєднується у будівлях з дерев’яним і цегляним каркасом.

Для будови, яка цілком складається з бікарбонатних щитів не знадобитися фундамент. Землю можна просто утрамбувати і покрити тротуарною плиткою.

Конструкція створюється за допомогою алюмінієвих профілів, треба обов’язково передбачити можливість вентиляції і відведення води. Поликарбонатние щити і рами різного типу можуть бути підібрані під конкретні запити для освітлення і теплоізоляції.

Перед тим, як прибудувати веранду до будинку, потрібно визначитися з функціями, які вона виконуватиме. Окрім необхідних у будь-якому разі систем водовідведення і вентиляції, правильного примикання до капітальної будови і конструкції покрівлі, важливий графік використання цієї частини будинку.

Проектування і спорудження літніх веранд відрізняється від вимог до приміщень з цілорічною експлуатацією. Важливо відмітити також, що будь-якій прибудові знадобиться такий же відхід і оновлення, як і капітальним будовам.

Про автора

admin

Залиши коментарій