Дизайн інтерьера фото

Вази в інтер’єрі: 90 фото кращих ідей і варіанти підбору під інтер’єр

За авторством admin

Вази в інтер’єрі – сучасні різновиди і рекомендації по застосуванню в дизайні(90 фото)

Частенько роль вази в интерьерной композиції багато хто не оцінює належним чином. Частіше до цього предмета інтер’єру поводяться лише з появою у будинку кольорів. Але не всяка ваза створена нести виключно функціональне навантаження.

На жаль, в нашій країні мистецтво интерьерной композиції і створення затишку ще не отримало широкого розвитку. З цієї причини, вази припадають порохом на полицях, в сервантах, і антресолях.

Насправді, будь-який елемент дизайну в квартирі, це прекрасний інструмент, що допомагає згладити недоліки, і висвітлити достоїнства вашого будинку. Наша стаття підкаже для чого і чому ваза повинна по праву зайняти почесне місце у вашому побуті.

Різновиди вази

По-перше, вази диференціюються за призначенням: для кольорів, фруктів, декоративні, підлогові вази, вази-урни і інші. Вони підкреслюють виключно функціональну складову палею експлуатації.

По-друге, ми можемо розділити вази: тематичні з історичним ухилом(наприклад ваза 13 віків династії Ци), геометричні, класичні вази, фантазійні, – частіше без особливого функціонального навантаження, і тому подібні.

В- третіх, ми можемо розглянути вази виходячи з матеріалів їх складових : фарфор, скло, дерево, пластик і далі. Нині цінність матеріалу виходить з його практичності, рідкість і складність втілення враховується все рідше.

Широке виробництво спростило вибір і споживач не відноситися до вази з такою повагою як в часи коли вона була ознакою великого достатку або завидним вкладенням коштів. Ця прерогатива відійшла знавцям і іншим колекціонерам.

Значення і призначення вази

Здавна ваза живе в нашому будинку. З історії ми знаємо, що цей елемент часто знаходять при розкопках. У ряді випадків він має сакральний характер. Варто віддати належне вазі як сховищу праху, або ритуальному інструменту в Єгипетській культурі.

Пізніше вона стала супутницею торгівлі, розваг. Зараз усі елементи інтер’єру натякають на стильову одноманітність, і в цьому легко допоможе ваза. Допомогти вам в цьому може інтернет, фото вази в інтер’єрі дуже популярний запит.

З призначенням вази все теж зрозуміло, вона еволюціонує від сховища до самостійного акценту в просторі будинку. Тепер завдяки грі на текстурах або матеріалах, розмірах, формах ваза дає простір для творчості.

Родзинкою і рятівником інтер’єру легко можна представити цікаву композицію з різної конфігурації місткостей.

Вази здатні розбавити інтер’єр, що вже склався, і створити святкову атмосферу. Залежно від ситуації, її можна заповнити кольорами, на Паску яйцями, на Новий Рік гілками. Можна просто збільшити яскравість події доповнивши контрастними вазами скатертину. Також прийнято наповнювати вази фруктами до прийому гостей. Частіше стали зустрічатися дизайнерські рішення про заповнення підлогових ваз ялинковими іграшками, або горіхами, шишками.

Вази підлогові, чудово підкреслюють індивідуальність і сучасність простору. Виконуються з безлічі матеріалів від каменю, до унікальних полімерів. До підлогових можна віднести вазу від 50 см заввишки.

Чаші меншого розміру ставлять на піднесені поверхні. Зрозуміло за правилами здорового глузду, не варто ставити вази на підлогу, у будинку де є маленькі діти. Також цьому елементу обстановки потрібний простір, а ось заповнення вази необхідністю не являється.

Наступною за популярністю є квіткова ваза. Практичний за все вибирати для цієї функції нейтральні кольори і матеріали. Щоб будь-який букет виглядав найбільш виграшно, краще мати декілька ваз напоготові. У сучасній флористиці, так багато напрямів, що букет відмінно підходить під вазу-флору, абсолютно не буде актуальні в геометричній чаші.

Нестандартних ваз для кольорів теж велика кількість, з литого скла і гнутого метала, і вони чудесно підходять для гербаріїв, стабілізованих кольорів або зовсім не кольорів, а сухих ліан. У кожному інтер’єрі може бути своя родзинка. Але квіти у вазі, завжди актуальна класика.

Декоративні вази відрізняються неординарністю і сміливістю у втіленні. Несуть виключно декоративне навантаження. Це місце яке можна пристосувати під ключницю. Или забавні фігурки тварин на каміні. Це дизайн вази відмінний прикрасою монет, тканинами, каменями і так далі.

Колірне сприйняття

Вази для інтер’єру – нове дихання. Не даремно люди вже довгий час ставлять питання сприйняття кольору і дії на людину. Виграшний колір і розмір вази підкреслить ваше творче начало, підніматиме настрій.

Грамотний аксесуар може стати колірним акцентом, саме тією родзинкою, що об’єднає бабусину софу і новий проектор, якщо ви з розумом підійдете до вибору вази.

Основне правило сприйняття людським оком: закон контрастів : темне на світлому зморитися ефектніше, як і світле на темному фоні. Виходячи з цього ви можете міняти масштаб композиції в кімнаті, просто додаючи вазу для кольорів потрібного кольору і тону. Цікаво, чи неправда?

Найбільш затребувані стилі

Тематичні вази, дуже затребувана галузь ринку. Вони часто наближені до історичних аналогів, деяка данина канонам. Це вази напрямів :

  • бароко
  • рококо
  • античність
  • китайський фарфор

Серед них доречні сцени полювання, акварельні розписи, поєднання ас орнаментами з чіткою колірною схемою.

Вази в стилі Хай-тек, поширеніші підлогові гості інтер’єрів. Зроблені з сучасних, практичних матеріалів. Частіше загадково виглядають металеві вази, нестандартні аксесуари, нестандартним інтер’єрам.

Авангард або поп-арт, це витвори мистецтва. Що б це не була за ваза, важливо щоб вона була максимально оригінальною. Серед матеріалів обмеження тільки у вашій фантазії: гіпс, натуральні камені, вітраж, все може йти в хід. У цьому напрямі все кричить про самобутність і оригінальність.

Найпопулярнішим напрямом, хоча і найчистішим у використанні аксесуарів являється, – мінімалізм. Прозорі не завантажуючі матеріали, мобільність. Тут працює принцип: чим менше тим краще.

Епоха арт-деко, подарувала нам різноманітні за формою, орнаменту вази. Тяжіє ж декоративизм до простих форм підлогових ваз, але також цікаво виглядають малі орнаментовані вази.

Нарешті, модерн- самий распространней зараз вид ваз. У епоху любові до усього вінтажного. Ви і самі можете створити що-небудь унікальне, зворушене часом і оновленому.

Як вибрати вазу?

Спершу визначите цілі, які ви будите утілювати за допомогою цього елементу декор. Які асоціації і функції несе ваза у вашому будинку? Бажано щоб вибрана вами модель була практична, могла не лише гармонійно вписатися в атмосферу, але при зміні місця була б акцентом.

При використанні для букета, ваза займає 1/3 від довгі квітки(інакше вона втрачає стійкість). Незамінна класика, це парні елементи декору. Особливо ефектно на фото в інтернеті виглядають підлогові вази однієї тематики, але різних габаритів. Якщо у вашому будинку мешкають тварини, краще придивитеся до стійкіших екземплярів.

Звичайно немає універсальних радих з вибору цього елементу обстановки, вирушайте в магазин, заздалегідь визначившись хоч би з парою основних принципів, так ваша купівля буде легша і практична.

Про автора

admin

Залиши коментарій