Дизайн інтерьера фото

Будинки з плоским дахом: 75 фото проектів і кращих сучасних ідей

За авторством admin

Будинки з плоским дахом – особливості конструкцій, кращі проекти і ідеї(75 фото)

Вітчизняний споживач давно знайомий з особливостями плоского даху, і вважає, що вона використовується для багатоповерхових державних будов. Але сучасні виробники вирішили розширити свій ринок, і знайшли для неї нову сферу застосування.

Це дивно, але з’явилися одноповерхові будинки з плоским дахом, що відрізняються тим же набором функціональних особливостей. Вона підходить в першу чергу для місцевості на території, в якій снігові зими і сильні потоки вітру відбуваються в пору, супутню їх прояву.

Їх потужність оперативно здуватиме великі шари снігу, і дах завжди буде чистим. А потужні урагани не будуть страшні такому покриттю даху. Річ у тому, що її фактично не буде.

Але це лише частина її можливостей. На ній можна буде розмістити багато корисних будов для різної пори року. Це, можливо, теплиця або маленький сад, а, може майданчик для танців. Доступні і інші варіанти, грунтовані на силі фантазії її власника.

Але щоб все вийшло добре необхідно вивчити нюанси створення подібних споруд. Зараз займемося розглядом багатьох питань, що торкаються цієї теми. Спершу радимо ознайомитися з фото будинків з плоским дахом, які вже довели свою придатність для різних цілей.

У чому вигода цієї конструкції для даху?

Якщо говорити лише про приватний будинок, тоді вони криються в наступних моментах:

Цей варіант покрівлі займе меншу площу порівняно з найбільш пологими скатними модифікаціями. Це допоможе заощадити на кількості матеріалів.

Процес її будівництва помітно швидше, ніж монтаж двоскатної або вальмовой версії. За рахунок цієї особливості створювати сучасні будинки з плоским дахом помітно вигідніше.

Забезпечується комфортність і безпека виконання необхідних кроквяних процесів роботи. Вона досить простора з неї складно впасти.

Відрізняється від двоскатної конструкції тим, що немає необхідність здійснення демонтажних робіт із застарілого покриття. Його можна використати в якості додаткової гідроізоляції або захисту. Це допоможе заощадити енергію і час.

Її поверхня придатна для використання як додаткової території для організації квітника, затишної тераси, теплиці.

Можна змонтувати різні прозорі елементи, що допомагають організувати красивий вид на відкрите зоряне небо в нічний час або хмари з сонцем в денне. І відкривається чарівливий огляд, щоб милуватися дощем або сильною бурею – є фанати цього стану природи.

Допомагає підігнати будинок під основи стилю мінімалізму. Він зараз набрав помітну популярність.

А, що є недоліки? – На жаль вони є.

Якщо немає сильного вітру цей варіант щедро збирає на своїй поверхні масу снігу. Знадобиться часто його прибирати, щоб використати територію для своїх цілей. Іноді він може призводити до помітних протікань.

Очищати сніг часто доведеться за допомогою механічних засобів. Вони можуть пошкодити покрівлю.

Структура даху відрізняється особливою складністю порівняно з іншими видами форм. Для неї доведеться організовувати багато водостоків. Вони у свою чергу часто засмічуються.

Із скатної версії покриття даху вода стікає самостійно і це відбувається дуже швидко. Вона не устигає завдати помітного збитку.

На плоскій версії вода зазвичай коштує на місці і накопичується у міру тривалості випаду опадів. Доведеться контролювати вологість утеплювача і робити покриття під маленьким кутом, щоб вода поступово знаходила водостоки.

Для неї знадобиться менше матеріалів, ніж для скатної. Але саме створення значніше складніше. Існує багато тонкощів про яких не усі знають і тому частенько такий варіант даху виходить не таким, як він замислювався.

Через це багато хто вважає, що плоский дах в приватному будинку не кращий варіант. Але зараз вітчизняні виробники дізналися про позитивний західний досвід і навчилися створювати правильні матеріали.

А фахівці з монтажних робіт перейняли методи якісної роботи в цьому напрямі, і ситуація почала мінятися в кращу сторону. Цей підхід вже зміг прижитися і в Росії.

А чи підходить каркасним версіям будинків?

Так, сьогодні можна побачити каркасний будинок з плоским дахом, все частіше і він сприймається буденною справою. Цей дах може бути двох напрямів. Для експлуатації і без неї.

Якщо дах використовуватиметься, тоді вона адаптуються для зручного пересування людей по її покриттю. Для цього використовується жорстка версія стягування або інший варіант жорсткої основи. Із-за тиску від пересування людей покрівля може дати течу. В зв’язку з цим необхідно продумати створення надійної ізоляції від води.

Але є версія без експлуатації людиною. Зазвичай по ній ніхто не ходить або рідко з’являється, щоб очистити її поверхню. Навантаження на її площі розподіляється на усю поверхню. Але у неї є одна істотна проблема. Термін її служби занадто маленький. Хоча така версія із-за, можливих, задовольняючих ситуацію особливостей, часто використовується.

Є ще класична версія плоскої покрівлі. Її часто називають м’яким варіантом даху. Вона формується плитою, що несе. Теплова ізоляція на ній укладається поверх покриття для пароізоляції. А потім над теплоізоляцією розкочується бітумна версія гідроізоляції у вигляді рулонів.

За рахунок вигідних особливостей цей варіант використовується для формування такої модифікації даху на каркасному будинку частіше за будь-яких інших.

Але фахівці виділяють ще і інверсійну версію для формування плоского даху. Іноді ця модифікація допомагає створити стиль будинку з плоским дахом з урахуванням творчої думки досвідченого дизайнера. Її виділяє те, що гідроізоляцію доведеться накладати на гідроізоляційний килим.

Це допоможе захиститься від зміни температурної дії і ультрафіолетових променів від сонця, що важливо, якщо вона розташована на відкритій місцевості і під їх прямим доступом. І ще ця версія дозволяє збільшити термін експлуатації – помітно зменшується сила дії на гідроізоляцію від процесів танення або заморожування снігових опадів. Вона цілком придатна для установки меблів, монтування оранжереї.

Важливі моменти

Для якісного облаштування плоскої версії даху у будь-якому разі знадобиться укладання правильного варіанту килима. Він допоможе пом’якшувати основу у разі температурної або механічної дії. Це допоможе забезпечити довговічність покриття.

Зараз на основі дії західної культури українціви стали все частіше звертати увагу на цей варіант даху. Вітчизняний користувач усвідомив, що чашка кави у будь-який час на такому даху чудовий варіант. Тут відкрите небо у будь-який час. І є постійний доступ до чистого повітря. Це відмінний варіант, а ось скатний дах цього запропонувати не може.

Звичайно дозволити собі такий дах можуть не усі. Зазвичай максимум для українця- це вихід на балкон. Але з часом вона стане реальністю для кожного жителя нашої країни.

Якщо у вас є можливість створити її вже сьогодні не варто сумніватися це кращий варіант. На сьогодні будинки в стилі Хай-Тек набувають великої популярності і на їх основі використовується в основному плоский дах. Вона стала вже повноцінним їх супутником.

Про автора

admin

Залиши коментарій