Дизайн інтерьера фото

Цегляний будинок: 65 фото, інструкції і реалізація робіт своїми руками

За авторством admin

Цегляний будинок – стандартні проекти і дизайн оригінальних будівель(65 фото)

Якщо ви вирішили оселитися в приватному будинку, то можете купити вже готову будівлю або ж придбати ділянку, а потім зайнятися будівництвом. Причому робити це можна як силами підрядних організацій, так і власними руками. Особливою популярністю користуються цегляні будинки. Тому багатьох цікавлять питання, як спорудити їх самостійно і зробити це максимально правильно.

Особливості цегляних будинків

Багато експертів у сфері будівництва рекомендують цеглину в якості найкращого матеріалу для зведення приватного житла. Це пояснюється такими перевагами:

 • висока надійність і міцність;
 • відповідний рівень теплоізоляції;
 • здатність матеріалу “дихати”;
 • можливість спорудження будівель в декілька поверхів;
 • доступність і різноманітність матеріалу.

Саме тому для багатьох наших співгромадян квартира в цегляному будинку є найпривабливішим варіантом для інвестування особистих коштів. Але не слід забувати і про деякі недоліки:

 • висока вартість матеріалу;
 • сезонні обмеження при проведенні робіт;
 • велика вага конструкції пред’являє підвищені вимоги до потужності фундаменту.

Вибір матеріалу

Проекти цегляних будинків можуть бути найрізноманітнішими. Але при цьому ви повинні спочатку визначитися з видом використовуваного матеріалу. Наприклад, силікатна цеглина є найбільш популярним рішенням у будівництві. Він досить готується, характеризується прекрасними механічними властивостями, проте недостатня водостійкість обмежує його застосування при спорудженні цоколя.

Керамічна цеглина може застосовуватися як для будівництва, так і для облицювання. Він стійкий до зовнішньої дії, але має високу теплопровідність.

Також по особливостях технологічного виконання розрізняють:

 • полнотелий, перебуває на 90% з глини, він міцний, а тому використовується у багатоповерховому будівництві;
 • порожнистий, такий, що має до 45% отворів – це покращує теплообмінні властивості, звукоізоляцію і здешевлює матеріал;
 • надефективний із спеціальними добавками для поліпшення тепло- і звукоізоляції.

Для розрахунку необхідної кількості матеріалу треба визначити площу стін, що несуть і внутрішніх, за вирахуванням отворів. Виходячи з вибраного типу кладки, визначається витрата на 1 кв.м. Отриманий показник множиться на розрахункову площу стін. Додатково враховується 5-10% запасу.

Облаштування фундаменту

Здійснюючи будівництво цегляних будинків, необхідно правильно зробити підготовчі роботи. Особливе значення має заливка фундаменту. Ви можете вибрати будь-який з відповідних вашому проекту типів :

 • стрічковий;
 • плитковий;
 • стовпчастий;
 • свайний.

Заливка основи

Найбільшу надійність при зведенні конструкції забезпечує стрічковий фундамент. Він відповідає за формою усім лініям стін і встановлюваних перегородок, заливається під кожну з них. Завдяки цьому, відбувається перерозподіл навантаження і підвищується стійкість.

Якщо робити заливку фундаменту під кожну стіну, то навантаження від будівлі перерозподіляється по усій площі землі, а тому підвищується стійкість конструкції.

За допомогою кілочків і каната необхідно розмітити ділянку. Потім слід вирити котлован для основи. Якщо ви плануєте одноповерховий цегляний будинок, то завдання істотно спроститься. А ось для багатоповерхового будівництва глибина траншеї може досягати 2 м.

Важливим етапом робіт є зведення опалубки. Рекомендується, щоб фундамент піднімався на 10-15 см над рівнем землі, а в суворіших кліматичних зонах – до 40 см Для опалубки використовуються дошки або фанера. Прагніть облаштовувати основу в одній площині. Більш висока опалубка вимагає частого розміщення підпор.

Не забудьте в траншеї підготувати подушку. Для цього в донну частину засипається дрібний щебінь, пісок або камені. Шар має дорівнювати 5 см з подальшим ретельним утрамбовиванием. Згори подушки розміщується каркас з арматури.

Заливка фундаменту робиться в горизонтальному напрямі безперервними смугами. Для глибокої траншеї після заливки першого шару згори накидаються бутові камені. А потім триває заливка. Важливо зробити ущільнення бетону, щоб вилучити повітря. На наступному етапі кельмою робиться розрівнювання.

Ізоляційні роботи

Після затвердіння бетону необхідно зробити гідроізоляцію, щоб побудовані під ключ цегляні будинки прослужили довше, – виключається проникнення вологи і руйнування бетону.

Захисні роботи проводять відразу після затвердіння основи – через тиждень після заливки. Використовується гидроизол або руберойд. Їх укладають декількома шарами і кріплять на фундаменті. Надлишки руберойду віддаляються, а цоколь обробляється бітумом, який був заздалегідь розплавлений.

Кладка цеглини

Зведення стін необхідно починати після закінчення місяця з моменту заливки фундаменту. Так ви забезпечите максимальну міцність конструкції.

Приготування розчину

Для зведення стін з цеглини можна використати цементно-вапняковий, вапняковий або цементний типи розчину. Усі вони припускають засипку піску, що просіює, пропорції якого з цементом або вапном складають 3 : 1 або 4: 1. В результаті ви отримаєте міцну кладку за рахунок нееластичності розчину.

Пам’ятайте, зразок якісного розчину при ударі молотком після засихання розколеться, а не розсиплеться!

Типи кладки

Ви можете використати декілька варіантів укладання цеглини при будівництві стін :

Колодцевая технологія – усередині кладки оставляются порожнечі, які згодом заповнюватимуться керамзитом або піною. Це необхідно для підвищення рівня теплоізоляції.

Кладка в 4 цеглини вимагає одночасного використання металевої сітки, що виконує роль обв’язування. Завдяки цьому, істотно підвищується міцність.

Полегшена кладка, коли по кутах стін типу, що несе, укладається цеглина. На кожен кут доводиться 5-10 виробів. Вони повинні розташовуватися строго вертикально, для чого застосовується схил.

Ви можете підібрати будь-який тип кладки, що влаштовує вас. А особливості зовнішнього вигляду будівель ви можете побачити, якщо проаналізуєте фото цегляних будинків.

Процедура зведення стін

Укладання першого ряду цегли повинне робитися ідеально. По ньому буде орієнтована уся подальша робота. Цоколь викладається тільки керамічною цеглиною.

Надмірно пересушену цеглину необхідно помістити на 2-3 хвилини у воду, щоб в подальшому матеріал не витягав вологу з розчину. При цьому сам розчин треба ретельно перемішати.

Першу цеглу слід поставити по кутах, вивіривши їх горизонт по рівню. Відносно верхній поверхні блоку натягається мотузка. Міра натягнення має бути максимально високою, щоб кладка була рівною.

Цегла укладається на розчин. Для рівного розміщення базового рівня руків’ям кельми слід простукати по прямокутниках. При проведенні робіт по спорудженню зовнішньої стіни облицювальною цеглиною робиться розшивання на не застиглий розчин.

У міру переходу до нового ряду кути піднімаються вгору. Мотузка пересувається і фіксується. Новий ряд укладається з урахуванням перев’язки. Поперечна перев’язка стіни робиться, як правило, після кожного третього ряду. У місці майбутнього зведення простінка встановлюється цегляна драбинка.

У заданому проектом місці готуються отвори, де монтуватимуться вікна в цегляному будинку і дверях. Остання цеглина в кожному ряду може не бути цілісною. Тому доводиться або відколоти частину матеріалу, або змінити проміжок шляхом заповнення сумішшю з цементу.

Після того, як вам вдалося викласти стіни вашого нового будинку, необхідно вирішити питання з покрівлею. Зокрема, для каркаса рекомендується використати оброблений захисними спецрозчинами сосновий або листяний брус. Параметри обрешетування залежать від використовуваного покрівельного матеріалу. Також рекомендується зробити якісне утеплення будівля. У такому разі життя в новому будинку буде комфортним і затишним.

Про автора

admin

Залиши коментарій