Дизайн інтерьера фото

Тепла підлога під плитку: кращий вибір і інструкція по монтажу(100 фото)

За авторством admin

Тепла підлога під плитку(100 фото) – правильний вибір і технологія укладання підлогової системи опалювання

На сьогодні існує безліч варіантів покриттів для підлоги, але самим універсальним, мабуть, можна назвати плитку. Вона відмінно чиститься, високоміцна, стійка до перепадів температур і довговічна. Але при усіх її достоїнствах, є вагомий недолік: в літній період вона прохолодна на дотик, в зимовий – дуже холодна і не комфортна, особливо, коли стикаєшся з нею босими ногами.

Прекрасним виходом з цього положення є облаштування теплої підлоги під плитку. Тут же виникає інше питання, як його правильно вибрати, враховуючи усі індивідуальні особливості.

Різновиди теплої підлоги під плитку

Головними теплоджерелами для обігріву є електрика і вода. Для подання води під підлогу монтують труби, по яких подається вода. В якості першого джерела застосовують електронагрівні кабельні дроти, мати і плівкові нагрівачі.

Щоб зробити правильний вибір необхідно враховувати не лише ціну пристрою і змісту, але навіть тип житлової споруди : квартира або приватний будинок.

Водяне опалювання підлоги

Відразу хочеться відмітити що, на жаль, водяне підлогове опалювання не підходить для квартир, хоча і володіє безліччю достоїнств.

Окрім усіх тонкощів і нюансів розрахунків конструкції і монтажу, щоб його встановити в квартирі міської багатоповерхівки, знадобиться оформлення великої кількості всіляких дозвільних документів, що краще залишити цю затію.

Конструкція включає термоізоляційну підкладку, поверх якої розміщується облаштування товстого стягування і системи трубопроводу.

При підготовці до монтажу необхідно врахувати основні моменти:

 • Категорично заборонено підключення до центральної опалювальної системи. У разі монтажу в квартирі для цього потрібний автономний котел.
 • При створенні проекту і укладанні теплої підлоги під плитку потрібно спеціальні знання і навички. Самодіяльне підключення може привести до істотних втрат тепла і неякісної роботи усієї системи.
 • Шар стягування необхідно передбачити досить товстий, саме по цьому не дозволяється її пристрій у багатоповерхівках і будинках з неміцними перекриттями між поверхів.
 • Неможливо відключити частину системи або злегка змінити температурний режим. Наприклад, якщо на вже готову теплу підлогу поставити комод, то знизу він нагріватиметься. Відключення можливо тільки для усієї кімнати.
 • Підлогове опалювання водою краще використати для великогабаритних приміщень, інакше його ККД буде не виправданим.
 • У разі ушкоджень системи доведеться розбивати стягування, щоб дістатися до труб. В цьому випадку не варто економити, краще купити дорогі комплектуючі, але якісні і з гарантією довгої експлуатації.
 • При наявній автономній системі опалювання, укладання теплої підлоги спровокує додаткове навантаження, тобто знадобиться збільшення потужності, якщо її бракує.

В результаті, можна зробити висновок, що водяне опалювання вигідно застосовувати в приватних володіннях з великогабаритними площами і автономним опалюванням.

Монтаж при цьому треба влаштовувати у стадії будівництва будинку, щоб уникнути зайвого клопоту, клубів пилу і розвезеного бруду.

Пол обігрівається електрикою

У багатьох випадках електрична тепла підлога має більше переваг порівняно з водяним:

 • відсутня залежність від основного джерела. При необхідності підігріти підлогу у ванні, включати котел не треба.
 • не потрібно посилене стягування, досить невеликого шару близько 30 мм
 • кількість комплектуючих значно менша, що економить місце(в якості доповнення може знадобитися терморегулятор).
 • проектні розрахунки і пристрій набагато простіше і менш затратни за часом.
 • широкий діапазон налаштування системи і регулювання температури.
 • при ушкодженні вода не просочитися у фундамент і не заллє сусідів.

Крім того його достоїнствами є:

 • забезпечення обігрівом у будь-який момент часу, що прийнятно для квартир у багатоповерхівках
 • при перебоях в електромережі або при відключенні система не заморозитися
 • мінімально зменшує висоту приміщення
 • огрівальна потужність однакова по усій площі
 • простота змісту і обслуговування.

Різновиди електричного опалювання підлоги

Нагрівальний кабель – досить надійний для облаштування опалювання. Процес монтажу теплої підлоги нескладний: укласти відбиваючу термоізоляцію, встановити датчики, нанести фінішне покриття, розташувати поверх у вигляді змійки кабель, зафіксувати його затисками або спеціальною стрічкою.

Недоліком цього варіанту монтажу є необхідність стягування 30-40 мм завтовшки, щоб захистити кабель від можливих ушкоджень.

Укладати кабель безпосередньо в єднальний клейовий шар не рекомендується з наступних причин:

 • це не економно, оскільки клей коштує значно більше, чим матеріал для стягування
 • при необхідності заміни плитки існує ризик ушкодження кабелю при виконанні її демонтажу.

Укладання нагрівального кабелю зручне, завдяки його гнучкості, внаслідок чого він прекрасно обходить наявні перешкоди. Розрахувати необхідну довжину дроту допоможуть фахівці в магазині або відділі, що спеціалізується.

Монтують кабель безпосередньо в стяжний шар 30 або 40 мм завтовшки, а потім поверх нього укладають плитку, використовуючи клей.

Зробити якісну теплу полу під плитку можна своїми руками або за допомогою фахівців.

Нагрівальний мат – цей заводський виріб у вигляді нагрівального кабелю змійкою закріпленого на сітці для монтажу, яка згорнута в рулон. Цей варіант не передбачає додаткових розрахунків, тому що їх потужність відома, досить зробити укладання і підключення.

Додаткове стягування при монтажі термоматов не потрібно, оскільки є захисна плівка, тому клей наноситься згори матів і покривається плиткою.

За бажання підстрахуватися про всяк випадок, наприклад, заміни плитки, поверх термоматов можна нанести шар суміші, що самовиравнивающейся, 3-4 мм завтовшки, але це не обов’язково.

Плівкова або інфрачервона тепла підлога – це плівки, які монтують під підлогові покриття : ламінат, лінолеум, килим і ін. У разі мокрого способу укладання знадобиться складна підготовка поверхні : монтаж жорсткої основи, рівної по рівню, і шару гідроізоляційного матеріалу(гіпсокартону або полімеру), укладеного згори плівки.

Але фахівці не рекомендують використати цей варіант для підігрівання підлоги, оскільки це занадто витратний фінансово і за часом. Відсутність заземлення теж істотний мінус в їх застосуванні, укладання у вологих приміщеннях забороняється.

Детальніше різновиди електричної теплої підлоги під плитку представлені на фото.

У результаті можна зробити висновок, що кращим варіантом для обігріву є нагрівальні мати. Менш затребувана кабельна пола, укладена під плиткову поверхню, в основному унаслідок укладання стягування. Внаслідок чого збільшується навантаження на межэтажное перекриття, зменшується висота приміщення, потрібно виконання мокрих робіт для стягування, необхідно тривалий час для застигання бетону. До того ж, розрахунок довжини кабелю складніший.

Про автора

admin

Залиши коментарій