Дизайн інтерьера фото

Світлі шпалери – 113 фото кращих прикладів використання світлих шпалер

За авторством admin

Світлі шпалери: переваги і особливості використання при оформленні дизайну інтер’єру(113 фото)

Серед безлічі варіантів оформлення приміщень світлі відтінки користуються заслуженою повагою. Завдяки відмінній сумісності з усією палітрою фарб, це безпрограшний і завжди доречний вибір. Ніщо так не розслабляє і не робить атмосферу спокійною, як шпалери світлих тонів в інтер’єрі. Вони задають настрій усій кімнаті і несуть основне колірне навантаження.

Важливо розуміти, що світлі тони – це не лише білі. Сьогодні на ринку представлений величезний вибір молочних, кремових, золотистих, небесно-блакитних, світло-сірих і інших шпалер.

У яких випадках незамінні

Пастельне настінне покриття стане справжнім порятунком для невеликих по площі кімнат. Воно допоможе зорово розширити простір, надати невагомість масивним предметам меблів.

Іншим хитрим дизайнерським ходом є застосування таких шпалер в обмежених по освітленості місцях. Перше правило дизайну – чим гірше освітленість, тим світлішими мають бути шпалери.

Переваги світлих шпалер і міфи про них

Підбираючи колірне рішення інтер’єру, слід оцінювати усі достоїнства і недоліки обробного матеріалу. Сприйняття того або іншого кольору індивідуальне, але є декілька загальних принципів:

  • У різних народів світлі тони завжди були символами чистоти, свіжості і щирості, на противагу похмурим, таємничим чорним деталям інтер’єру. Психологи відмічають, що світла обробка заспокоює людину, допомагає побороти депресію і нудьгу. За даними медичних досліджень, астматики краще почувають себе в подібних приміщеннях із-за ефекту простору.
  • Візуальне збільшення внутрішніх габаритів будівель за допомогою світлих стін. Білий колір відмінно відбиває сонячне світло, надає об’єм приміщенню. Для посилення ефекту можна додати меблі в тон.
  • Якщо у людини обмежений бюджет, то вибір шпалер світлих кольорів стане очевидним вчинком. Однотонні білі шпалери, нудні на перший погляд, привнесуть аристократичність і витонченість.
  • Шпалери є прекрасним фоном для інших предметів обстановки. Світлі тони вигідно підкреслять архітектурні, художні елементи.

У обивателів поширені декілька помилок про білі обробні матеріали. Покупці вважають їх непрактичними, мазкими і складними у відході. Сучасні технології виробництва дозволяють розвіяти ці упередження.

Асортиментний ряд включає шпалери, що миються, моделі з високою стійкістю до потертостям. На упаковці цієї продукції вказаний спеціальний логотип, що характеризує вологостійкість товару.

Сфера застосування

Серце будинку – це вітальня. Вона служить не лише для зустрічі, прийому рідних і друзів, але і для сімейного відпочинку і дозвілля. Шпалери у вітальні повинні створювати затишок, піднімати настрій і налаштовувати на релаксацію.

Ексклюзивних видів оформлення залу у світлій гаммі досить багато. Можна витримати увесь простір в одній стилістиці, можна розбити на зони зі своїми характерними рисами.

Модним напрямом в дизайні є комбінація світлих стін з контрастними меблями і шторами. Класична біла або хай-тек вітальня надовго запам’ятається гостям будинку.

Альтернативною локацією для світлої обробки може бути передпокій. Вона є візитною карткою і обличчям квартири. Тому необхідно коректно підбирати покриття для стін. Шпалери повинні гармонійно існувати з дверима і загальним стильовим напрямом.

Якщо у вас встановлені темні двері, то сміливо зупиняйтеся на однотонних пастельних шпалерах, які створять контраст. Під світлі двері добре підійдуть шпалери світлих теплих або холодних підтонів, прикрашені великими орнаментами, вертикальними смугами і візерунками.

Вибираючи шпалери до кімнати, враховуйте декілька чинників. Шпалери світлих теплих забарвлень(з домішками жовтого або помаранчевого) ідеальні для приміщень, вікна яких виходять на північ. І навпаки, якщо вікна розташовані на південній стороні, то краще зупинитися на світлих холодних кольорах(перлинному, димчастому).

При декоруванні дитячої, керуйтеся віком, особливостями розвитку дитини і безпекою матеріалів. Для гіперактивних малюків рекомендовано використати світлі, нейтральні шпалери без яскраво виражених малюнків.

Нижче розміщені фото світлих шпалер в оформленні різних цільових приміщень.

Маленькі секрети стильних світлих інтер’єрів

Для неповторного вигляду і відходу від поширених, банальних оформлень досвідчені дизайнери користуються набором професійних прийомів :

  • Не слід використати світлі шпалери для обклеювання усіх стін відразу. Актуальною стане підбірка однотонних пастельних і яскравих покриттів з геометричними або квітковими мотивами. Велику популярність здобули ясно-темні шпалери.
  • Комбінуйте фактури. За допомогою поєднання рельєфних і глянсових фактурних поверхонь проводять зонування і рятують інтер’єр від нудьги. Пам’ятайте, що на шорстких площинах кольору виглядають яскравіше, ніж на гладких.
  • Спокій білого інтер’єру можна розбавити, додавши яскраві аксесуари. Декоративні подушки, гобелени, вази урівноважать зовнішній вигляд кімнати. Якщо ви недостатньо сміливі для експериментів, то ідеальним компаньйоном для світлих тонів стануть приглушені сірі і шоколадні поєднання.

Про автора

admin

Залиши коментарій