Дизайн інтерьера фото

Свічник – 70 фото варіантів використання живого полум’я

За авторством admin

Свічник: яскраві і красиві ідеї застосування в дизайні інтер’єру(70 фото)

Багато років тому свічки були дуже частим методом освітлення житла. Свічники були незамінні у своїй функції надійної фіксації свічки, що горіла, і її транспортування. Не можна сказати, що підставки під свічки з’явилися одночасно з ними, але до їх появи вела ціла історія.

Спершу ніхто не звертав увагу на зовнішній вигляд свічників, їх роль могли виконувати будь-які відповідні за формою і структурі предмети; камінь, міцне дерево або шматки металу.

Часи мінялися, і люди хотіли скрашувати свій сірий побут, тому почали надавати увагу формі і красі звичайних предметів ужитку. Свічники – не виключення.

Як з’явилися свічники?

Перші підставки під свічки були дуже масивними. Тримали таку підставку металеві треноги або великі стойки. Вверху виробу знаходилися невеликі чаші, як форми для свічок і воску, що стікає по них. Таких гнізд було декілька, скільки їх буде, залежало від призначення самого предмета.

Наприклад, для будинку на такій підставці хапало дві-три свічки, а ось для освітлення великих залів і багатолюдних банкетів, свічок запалювали по декілька десятків. Самі свічники тоді були з дерева.

Відвідувачів італійських музеїв Венеції зараз можуть вражати розкішні свічники часів європейського ренесансу. Часто їх інкрустували листям, різними орнаментами і красивими фігурками. Багато бронзових свічників, що дійшли до нас з тих часів і покритих переконливим шаром патини можна побачити на багатолюдних виставках.

З рухом часу на заміну одному культурному стилю приходив інший і ось свою моду на все, свічники не виключення, диктував стиль рококо. Популярності набули фарфорові позолочені фігурки ангелів, використовувалися вони і як підставки під свічки.

Пізніше частину виробів почали називати канделябрами і для їх виготовлення використали залізо. У той час такі вироби почали освітлювати величезні будівлі, центральні площі міст і вузькі вулиці. Для економії дорогих металів, в кінці дев’ятнадцятого століття канделябри почали виготовляти з чавуну.

У кожного народу була своя історія еволюції цього виробу. Древні греки любили робити свічники з глини, обпалювали і покривали шаром лаку. Інші народи могли виготовляти їх із слонової кістки, кедра і інших рослин. Для розкоші використовувалися такі матеріали як мармур і граніт.

Часто такі свічники освітлювали храми і житла дуже багатих людей. Чим швидше рухався прогрес і удосконалювалася обробка того або іншого матеріалу, тим з більшої кількості матеріалів вони могли виготовлятися. З часом фарфор, кольорове скло і кришталь не залишалися осторонь.

Для переміщення вогню використовувалися невеликі низенькі свічники з широкими краями, що дозволяло легко уловлювати краплі розплавленого воску. Майстри ділили свічники на види, залежно від матеріалів, з яких вони виготовлені : металеві, керамічні, свічники і канделябри з кришталя, солі, скла і дерева.

Також свічники ділять на види за типом їх кріплення до поверхні. Наприклад, настінні вироби бувають як з формою як під одну свічку, так і під декілька. Такі елементи декору буде доречно розташувати по дві сторони від красивої картини або настінного дзеркала.

Настільні свічники часто можуть бути атрибутом, який визначає стосунки хазяїна будинку до іудаїзму, але це не обов’язково. Канделябр красиво поєднується на столі, накритим під святкову вечерю. Гостей приємно здивує ваш інтер’єр, якщо одним з його елементів буде красивий канделябр на старому піаніно.

Особливу вишуканість вашої вітальні або ванній кімнаті нададуть і підлогові свічники. Головне не пожаліти грошей і купити виріб не маленького розміру. Такі свічники краще розмістити в кутах кімнат.

Зараз велику популярність серед покупців завойовують електричні імітації свічників, які виглядають теж досить ефектно, але є безпечними і економічними. У основі такого пристрою майже завжди є звичайна лампочка Едисона. Фото таких свічників можна знайти в мережі.

Найякіснішими вважаються ковані свічники. Їх люблять за міцність і дивовижний вид. Часто їх закуповують для дизайнерського оформлення приміщень. Якщо у вашому будинку домінує стиль вашого етносу – це вам підійде. Канделябри часто використовують як ароматичні лампи, хоч це і не дуже традиційно.

Після те, як електрика стала доступна широким масам населення, канделябри і свічники втратили свою практичну необхідність. Хоча, ними легко можна створити невимушену романтичну атмосферу затишку і романтики.

Як вибрати свічник для будинку?

У спеціальних магазинах декору і аксесуарів для будинку легко знайти свічники на будь-який смак. Форма може бути практично який завгодно, як колір і розмір. Не варто вважати, що свічник підійде тільки для романтичного побачення. Дуже до речі до дизайну кухні підійде красивий і добре підібраний свічник на кухонний стіл.

Так, свічник підійде під будь-який стиль вашого житла, навіть хай-тек або модерн. Варто тільки вибрати вироби відповідної форми. Наприклад, для вищезгаданої ситуації буде до речі вибрати предмет в стилі мінімалізму, форми повинні, переважно бути правильні, прямі ніжки, можна під кутом і кубічні або квадратні підставки під самі свічки.

Якщо ваша квартира в класичному стилі, краще зупинитися на вже вищезгаданій інкрустації фігурками або елементами, зробленими у формі лаврового листя. Завжди можна зайнятися хенд-мейдом. Є безліч рад як зробити свічник самому.

Саморобні свічники

Якщо ваші фінанси дуже обмежені або ж асортимент магазину декору не задовольняє ваших творчих запитів, можна спробувати зробити свічник або канделябр самому.

Свічник, зроблений з колоди берези може дуже органічно доповнити атмосферу вашої кімнати. Для виготовлення вам знадобитися три різні по розмірах пеньки берези від 5 до 15 сантиметрів висоту. Коли матеріал вже підібрали, слід його обробити.

Долотом або спеціальною стамескою з молотом видовбайте серцевину на глибину і діаметр вашої свічки, зашліфуйте поглиблення, що утворилися. Пеньки у кінці для стилю можна зв’язати міцним однотонним мотузком нейтрального кольору(чорний, білий мул колір звичайної тканини мішка).

Про автора

admin

Залиши коментарій