Дизайн інтерьера фото

Стіни в квартирі: 90 фото видів обробки і красивого оформлення

За авторством admin

Стіни в квартирі – матеріали обробки, сучасні ідеї і варіанти(90 фото)

Кожен, хто хоч би раз стикався з такою проблемою, як ремонт квартири, знає, наскільки серйозно треба відноситися до цієї теми. Адже від того, як виглядатиме ваш будинок, залежить ваш настрій і самопочуття щодня!

Який інтер’єр ми хочемо бачити у своїй квартирі? Скільки ми хочемо вкласти? Робитимемо ремонт самі, або наймемо бригаду обробників? Щоб надалі не виникло проблем, на ці питання перед початком ремонту краще дати відповідь.

Для надання неповторності і гармонійності, сучасні дизайнери в області інтер’єру пропонують масу методів обробки стін в квартирі. Залежно від початкового стану поверхонь стін, функціонального призначення кімнати, переваг хазяїна, матеріальних можливостей, можна виділити основні варіанти їх оформлення.

Перед вибором методу дизайну стін і початком робіт по декоруванню, їх поверхні мають бути вирівняні, при необхідності, проведені штукатурні і шпаклювальні роботи.

Найбільш поширений спосіб обробки. Завдяки такій обробці, можна створити малюнки будь-якої складності і колірної гамми. Існують фарби на водній основі, алкід, силікатні. Для внутрішніх приміщень, в основному, використовують фарби на водній основі.

Фарби на водній основі

Найчастіше для фарбування стін використовують фарби на водній основі. Вони мають швидковисихаючий ефект, не мають запаху, легко наносяться будь-яким інструментом. Шляхом додавання до розбавленої консистенції білої акрилової або емульсивної фарби пігменту-кольору можна добитися будь-якого відтінку.

Пофарбувати стіни в квартирі можна не лише в однотонний колір, будь-які творчі ідеї можливо утілити в реальність. У магазині або фірмі, що займається продажем кольорів і фарб, є сервіс комп’ютерної колеровки. З її допомогою фахівець підбере потрібний вам відтінок.

Недорогим типом воднорозчинних складів є водоемульсивна фарба. Відмінна адгезія, невелика кількість нанесення шарів для утворення рівної зафарбовуваної стіни робить їх популярними серед покупців.

Слід знати, що цей тип фарби не використовують у вологих приміщеннях і він не встоїть проти механічних дій.

Силіконові фарби на основі водних дисперсій полімерів, за вартістю дорожче за водоемульсивних, завдяки своїм прочностним характеристикам. Такі покриття мають стійкість і не бояться вологи.

Акрилові фарби на основі водних дисперсій полімерів, мають низьку покриваність, але також мають міцність. Їх можна наносити в “вологих” приміщеннях.

Для надання рельєфу поверхні, використовують фактурні фарби, з різними наповнювачами. Результат фактури малюнка залежить від використовуваного інструменту для нанесення складу.

Склади алкіду

Цей тип не використовують для житлових кімнат. Цьому свідчать їх властивості: мають в складі смоли алкіду, не бояться вологи, високої температури, мають специфічний запах, яскравість кольору з часом втрачає свій відтінок.

Силікатні фарби

Застосовують в приміщеннях з підвищеною вологістю(кухні, ванни). Вони міцні, стойки, захищають поверхні від грибків і плісняви.

Недоліки застосування наступні: виділення випару при фарбуванні, необхідно користуватися респіратором; слабке зчеплення з поверхнями, раніше схильні до фарбування.

Застосування шпалер для декорування

Традиційний і простий спосіб обробки. Достоїнства використання шпалер, в якості декору наступні: величезний вибір, легко підібрати за вартістю, якістю, видом, прибігати до допомоги фахівців для обклеювання немає необхідності, це можна зробити самостійно.

Шпалери класифікуються на паперові, вінілові, текстильні, флізеліновие, що миються, фотошпалери. Найбільш популярні – паперові і вінілові. Ці типи не вимагають особливих зусиль при наклеюванні, для нанесення на поверхню знадобиться шпалерний клей.

Шпалери з рідким складом

Цей обробний матеріал “рідких шпалер” не має подібності з шпалер. Є сумішшю штукатурки, яка при розведенні з водою утворює рідкий склад, здатний надавати будь-яку текстуру і рельєф поверхням.

Якщо з першого разу зробити малюнок не вийшло, шляхом легкого демонтажу дефекти можна усунути, і повторити процес нанесення.

Ще один спосіб створення стилю “сучасності” стін в квартирі – фотошпалери. Цей унікальний стиль прикраси, за рахунок яскравості перетворить кімнату, візуально збільшить простір.

Декоративне обштукатурювання

Незвичайний і дорогий спосіб обробки. Творчі люди цим способом зможуть утілити фантазії і ідеї. За допомогою декоративної штукатурки домагаються рельєфності на стінах різної глибини. За допомогою різців рельєфи підрізують, і надають їм різноманітні форми.

Краса стін в квартирі створюється з використанням штукатурної суміші, що складається з піску, цементу, винищити з додаванням наповнювачів. Зустріти в магазині штукатурні суміші ви можете в роздільному або готовому виді. У першому випадку, треба буде замісити у відрі усі складові.

Штукатурка буває мозаїчною або фактурною. За допомогою таких технологій створюються різні стильні панно. Для роботи з декоративною штукатуркою застосовується спеціальний інструмент.

Декоративний камінь

Є дорогим облицювальним матеріалом. Красиво викладений камінь надасть оригінальність вашому будинку. Облицювання з каменю буває штучним і натуральним.

Натуральний камінь може дозволити собі придбати не кожного. Різноманітність видів штучного каменю не поступається натуральному каменю. У магазинах можна зустріти великий асортимент каменів, і вибрати за кольором і перевазі.

Вибір каменю для обробки має бути ретельно продуманий, заздалегідь створений дизайн майбутнього приміщення або коридору. Ця обробка в остаточному виді може надати приміщенню те, що зорове, що “обважнює” і “звуження”.

Обшивка стін вагонкою

Така обшивка є популярним методом в наші дні.

Простий монтаж, приємний остаточний вигляд, додаткова шумоізоляція стін в квартирі, довгий термін експлуатації, застосування екологічно чистих матеріалів, можливість вирівняти стіни без додаткових робіт – усе це достоїнства обшивки стін дерев’яною вагонкою. Така вагонка виконується з різних порід деревини, досить дорогих за своєю вартістю.

До недорогого і сучасного матеріалу обробки стін можна віднести панелі ПВХ. Кріплення таких панелей до нерівних поверхонь здійснюється з монтажем каркаса. Панелі з пластика можна застосовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Ще один бюджетний варіант обшивки з використанням панелей МДФ. Переваги вагонки з МДФ аналогічні дерев’яній вагонці. Принципи монтажу двох типів мають схожість.

Не варто декорувати стіни панелями МДФ у вологостійких приміщеннях. Розрізняють той, що ламінує, шпонированний тип, і вагонку “під фарбоване дерево”.

Про автора

admin

Залиши коментарій