Дизайн інтерьера фото

Стиль модерн в інтер’єрі: класичні приклади і поради (145 фото)

За авторством admin

Стиль модерн в інтер’єрі – 145 фото правил оформлення дизайну і характерних елементів стилю

Модерн – течія, що проявилася в архітектурі, мистецтві, досягла вершини формування у кінці XIX- початку XX століття(до початку Першої світової війни). Жителі відомих держав іменують модерн по своєму: французи “арт-нуво”, німці – “югендштиль”, італійці – “ліберті”, іспанці – “модернизмо”.

З французького “moderne” переводиться як “сучасний”. Таким він і виявився, коли виник. Він вніс незвичайне віяння в погрессирование дизайну. Родзинкою стилю модерн в інтер’єрі опинилася відсутність рівних рис і виразних кутів і впровадження природності, пластичних, закруглених контурів, що наслідували рослинні скрізь : в меблях, в елементах декору.

Звичні для людей двері у формі прямокутника перетворяться у вишукані арочні, вікно також стало закругленим. Цьому напряму властива асиметрія, плавний перехід однієї форми в наступну.

Стиль модерн в обстановці є видатним, йому дали назву “Тліні і цвітіння”. Віяння модерну наклало помітний слід в проектуванні приміщень. замість звичних маленьких кімнаток утворився широкий простір, нестандартна обробка приміщень.

Особливості стилю модерн в інтер’єрі квартири

Відобразити стиль модерн в інтер’єрі квартири просто. Треба взяти до відома, що це прикрашаючий і витончений образ. Важливий критерій модерну – фарби. Треба відобразити характерну палітру кольорів епохи “тліні і цвітіння” – це специфічні забарвлення, ніби “присипані попелом”.

Важливо, що цей стиль просить запас квадратних метрів, вільний простір, оскільки тут поміщаються різноманітні елементи(світильники, картини, вази, каміни, шпалери і ін.).

Якнайкраще модерн утілюється в квартирі-студії. Її проект дає можливість розділити корисну площу на зони, застосовуючи в цих цілях поли і ажурні перегородки.

Риса розмежування під ногами зобов’язана бути такою, що ковзає, м’якою. Повторити межі зон можливо ширмами, диваном, килимом, об’ємними складовими декору і навіть орнаментом на статевому покритті.

Стеля в стилі модерн

Стиль модерн в дизайні інтер’єру робить вплив на зовнішній вигляд стелі. Оформлення стелі цього напряму має характерні риси, багате убрання, хвилеподібні лінії, асиметрію, динамічний візерунок.

Тут можна побачити об’ємну ліпнину з гіпсу, молдинга або поліуретану, а можуть це бути і складові з дерева, оформлені як тонка балка, що оточує світлі кесони.

Також на стелі розміщують вітражі з різними зображеннями, що є візитною карткою модерну, складаються із скляних елементів різноманітного забарвлення, фактур і форм, об’єднаних між собою за допомогою особливої технології. Стеля завжди обертає на себе уваги, завдяки надзвичайній красі.

Стіни в стилі модерн

Дизайн інтер’єру в стилі модерн має характерно оформлені стіни. Вони не є головним акцентом, а тільки доповнюють оформлення. Через це їх забарвлюють у светловатие тони, такі як колір зів’ялої троянди, тютюнові, перлинно-сірі, сіро-блакитні, запорошено-бузкові тони. Фактурність не використовується.

Можна використати тон темніше – винний або коричневий, але вони зобов’язані бути такими, що не виділяються, без глянцю. Щоб після використання темних відтінків кімната не була занадто похмурою, стіни освіжають не видатним рослинним орнаментом. Його характерна риса – вертикальне розміщення, наслідування природного зростання рослинності.

Зрідка внизу стіни прикрашають панелями з деревини. Такі панелі виготовляють тільки з природної деревини або, іноді, з недорожчої сировини, що наслідує його. Вгорі вони оформляються шпалерами з шовку або паперу світлих кольорів. Створені в модерні стіни не сосредотачивают на собі увага, приглушаючи багатство кімнати.

Пол в стилі модерн

Пол – це виняткова складова, його не торкнулися зміни і новаторські винаходи. Використовується паркетна дошка, складена квадратами або ялиночкою або в якомусь конкретному рішенні з необхідними плавними контурами візерунка. Така підлога здатна відображати переплетення стебел трав і кольорів або гребінь морської хвилі.

Згідно з нинішнім дизайнерським підходом до стилю модерн, підлога може бути не лише з дерев’яного паркету, але і з ламінату, натуральної плитки або каменю.

Елементи декору

Доцільно, щоб усі складові декору виготовлялися з природної сировини, виглядали видатними і вишуканими:

 • вази виготовлені із скла і кришталя;
 • посуд з фарфору;
 • різноманітні статуетки;
 • всілякий годинник, який можна повісити на стіну або поставити на стіл;
 • свічники з бронзи;
 • вишукані рами для картин;
 • вітражні картини, розетки на потоці, вітражі в декоруванні дзеркал;
 • подушки, оформлені міцним шовком або з вишивкою.

Напрями декоративних складових

Рослинність. У пріоритеті відображення лілій і ірисів, із-за їх подовжених зігнутих листків.

Метелики, бабки, коники. Нерідко в оформленні задіюють картини японського стилю, які злагоджено гармоніює з характерними елементами.

Своєрідний затишок отримує приміщення, якщо встановити камін. Навіть електричний, по максимуму схожий з сьогоденням.

Різноманітність фарб

Частіше в дизайні використовують всілякі переливання шоколадного, бігши і жовтого. Також використовують чорний, сірий, винний і білий кольори. Розкішно виглядають золоті і бронзові обрамлення.

Оформлення кімнати багате зображенням рослин на портьєрах, підлоговому покритті, на стінах. Одноколірними зберігаються лише частини меблів і підвіконня.

Меблі практичні, комфортні, з легкими округлими контурами. Абсолютна відсутність виражених кутів. Дивани і ліжка з асиметричними спинками. Спинки стільців хвилеподібно піднімаються до стелі увись. Итак, меблі в модерні:

 • м’яка, издорогостоящего матеріалу;
 • оббивка однотонна, але візерунчаста;
 • ніжки вирізні, що куються, вигнуті;
 • дверці оброблені різноколірним або матовим склом;
 • деревина завжди справжня, дороге;
 • частини обробки з дорогих металів, слонової кістки.

Вдало показують себе м’які дивани з вигнутими підлокітниками і спинкою, що пластично прогинається. Столи – у формі круга або прямокутника. Основне їх багатство – ніжки. Стільці – з оббивкою або без, з вишуканими спинками і ніжками.

Сучасний модерн в інтер’єрі – унікальна течія, існуюча малий термін, але що залишило свій слід в дизайні на тривалий час.

Ось вже пройшло більше століття з дня його освіти, але як і раніше, його готові застосовувати люди оригінальні, владні, так звані гурмани в дизайні.

Про автора

admin

Залиши коментарій