Дизайн інтерьера фото

Шпалери, що миються : 113 фото використання в сучасному інтер’єрі

За авторством admin

Шпалери, що миються, – типи і види шпалер, які можна відмити. 113 фото красивих ідей в дизайні інтер’єру

Шпалери, що не бояться інтенсивного вологого прибирання, на кухні іноді просто потрібні. Тому все популярніше стає використання спеціальних покриттів, що миються, різноманіття яких на сучасному ринку не знає меж.

Коротко про технологію

Категорія тих, що “миються” включає цілу групу матеріалів, що відрізняються по складу, ціні, експлуатаційним характеристикам і декоративному виду, але що мають загальні якості – вологостійкість, зносостійкість, міцність, довговічність.

Щоб зрозуміти, які шпалери підійдуть в конкретному випадку, необхідно звернути увагу на маркіровку – значок із зображенням “хвилі” і “щітки” :

 • Одна хвиляста лінія вказує на низьку міру вологостійкості полотна, мити які можна тільки мокрою ганчіркою або губкою.
 • Дві “хвилі” можна інтенсивно терти, але уникати попадання на них агресивних по складу засобів.
 • Три “хвилі” на маркіровці говорять про особливо стійкий матеріал, який здатний витримувати прибирання із застосуванням насичених мильних розчинів і більшості чистячих засобів.
 • Якщо під самотньою “хвилею” намальована і “щітка”, то окрім сильних лужних розчинів шпалери здатні витримати і дію жорсткої щетини.
 • Декілька хвилястих ліній разом з “щіткою” вказують на найстійкіші до усіх видів дії полотна, пошкодити які навіть при інтенсивному прибиранні буде складно.

Види вологостійких шпалер

Каталог шпалер, що миються, пропонує вибір з декількох типів полотен, що відрізняються складом, способом виробництва і фактурою. Найбільш поширеними вважаються наступні види:

 • Вінілові;
 • Стеклотканевие;
 • Флизелиновие;
 • Акрилові;
 • Пробкові з восковим покриттям;
 • Металізовані.

Перші в списку – вінілові шпалери, що вигідно відрізняються високою міцністю, універсальністю(клеяться на будь-які поверхні і у будь-які кімнати), що маскує недоліки стін ефектом, можливістю повноцінного чищення і широким асортиментом забарвлень і фактур.

Полотна бувають плоскими, з видавленим малюнком або щільними. У числі недоліків досить велика маса, складність монтажу і погана стійкість до різких перепадів температури і вологості.

Найідеальнішим варіантом шпалер, що миються, для кухні вважаються стеклообои, екологічні, довговічні, міцні, непіддатливі горінню, плісняві, грибку, жиру і інтенсивному тертю.

У складі полотна кварцевий пісок, скляні волокна, вапняк, сода і глина, що підвищує його експлуатаційні якості і надає йому неповторну рельєфну структуру. Проте варто враховувати і витікаючі “мінуси”: високу ціну, важкий демонтаж і обмежений вибір орнаментів.

У числі самих бюджетних миючих шпалер, наприклад, в Леруа Мерлен, залишаються флізеліновие, які бувають однотонними для подальшого фарбування або з нанесеним декоративним візерунком. Цей вид відрізняється легким монтажем і демонтажем, оскільки в процесі наклеювання вони не розмокають від клею, не утворюють “пухирів”, а завдяки ширині рулонів мають в 2 рази менше стиків.

Ціна на такі полотна зазвичай невисока, що визначає і наявність недоліків : тонка структура, можливість ушкодження малюнка, скупчення пилу і бруду в рельєфній фактурі.

Акрилові рулони – це паперова основа, покрита шаром вспененного акрилу, що забезпечує повітропроникність, екологічність і прийнятну ціну. Проте варто враховувати, що такі шпалери прослужать менше аналогічних і більше інших схильні до негативної дії підвищеної вологості.

Пробкове покриття найнатуральніше, оскільки виготовляється з просоченої воском кори пробкового дерева. Воно не вбирає запахи, не пропускають тепло і звук, а також відрізняються довговічністю і легкістю у відході.

На фотографіях і в живу краще виглядають металеві шпалери, що миються, які легко прийняти за звичайні дорогі моделі. Розкішна завдяки мерехтливому орнаменту обробка підійде для приміщень будь-якого призначення, правда, зазвичай ними прикрашається одна або дві стіни.

Обклеювання і демонтаж

Особливості шпалер диктують і свої умови при монтажі і демонтажі. Наприклад, необхідно підібрати потужніший клей, уважно стежити за швами і маркіровкою.

На кожному рулоні обов’язково буде приведена детальна інструкція з методом накладення малюнка, правильним нанесенням клейового складу.

Рекомендується враховувати наступні моменти:

 • Знадобляться лінійка, кисть, будівельний рівень, ножиці, валик, шпатель, губки або ганчірки;
 • Відключіть електрику;
 • Перед обклеюванням обробіть стіну антигрибковим засобом;
 • Кількість клею розраховується по формулі: 250 р. на кожні 20-25 кв. м.;
 • Наклейку важких вінілових або металізованих шпалер краще довірити професіоналам;
 • Уникайте накладення “внахлест”;
 • Своєчасно видаляйте надлишки клею;
 • Не допускайте протягів;

Перед тим, як зняти шпалери, що миються, вивчите маркувальні зображення, на яких буде наочно представлена технологія демонтажу.

Шпалери, які можна мити, незамінні не лише на кухні і у ванні, але і в дитячій, вітальні і спальні. Можливість видалити з покриття пил або забруднення – це відмінний бонус до щільної, фактурної і багатої забарвленнями обробки, що має багато достоїнств, що роблять їх анітрохи не гірше за звичайні паперові або тканинні рулони.

Про автора

admin

Залиши коментарій