Дизайн інтерьера фото

Рідкі шпалери: модні і актуальні ідеї дизайну(140 фото)

За авторством admin

Рідкі шпалери – 140 фото кращих готових дизайнерських рішень цього року

Цей вид обробних матеріалів з’явився на будівельному ринку зовсім нещодавно. Але вже завоював серця багатьох обивателів. Виходячи з назви, в голові миттєвому виникають асоціації у вигляді звичайних рулонів шпалер. Проте збиває з пантелику додавальне “рідкі”.

Насправді між традиційними шпалерами і рідкими загальним являється тільки факт застосування фінішної обробки. Більше вони схожі з декоративною штукатуркою.

Про переваги і недоліки цього виду обробних матеріалів, про способи нанесення на стіни і варіанти обробки детально розповість наша стаття і фото рідких шпалер, що додаються.

Рідкі шпалери – що це?

Головними складовими рідких шпалер є целюлозні і шовкові волокна, в якості сполучної ланки для яких використовується клей КМС. Для приготування складу певної міри в’язкості застосовують звичайну воду.

Волокна з целюлози і шовку отримують в результаті переробки відхідних матеріалів деяких виробництв. Іноді як додаткові компоненти можуть використовуватися різні наповнювачі у вигляді декоративних елементів. Наприклад, блискіток.

Цей вид обробки унікальний тим, що з його допомогою на стіні можна виконати будь-який малюнок, наповнений теплом, яке ви зможете відчувати при кожному дотику руки. Рідкі шпалери в інтер’єрі мають благородний зовнішній вигляд.

Для приготування розчину можна придбати суху суміш, герметично упаковану у фасувальний пакет або купити вже готовий варіант рідких шпалер Леруа Мерлен або в інших будівельних супермаркетах. Використати їх рекомендується згідно інструкції, що додається, в точності виконуючи усі рекомендації, щоб отримати необхідний приємний результат.

Завдяки застосуванню такого сучасного варіанту обробки стіни набувають колоритнішого вигляду. Багато сумішей мають однакову фактуру, оскільки виготовляються з ідентичних волокон, колірність при цьому досягається шляхом додавання різних додаткових компонентів.

Найбільш педантичним покупцям в плані дизайну пропонуються ексклюзивні варіанти обробки стін із застосуванням тонуючих добавок, які допоможуть створити необхідні зображення.

Переваги і недоліки

До переваг нового виду обробних матеріалів відносяться:

 • красивий зовнішній вигляд, який досягається шляхом додавання різних колірних компонентів. Окрім цього, можна придбати дорожчі варіанти обробки з добавками у вигляді малюнків.
 • легкість відновлення від ушкоджень. Відремонтувати пошкоджену ділянку можна за допомогою майстра або самостійно. Для цього треба змочити це місце водою, потім шпателем прибрати пошкоджений шматок шпалер і нанести новий шар на це ж місце.
 • не вимагають спеціальної підготовки стін. Завдяки еластичності отримуваного складу шпалер вони прекрасно заповнюють усі наявні дефекти стін, оскільки є штукатуркою, яка власне кажучи, для цього і призначена.
 • наявність теплоізоляційних властивостей. У зимову пору року до неї завжди приємно торкатися або притулятися, при цьому, не відчуваючи дискомфорт. Стіни не пронизує холод, і вони залишаються теплими.
 • антистатичність, внаслідок чого пил не притягується, що сподобається кожній хазяйці будинку. Якщо шпалери згори покрити акриловим лаком або грунтовкою, то можна навіть виконувати їх вологе чищення.
 • довгий термін експлуатації. В основному він складає більше 15 років. До того ж вони не вигорають від сонця і відмінно витримують різкі зміни температурних умов.
 • простота нанесення. Навіть якщо ви щось зробите не так, у будь-який момент це можна легко виправити, при цьому без зайвих витрат.

До інших достоїнств шпалер можна також віднести: пожежобезпека, екологічність, влагоустойчивость, паропроникність, відсутність швів і тріщин, універсальність.

Серед незначних недоліків можна виділити наступні:

 • боязнь води. Але усунути це можна за допомогою акрилового лаку або грунтовки, нанесених поверх шпалер. Проте при необхідності зняти їх буде складніший.
 • висока ціна. Прикрасити усі стіни квартири або удома обійдеться не дешево. Тому найчастіше їх використовують для оформлення якого-небудь фрагмента стіни або арочних отворів між кімнатами.

Рідкі шпалери своїми руками

Для самостійного виробництва шпалер в домашніх умовах необхідно знати складові розчину : барвник на основі води, папір(целюлоза), клей КМС, декоративні добавки(блискітки, кам’яна крихта).

Спочатку процесу вам знадобиться пластикова місткість діаметром 50 см(чи більше) і глибиною близько 40 см для замісу усіх компонентів декоративного розчину. У такій місткості досить зручно ретельно перемішуватиме суміш. Далі варто підготувати чисту теплу воду.

Усі необхідні складові розчину повинні знаходитися під рукою. Папір підійде біла або кольорова, але не занадто щільна, можливо навіть використання старих газет. Простежте, щоб разом з папером в суміш не потрапили залишки мотузка, металеві скоби і ін.

Основний процес приготування розчину складається з наступних кроків:

 • ретельно подрібнений папір поміщається в підготовлену ємність
 • у таз засипається сухий склад гранул у кількості 1 упаковки і поступово заливається водою(близько 5 л)
 • вміст перемішується до однорідності складу, по структурі як густа сметана. Заміс можна робити вручну або спеціальним міксером.
 • визначається наявність грудок в суміші або інших небажаних предметів
 • додається клей КМС або ПВА.
 • додається невелика кількість гіпсу
 • при необхідності додається кольоровий наповнювач відповідно до інтер’єру приміщення.

Щоб розбавити занадто густий розчин необхідно додати трохи води і наново все розмішати.

Готову суміш треба залишити на 6-12 годин для наполягання, щоб клей якісно зв’язав усі компоненти.

Розчин слід готувати невеликими частинами, тобто для окремих елементів, а не усього приміщення в цілому. Але і не занадто маленьким об’ємом, оскільки другий заміс може вийти іншого відтінку і це буде помітно на стіні. Залишки шпалер можна додавати в наступний заміс. Таким чином, виробництво виходить безвідходним.

Як наносити рідкі шпалери

В процесі нанесення рідких шпалер вам знадобляться: пластикова терка із завуженим полотном, будівельна кельма, шпатель, пістолет-пульверизатор.

Процес нанесення легко виконати самостійно, керуючись наступною інструкцією:

 • наберіть розчин руками або шпателем
 • прикладіть його до стіни і розітріть по поверхні завтовшки в 3 мм або менш, якщо цього вимагає інструкція, що додається до суміші
 • наносьте суміш невеликими порціями, як би складаючи пазл, наносячи нову суміш впритул до нанесеної
 • як тільки увесь фрагмент заповнений, змочіть терку і пройдіться по усій поверхні, щоб усунути нерівності.

Суміш, що залишилася після завершення робіт, можна висушити і прибрати в комору, у разі потреби дістати, розбавити водою і застосувати.

Підведення підсумків

У завершенні можна зробити наступний висновок:

 • застосування рідких шпалер на стелю і стіни не вимагає попередньої підготовки стін
 • завдяки густині суміші ефективно ховаються недоліки і дефекти поверхонь
 • шпалери застосовуються, як мастика при закладенні отворів або щілин, що виникають між плінтусом і стіною, в місцях розташування наличників, вимикачів і так далі
 • можна використати шпалери для вирівнювання кутів
 • для застосування в новобудовах – це ідеальний варіант обробки стін
 • при деформації і усадці стін шпалери не розтріскуються
 • прості у відході, для чищення можна застосовувати пилосос, вологу губку або серветку з використанням засобів для виведення плям
 • ушкодження на шпалерах легко відновити, маючи деякий їх запас після обробки.

Широкий асортимент різних варіантів шпалер дозволяє утілити в життя будь-які дизайнерські рішення і після наслаждать отриманим результатом.

Про автора

admin

Залиши коментарій