Дизайн інтерьера фото

Реставрація старих меблів : 108 фото ідей оновлення дизайну інтер’єру

За авторством admin

Реставрація старих меблів – кращі ідеї для оформлення інтер’єру своїми руками

Як жалко іноді буває позбавитися від старих, пошарпаних меблів, думка, що на звалище доведеться викинути те, що пам’ятаєш з самого дитинства, стає нестерпною.

Але. обшарпані стільці не вписуються в інтер’єр вітальні і навіть на кухні виглядають відособлено, самотньо серед сучасного кухонного гарнітура. Як говоритися, доведеться викидати. Или. не припаде.

Реставрація меблів. Що це означає?

Врятувати ситуацію допоможе реставрація. Слово знайоме багатьом, але краще за усіх його розуміють люди, пов’язані з культурою і мистецтвом. Проте хіба не мистецтво надати старим стільцям і табуретам колишній красивий вид, привести в порядок сервант або шафу? Провести декілька нехитрих процедур і зробити їх такими, немов би тільки що купили в магазині.

Тим більше, якщо замислитися про нову купівлю, то навіть при найскромніших підрахунках вийде досить пристойна сума. Так чи варто витрачатися, якщо досить скористатися недорогими матеріалами і витратити зовсім небагато часу, провівши реставрацію меблів своїми руками.

В результаті, можна стати володарем ексклюзивних, оригінальних меблів, що прекрасно поєднуються з новим дизайном кімнати або кухні.

Підготовка як основа роботи

Будь-якій справі потрібна ретельна підготовка, це необхідно для якісного результату. Застосовно це і до реставрації меблів. Перш, ніж проводити обробку, завжди треба підготувати поверхню.

Оскільки корпус частіше буває деревним, в ході підготовки проводять наступні дії:

  • Уважно оглядають поверхню на виявлення різних великих і дрібних дефектів.
  • Відмивають теплою виття забруднення застосовуючи миючі засоби. Просушують поверхню.
  • Розбирають меблі. Це у багато полегшує подальший процес і зберігає в цілості елементи, що не підпадають під переробку.
  • Якщо деталь, яку треба підправити, не відділяється, тоді усе інше закривають плівкою і заклеюють скотчем. Деталь, що залишилася, після цього можна сміливо реставрувати, не боячись зіпсувати решту.
  • Реставрація м’яких меблів вимагає обережнішого підходу. Оббивка віддаляється дуже акуратно. По ній потім роблять викрійку використовуючи новий матеріал. Набивання також витягають і змінюють.

Зняття полірувального шару

За наявності поліровки від якої треба позбавитися, треба:

  • Скористатися спеціальним рідким складом.
  • Використати паперові рушники або серветки;
  • Попрацювати кистю, виконаною з натуральної щетини;
  • Скористатися металевою ватою, грубою наждачкой і шпателем.

Під час самої роботи єднальний склад переливається в кухоль або в посуд з широким горлом. Кистю з сумішшю на поверхню наноситься товстий шар. Через деякий час він розм’якшується і віддаляється. Шпателем акуратно відскрібають залишки, обов’язково уздовж деревних волокон.

Процедура повторюється до тих пір, поки уся поверхня не буде повністю очищена. При цьому додатково користуються металевою ватою і наждачним папером. На руках в такий момент краще мати гумові рукавички, а щоб не вдихати шкідливі пари і не засмічувати дихальні шляхи мелкодисперсной пилом, носити респіратор.

Виявлені тріщини маскують м’яким воском, підібраним по відтінку, втираючи його в поверхню. Для згладжування сколов і проміжків користуються шпаклюванням, після повного висихання, поверхня шліфується шкіркою. Лак наноситься тільки після того, як уся конструкція буде ретельно оброблена і прогрунтована.

Якщо роботою належить займатися новачкові, то краще всього скористатися наочними посібниками з конкретної теми. Уважно вивчити усі аспекти, проглянути фото реставрації старих меблів.

Основні технічні прийоми

На останньому етапі по декоруванню у момент реставрації прибігають не лише до складів забарвлень і лаків. Нині багатьом професійним дизайнерам і меблярям подобатися використати в цій справі різні технічні прийоми.

З їх допомогою їм іноді вдається зробити з абсолютно непоказних предметів абсолютно вінтажний і ексклюзивні елементи. В якості таких прийомів виділяють наступні:

Розпис фарбами

Найдоступніший і простіший метод. Іншими словами, фарбування лакофарбними матеріалами. Колір підбирається під загальний фон приміщення в якому знаходитиметься предмет, що реставрується, або певного елементу декору.

На підготовлену поверхню наноситься тонкий шар складу забарвлення. У роботі використовується трафарет з певним візерунком або малюнком. Після нанесення контурів, трафарет забирається, а малюнок розфарбовується.

Проста і цікава техніка роботи, зробити яку можуть навіть діти. З тканини і паперу вирізуються різні фігури і наклеюються на поверхню, наприклад, столу. Після чого покриваються лаком.

Тут йде поєднання відразу двох методів : декупажа і лакування. Меблям таким чином обробляють під старовину. Для цього наноситься лакуючий шар, і оставляется до повного висихання, потім зверху наносять кракелюрний лак.

Після висихання утворюються невеликі тріщинки, дуже схожі на антикварні. На останньому етапі їх можна позолотити золотою фарбою.

Шпонирование

Назва цієї технології пішла від основного матеріалу – шпони. Це тонкі деревні листи з різних порід. З них, по заздалегідь проведених вимірах, вирізуються елементи.

За допомогою простого канцелярського клею ПВА їх приклеюють на поверхню, що пройшла підготовку і грунтовку. Для розгладження поверхні застосовується гаряча праска.

Патирование

Цей спосіб дозволяє зрадити старим меблям благородність. Батьківщина цього поняття Італія. У основі утворення специфічного нальоту, схожого на утворення після процесу окислення на бронзових і мідних предметах.

Нині основними кольорами, що використовуються для надання дерев’яних меблів ефекту потертості, є золото, срібло і мідь.

Предмети реставрації

У більшості своїй під реставрацію підпадають старі серванти, комоди, шафи, столи, стільці з високими спинками, табурети і усі інші предмети, термін життя яких обчислюється десятиліттями. Не дивно, що з часом вони робляться непридатними. Вивчивши усі прийоми реставрації багато людей приходять на допомогу своїм “німим домочадцям”

Старий сервант очищається від лаку, що облупився, звільняється від усіх дефектів і після проведення вже знайомих операцій повертається до нового життя. Оскільки поверхня дуже широка, в такій роботі іноді користуються не лише пензликами різної ширини, але і валиком. Головне, стежити, щоб не було всіляких патьоків і дрібних бульбашок.

Реставрація стільців і табуретів

Усім відомо, що найшвидше зносу піддаються кухонні меблі, оскільки в цьому місці багатьом подобається проводити велику частину свого часу. Тут на жаль, іноді зовсім не треба чекати декілька десятків років, щоб зрозуміти, що м’які меблі вимагають ремонту.

І якщо добре постаратися вона може знову набути привабливості. Тим паче, що вона досі прекрасно виконує свої функції.

Щоб привести в порядок табурет з м’яким сидінням, необхідно дуже акуратно зняти з нього оббивку. Якщо оббивка меблів досить хороша, то її можна залишити і, поступивши як вже описувалося вище(захистити усі елементи табурета реставрації, що не піддаються), приступити до відновлення ніжок.

У тому разі якщо стара тканина або шкіра сидіння вже не придатні для використання, по них вирізуються викрійки в аналогічних розмірах. Також за розміром сидіння вирізується шматок поролону, який далі кріпиться до нього дрібними цвяхами.

У завершенні відбувається перетяжка меблів або заготовленою тканиною, або шкірою. У результаті виходить оновлена кухня і, що найголовніше без всяких витрат.

Про автора

admin

Залиши коментарій