Дизайн інтерьера фото

Ремонт в квартирі: 100 фото робіт різної складності і їх опрацювання

За авторством admin

Ремонт в квартирі – з чого почати роботи і етапи оновлення житла : від опрацювання дизайну до останнього цвяха! (100 фото)

Рано чи пізно кожну людину зачіпає таке питання як ремонт квартири, справа ця не проста і не дешева, і щоб зробити хороший ремонт в квартирі досить наслідувати певні рекомендації, які допоможуть в рази спростити рішення цієї задачі, заощадивши при цьому час і засоби.

Складність ремонту

Спершу треба визначитися який ремонт необхідно зробити. Існує два основні типи, це або косметичний, або капітальний ремонт. Вибір залежить від загального стану приміщення або окремих його частин, від типу ремонту, відповідно, залежить і його вартість.

Косметичний

Вид цього ремонту вибирають, якщо необхідно “освіжити” внутрішню обробку квартири, він включає заміну або перефарбовування настінних покриттів, білення стель або заміну підлогового покриття, виконується як комплексно, так і окремо у міру зносу кожного з елементів на розсуд хазяїна.

Капітальний

Це як правило серйозне рішення, особливо, якщо не йдеться про ремонт з нуля(у новій квартирі). Капітальний ремонт це складний вид робіт, які можуть тягнутися не один місяць.

У квартирі має відбутися заміна вікон і дверей, заміна підлогових покриттів з можливим вирівнюванням підлоги, зведення стін або збільшення отворів, заміна сантехніки, проводки, штукатурка і фарбування стель, або їх заміна, якщо стелі знімні.

Вибір виконавця

Із складністю ремонту визначилися, залишилося вирішити, хто робитиме ремонт, самому взятися до роботи або замовити послугу “Ремонт квартири під ключ”, вибір залежить від Ваших навичок і гаманця.

Якщо ви точно знаєте, що певні роботи можете виконати самостійно, то беріть справу у свої руки, якщо ж є сумніви, краще викликати професіоналів.

Як говоритися “скупій платить двічі”. Беріться до роботи, якщо ви упевнені, що впораєтеся з нею 100%. Представте в яку суму влетить перебір плитки у ванні із-за погано змонтованої під нею труби, не кажучи вже про можливий потоп.

Складні роботи краще довірити фірмі, яка, нестиме відповідальність і, у разі виникнення неприємних наслідків, візьме усі витрати на себе.

Підбір настінних покриттів, вибір матеріалу підлоги, як правило, найприємніша, але сама копітка частина. Різноманітність кольорів, видів, стилів і комбінацій матеріалів не має межі, що дає нескінченну свободу дизайнерським рішенням.

Для створення дизайн-проекта можна найняти дизайнера, який допоможе утілити в життя ваші фантазії і догодити усім примхам і побажанням. Можна створити ескіз інтер’єру самому, хорошими помічниками послужать фотографії ремонту різних квартир які можна знайти в різних джерелах.

Після проектування стін розставте на плані меблі, це допоможе визначитися з розташуванням освітлювальних приладів і іншої техніки у будинку. Як відомо, надлишку світла не буває, пам’ятаєте про це при розподілі світильників в кімнатах, врешті-решт зайві можна не використати.

Після складання проекту не забудьте про такий важливий елемент, як проводка. Для того, щоб чітко представляти в які місця необхідно вивести електричні розетки, намалюйте на складеному ескізі передбачувані місця розміщення електричних приладів. Розташуйте вимикачі в зручних для вас місцях.

Для кухні намалюйте місця розміщення побутової техніки – холодильник, посудомийна машина, плита, мікрохвильова піч. Пам’ятайте також про розетки для інтернету і антени для телевізорів. У кожній кімнаті передбачите розетку для використання пилососа.

Не забувайте так само про стельове і настінне освітлення. Якщо за планом мають бути точкові стельові світильники, то дроту під них треба протягнути до установки стель.

Для безпровідних настінних світильників не забудьте вивести дроти в місцях їх монтажу, оскільки після штукатурки і обклеювання шпалер це стане неможливим і доведеться змиритися з дротами, що висять від нічників, що не дуже красиво.

Послідовність робіт

  • Вхідні двері
  • Вікна
  • Проводка
  • Стеля
  • Стіни
  • Пол
  • Ванна кімната

Ремонт розпочинають із заміни вікон в кімнатах і балконах. Вікна поміняли, поставили укоси і закрили їх щільним поліетиленом або картоном.

Практично в усіх випадках стеля робиться в першу чергу, виключенням є натяжні стелі, їх встановлюють після обклеювання шпалер, потім йде стягування підлоги. Не забувайте, що повне висихання стягування займе немало часу.

Приступимо до проведення електропроводки по квартирі відповідно до намальованих на плані розеток і вимикачів, а також до прокладення водопровідних труб.

Закінчивши стелю і стягування підлоги переходимо до штукатурки, вирівнювання стін і обклеювання шпалер. Шпалери краще починати клеїти від стіни з вікном, варто клеїти стик у стик, а не внахлест, так стіна виглядає єдиним шпалерним полотном. Вікна, стеля, стіни, підлога закінчені, встановлюємо двері.

Розпочинайте ремонт з далеких кімнат і кухні, а закінчуйте коридором ванни і туалетом, особливо якщо ремонт ви робите не самі, а найняли бригаду. Далекі кімнати і кухня закінчені, закриті, в них ні хто не ходить, будівельні матеріали не тягають, залишилися коридор і ванна з туалетом.

Однією з поширених помилок є рішення в першу чергу приступити до ремонту санвузлів, оперуючи це тим, що самий пил буде від різання плитки і вона осяде на шпалерах. А тепер уявіть, як у вашій сяючій мармуром ванні будівельники миють відра з-під різних розчинів або відмивають будівельний інвентар упродовж усього ремонту.

Основні роботи виконані, залишилася така мелочевка як встановити розетки, прикрутити плінтус, повісити люстри.

Розрахувати приблизну вартість ремонту недосвідченій людині буде проблематично, в цьому випадку можна звернутися до продавця в магазині, який допоможе скласти приблизний кошторис або ж до фірми, що спеціалізується на виконанні ремонтних робіт, її фахівці досконально підійдуть до питання і розрахунок вийде точнішим.

За приблизними підрахунками вартість якісного ремонту варіюється від 5 до 10 тисяч рублів за квадратний метр.

Ремонт однокімнатної квартири обійдеться не на багато дешевше чим, наприклад, трикімнатною, це пояснюється наявністю тих же ванною, туалету і кухні, на які йде значна частина бюджету, плюс коридор і вхідні двері.

Ось, мабуть, основні рекомендації по проведенню ремонту, залишилося зібратися з думками і приступити.

Про автора

admin

Залиши коментарій