Дизайн інтерьера фото

Рейлинги для кухні: 90 фото ефективних дизайнерських рішень

За авторством admin

Рейлинги для кухні – види, характеристики і раді з монтажу. 90 фото варіантів використання

Кожна хазяйка мріє, щоб на кухні усе необхідне для готування було завжди під рукою, а робочий простір при цьому не був захаращений. Одно з найоптимальніших рішень – установка навісного устаткування або рейлингов.

Що це таке?

Незважаючи на химерну і незрозумілу назву, конструкція рейлинга проста: одна або декілька металевих штанг, на яких закріплені міні-полички, утримувачі і підставки для кухонних дрібниць. Саме наявність декількох перекладин або рейок(по-англійськи “rail”) і дало новому аксесуару ім’я.

Штанга або труба кріпиться на стіну спеціальними утримувачами уздовж всього або деякій частині гарнітура, а всіляка навісна фурнітура сприяє розміщенню великої кількості предметів і дрібниць.

Так, на чудо-перекладине уміщатимуться ополоники, лопатки, ківшики, терки, рушники, прихватки, баночки із спеціями, кришки, кулінарні книги, паперові рушники і багато інше.

Безперечні переваги

Система рейлингов уперше з’явилася на ресторанних кухнях, де в цілях заощадження часу і робочого простору, шукали спосіб для зручного і легкодоступного розміщення часто використовуваних пристосувань. У цьому і полягає головна перевага – эргономичность, що знаменує собою відпадання необхідності пошуку лопатки або ополоника по численних висувних ящиках.

Також нововведення має і наступні корисні якості:

  • Можливість установки у будь-якому місці;
  • Легкість монтажу;
  • Універсальність металу, вписування у будь-який стильовий інтер’єр;
  • Прийнятна ціна;
  • Нескладний монтаж і демонтаж;
  • Мобільність;
  • Міцність і довговічність конструкції;
  • Широкий асортимент комплектації, що дозволяє експериментувати і створювати найбільш зручне робоче місце.

Види і кріплення

Широкий асортимент рейлингов відзначається на сотнях фотографій кухонних інтер’єрів з їх використанням. Підходити до вибору аксесуара необхідно максимально обдумано і в першу чергу звернути увагу на матеріал виготовлення, яким може бути нержавіюча сталь, алюміній, нікель, латунь, сталь або сплав.

Так, найміцнішими і витримуючими великі навантаження вважаються конструкції з нержавіючої сталі, а анодований алюміній належить до бюджетної категорії.

Для усіх матеріалів додатково застосовується хромоване покриття, що збільшує експлуатаційні характеристики, але нерідко підвіску запилюють під золото, бронзу або мідь, щоб гармонійно вписати в існуючий дизайн.

Сучасний ринок пропонує стандартні конструкції з круглим перерізом, прямокутні, фігурні і ажурні моделі, що дозволяють вибрати найбільш відповідний до існуючого стилю варіант.

За способом кріплення і методом установки рейлинги розділяють на горизонтальні, вертикальні і підвісні.

Самими поширені, відомі і універсальні горизонтальні моделі, що є вертикальними лініями, що опоясують кухню по периметру в один або декілька ярусів на відстані десяти сантиметрів під навісними ящиками. Штанги оснащуються додатковими секціями, платформами і гачками.

Вертикальні стойки розміщуються головним чином між стільницею, барной стойкою і стелею. Ними також виділяють кути, і фіксують на них полиці, підставки або утримувачі. Також вертикальні штанги можна комбінувати з підлоговими тумбами, фіксуючи їх на підлозі і бічним стінкам.

Підвісні рейлинги нагадують грати, що звисають із стелі. В основному їх розміщують над “острівцями” або барними стойками. Такого роду підвіски не лише зберігають кухонне начиння, але і келихи, каструлі, сковорідки і чашки.

Де їх розмістити

Простоту конструкції добре доповнюють сотні можливих варіантів їх розміщення в інтер’єрі. Місце їх установки цілком залежить від конфігурації приміщення, вільного простору і зручності. Найчастіше подібну систему встановлюють безпосередньо біля робочої зони, щоб полегшити процес готування.

У більшості випадків конструкцію кріплять на стіні, але іноді розміщують в кутку, на стелі, над плитою або бічних секціях кухонного гарнітура. У прихованому варіанті рейлинги розміщують на внутрішні дверці тумб або шафок.

Тип поверхні не має значення, оскільки перекладини легко фіксуються на будь-якому покритті: шпалери, фарба, керамічна плитка, дерево, пластик. Головне, витримати певну відстань від устаткування до меблювання: 40-50 см від стільниці і 8-10 см від навісного ящика.

Цікавим рішенням стане експериментування. Наприклад, дизайнери радять відмовлятися від стандартного розміщення по периметру, поєднуючи декілька поодиноких утримувачів, хаотично розкиданих по стіні або фасаду. Популярним стає і оригінальні варіанти: установка поодинокої стойки між обіднім столом і стелею.

Додаткові елементи

Придбавши одну або декілька основних штанг або стойок, можна легко змінювати кінцеву конструкцію за допомогою різноманітних аксесуарів для рейлингов. У числі найпоширеніших наступні елементи комплектації.

Гачки різних розмірів виступають утримувачами для будь-якого начиння, що мають спеціальні отвори: шумівки, ножиці, терки, ополоники, кухлі і так далі.

Сітчасті полички можуть вміщувати дрібні елементи, наприклад, баночки із спеціями, міксери, посуд, засоби для миття посуду. Такі аксесуари підходять і для розміщення декоративних предметів : квіткових горщиків, ваз, фоторамки, фрукти.

Утримувачі є самими функціональними, оскільки їх різні варіації можуть допомогти у зберіганні як харчових продуктів, так і рушників, серветок, навісних приладів, ножів, паперових рушників, фольги або поліетиленової плівки.

Скляночки або мініатюрні скриньки – це вид утримувачів, в яких можна складати будь-яке кухонне начиння.

На цьому список додаткових аксесуарів не закінчується, оскільки більшість з них має десятки різновидів. Наприклад, утримувачі можуть виступати і як підставки для кулінарних книг.

Рейлинговая конструкція на кухні допоможе не лише означати спростити процес готування, додати в нього зручність і комфорту, але і ефектно перетворити існуючий дизайн.

Парочка металевих штанг з акуратно розміщеними лопатками, баночками, мішечками і кольорами додадуть в інтер’єр стилю і розкоші, поєднуючи в собі практичність, функціональність і естетичність.

Про автора

admin

Залиши коментарій