Дизайн інтерьера фото

Пробкові шпалери: 117 фото підготовки стін і нанесення матеріалу

За авторством admin

Пробкові шпалери – 117 фото в інтер’єрі кімнат. Плюси і мінуси використання в дизайні пробкового матеріалу

Пробкові шпалери є досить екзотичним матеріалом, для використання якого потрібні з одного боку певні навички роботи з матеріалами для стін, а з іншої – достатній рівень художнього смаку і фантазії.

Цей матеріал не відрізняється широкою палітрою кольорів, відтінків і фактури. Але при умілому застосуванні пробкові шпалери для стін створюють в приміщенні особливий затишок, надають йому неповторний шарм і відчуття теплоти. Таке стінне покриття має ряд переваг, яких ви не знайдете у інших матеріалів для стін.

Трохи про основні переваги пробкових шпалер

Низька теплопровідність. Ніякі інші шпалери не зрівняються по цьому параметру з пробковими. Це пояснюється їх походженням. Пробка, будучи легкою пористою деревиною, затримує усередині приміщення тепло, не пропускає в нього холодне повітря взимку, а жаркий – влітку.

Як деревина, пробка в змозі регулювати рівень вологості в приміщенні в межах прийнятних для людини параметрів, тобто виступає природним регулятором кількості вологи в повітрі.

Стійкість кольору і зовнішнього вигляду до механічних ушкоджень. Навіть під впливом прямих сонячних променів такі шпалери дуже довгий час не втрачають свого первинного виду і кольору за рахунок натурального походження і пористої структури. Це покриття може служити до 30 років.

Екологічність і безпека. Навіть у приміщеннях з високою вологістю на покритих пробкою стінах ви не побачите плісняви або грибка. Такі шпалери безпечні для алергіків, оскільки мають антибактеріальні властивості. Ця їх унікальна якість.

Високі декоративні характеристики. Природна текстура матеріалу створює в приміщенні природний фон, умиротворяюще що діє на психіку людини. Інтер’єр з пробковими шпалерами найчастіше оформляють в класичному стилі.

Здатність матеріалу залишатися чистим. На відміну від багатьох сучасних матеріалів, пробка не накопичує статичний заряд, вона залишається електрично нейтральною. Отже, на стінах не осідає пил або дрібні частки органічного і неорганічного походження, що витають в повітрі. Стіни залишаються чистими.

Пориста структура пробки приглушає звуки в приміщенні і служить звукоізолюючим матеріалом відносно зовнішніх джерел шуму.

Матеріал не підтримує горіння, чому такі шпалери – пожаробезопасни.

Досить простий відхід в процесі експлуатації. Матеріал піддається миттю водою, можливе застосування засобів побутової хімії. Акуратне виконання необхідного відходу по очищенню від елементарних побутових забруднень не призводить до деформації матеріалу.

Просочена воском пробка не вбирає запахи.

Використання таких шпалер дозволяє приховати дрібні погрішності на поверхні стін. На відміну від інших шпалер перед їх поклейкой не потрібно ідеальну підготовку поверхні.

Проте, цей матеріал має і негативні сторони, не обумовити які було б несправедливим.

Поговоримо про недоліки

До числа недоліків можна віднести:

Задоволена висока ціна. Сьогодні ціни за 1 м2 пробкових шпалер починають обчислюватися від 500 рублів. Продаються шпалери в рулонах. Тому вартість рулону розраховується виходячи з площі матеріалу в рулоні: 0,5х10 метрів. Залежно від виробника, дизайну і складності виробництва ціна одного квадратного метра може досягати декількох тисяч рублів

Невелика палітра кольорів. При невмілому підході до оформлення приміщення, воно може набути досить сумовитого вигляду. З метою отримання цікавішого результату застосовують різну фактуру пробки, використовують для оформлення стін різні матеріали, декоративні деталі.

Пробкові шпалери в мережі магазинів ЛЕРУА МЕРЛЕН представлені у великому асортименті, що дозволяє не лише вибрати вподобаний відтінок, але і підібрати різні фактури і комбінувати їх. Також бажано ретельно підібрати меблі, щоб вона гармонійно вписалася в приміщення.

Монтаж такого покриття стін – справа не з простих. Без спеціальних навичок робити його самостійно не рекомендується. Роботу треба виконувати в сухому приміщенні за відсутності протягів.

При дії гострими предметами шпалери можуть ушкоджуватися. Тому, застосовуючи їх в дитячих кімнатах і невеликих приміщеннях, де стіни можуть бути подряпані дітьми, тваринами або в результаті необхідності виконання різних операцій поблизу покриття, рекомендується оформлення, наприклад, нижньої частини виконувати іншим матеріалом, відповідним по товщині і дизайну.

Якщо ж матеріали відрізняються по товщині, місце їх стику закривається молдингом або іншими деталями.

Різновиди пробкових шпалер

Залежно від наявності і виду основи у продажу представлені шпалери наступних видів :

  • безосновние;
  • на паперовій основі;
  • на флізеліновой основі.

Подивитися як виглядає кожен з перерахованих видів можна в мережі магазинів, що торгують такими товарами. Фото пробкових шпалер представлені на сайтах торгових мереж або інтернет-магазинів.

Особливості обклеювання стін пробковими шпалерами

Самостійно виконувати монтаж такого покриття не рекомендується. Виняток становлять шпалери, що тільки самоклеящиеся, поклейка яких особливих навичок не вимагає.

В процесі роботи слід врахувати такі рекомендації:

  • рулони треба розгорнути за декілька годин до виконання монтажу, щоб матеріал відлежався і не утворював заломів;
  • на поверхні стіни накреслите точні горизонтальні смуги, що відповідають ширині рулону, по яких виконуватимете монтаж;
  • починати поклейку треба від вікна і рухатися далі від нього;
  • уникайте заломів матеріалу, оскільки він на різких вигинах кришиться;
  • поклейку краще виконувати спеціальним клеєм. Але його відсутність не критична. За відсутністю можна застосувати клей для важких видів покриттів або звичайних акрилових. Клей наносять на суху чисту стіну.

Важливо: якщо на лицьову поверхню шпалер потрапив клей, не намагайтеся його стерти або змити. Дочекайтеся доки крапля висохне, а потім легенький зріжте її гострим ножем.

Про автора

admin

Залиши коментарій