Дизайн інтерьера фото

Помаранчевий колір в інтер’єрі – 103 фото можливих колірних комбінацій

За авторством admin

Помаранчевий колір в інтер’єрі: достоїнства кольору апельсина і яскрава палітра в дизайні і обстановці(103 фото)

Помаранчевий колір – це суміш червоного і жовтого. Тому йому властиві як пристрасність і динамічність першого кольору, так і стриманість і радісність другого. Помаранчевий – відтінок урочистості, що викликає асоціації з апельсинами, сонячним бурштином і салютом. Цей радісний і позитивний колір покращує апетит. Кімната помаранчевого кольору бадьоритиме і обдаровуватиме зарядом енергії на увесь день.

Палітра мандарина відрізняється від червоного відсутністю агресивності. Вона вносить в обстановку м’якість і теплоту, а також дозволяє знаходити достоїнства навіть в недоліках.

Крім того, помаранчеві тони в інтер’єрі допомагають позбавитися від фобій, меланхолійних і депресивних станів, а ще сприяють розкриттю творчого потенціалу.

Достоїнства апельсинового кольору

Помаранчевий має наступні достоїнства:

  • Це виключно теплий колір, у нього немає холодних тонів.
  • Він покращує настрій.
  • Відтінок апельсина сприяє емоційній активності.
  • Бурштинові тони дарують почуття успішності і щастя.
  • Помаранчева гамма має здатність до зорового наближення интерьерних деталей.
  • Подібна палітра зорово розширює габарити речей(абажур такого тону виглядатиме объемнее свого аналога, витриманого, наприклад, в зеленому кольорі).
  • Помаранчевий робить вплив на сприйняття інших кольорів, пом’якшуючи їх.
  • Він стимулює мозкову активність, сприяє поліпшенню апетиту і підвищенню тонусу.

Помаранчева палітра в обстановці

Яскравість помаранчевого здатна затьмарити інші фарби. Він перетягує на себе усю увагу. Чим більше цього кольору в інтер’єрі, тим менше помітні відтінки деталей і елементів іншого забарвлення. Цей момент обов’язково необхідно враховувати.

Фотографії помаранчевого інтер’єру наочно демонструють, що палітра цього кольору містить безліч досить цікавих відтінків : апельсин, вохра, мідь, гарбуз, терракот, мандариновий, морквяний, абрикосовий, персиковий, бурштиновий, медовий, лососевий та ін. Причому вони можуть бути як насиченими, так і приглушеними.

Найчастіше помаранчевий колір в інтер’єрі застосовують в якості акцентів. Досить рідко його використовують для оформлення стін і як колірне виконання меблів.

Зазвичай помаранчеве забарвлення вибирають для декору. Це можуть бути такі дизайнерські елементи, як покривала, пледи, серветки, вази, скатертини, штори. Насичені мазки помаранчевого привнесуть до будь-якої обстановки життєрадісності і тепла.

Тони апельсина застосовують і в оформленні площин значних розмірів. Але, в цьому випадку, слід проявити особливу обережність, щоб не викликати дратівливого і стомливого ефекту.

Можливі колірні комбінації

З якими ж кольорами поєднується помаранчевий в інтер’єрі? Іноді виникають складнощі з вибором відповідних тонів-компаньйонів для подібної палітри. Важливо пам’ятати, що її не можна комбінувати з холодними відтінками.

Найбільш популярні поєднання помаранчевого кольору

Помаранчевий з білим

Це одна з найпоширеніших колірних комбінацій. Помаранчевий в цьому випадку асоціюється з сонцем, а білий втрачає свою холодність. Найбільш актуальне таке поєднання для вітальні і кухонного приміщення в стилістиці мінімалізму, а також для ванної кімнати.

Помаранчевий з чорним

Від подібної комбінації віє брутальністю і агресією. Чорний примушує відтінки помаранчевого запалюватися і пульсувати. Такі кольори застосовують в сучасних футуристичних обстановках, але фахівці все ж радять додати декілька інших тонів. Це можуть бути білий, червоний і сірий.

Помаранчевий з синім

Багато хто помилково вважає, що помаранчевий і синій не поєднується. Насправді, вони є прекрасними компаньйонами – необхідно лише використати теплі півтони синього. Така комбінація асоціюється з небом в сонячну погоду і з морем.

Внаслідок цього, її нерідко можна побачити в кімнатах, оформлених в середземноморській тематиці або в стилістиці прованса. Відтінки помаранчевого в цьому випадку мають бути м’якими.

Застосовується подібне поєднання і в такому дизайнерському напрямі, як азіатська этника.

Помаранчевий із зеленим

Таку комбінацію також можна зустріти в природі. Вона викликає асоціації з польовим різнотрав’ям, а ще з новорічними урочистостями. Пам’ятайте, що слід вибирати виключно теплі тони зеленого.

Це колірне виконання особливо актуальне для кухні, адже воно асоціюється з кошиками, повними фруктів : персиків, апельсинів, мандаринів і зелених яблук. Саме такі тони і комбінуйте -яблочно-зелений з фруктово-помаранчевими.

Помаранчевий кухонний гарнітур чудесно виглядатиме з ясно-зеленим фартухом і блідо-зеленою плитковою підлогою. А у фіранках і іншому текстилі можна поєднувати обидва ці кольори. Для стін же підійде нейтральний теплий відтінок, наприклад, кремовий або пісочний.

Помаранчевий з кремовим

Спокійний кремовий урівноважуватиме динамічний помаранчевий. Така комбінація зазвичай використовується при оформленні стін.

Помаранчевий з сірим

Цей колір, як і кремовий, приглушає насиченість апельсинового. У приміщеннях, витриманих в такій гаммі однаково добре себе почуватимуть і динамічні, активні, і досить урівноважені особи. Допускається поєднання з холодними відтінками сірого. Зазвичай воно характерне для хай-тека.

Помаранчевий з іншими тонами помаранчевого

Подібне колірне рішення віддають перевазі люди, люблячі монохромность в обстановці. Прикладом є ясно-абрикосові шпалери, медового кольору поли, мандаринова канапка і дерев’яний гарнітур теплого золотого відтінку.

Доповнити картинку можна декором червоної, теракотової, жовтої гамми. В результаті вийде тепла обстановка, що нагадує про осінній ліс.

Помаранчевий колір дуже хороший в оформленні приміщень. Не варто боятися його застосовувати в облаштуванні свого житла. Знаючи усі тонкощі, можна добитися просто вражаючих результатів.

Про автора

admin

Залиши коментарій