Дизайн інтерьера фото

Полиці у вітальню: 95 фото оформлення стильних і функціональних місць зберігання

За авторством admin

Полиці у вітальню – сучасні і модні ідеї в інтер’єрі на будь-який смак і під будь-який стиль(95 фото)

Полиці – це не лише зручно і практично, але і естетично, адже за допомогою цих простих конструкцій і їх наповнення можна повністю перетворити кімнатний простір. Найчастіше навісні і кутові полички, стелажі і вбудовані в меблі секції зустрічаються у вітальні, де вони гармонійно і ефектно вписуються в загальний дизайн.

Варіанти конструкції

Час стандартних місць для зберігання книг і дрібних дрібничок давно пройшов, і тепер дизайнери представляють десятки варіантів використання полиць в інтер’єрі вітальні. Можна виділити декілька груп:

 • Стандартні полиці різних розмірів і конфігурації;
 • Полиці-перегородки;
 • Високі відкриті варіанти або “гірки”;
 • Фігурні модулі;
 • “Плаваючі” або вбудовані моделі;
 • Полиці, вбудовані під меблі : крісла, дивани;
 • Кутові конструкції;
 • Арочні композиції;
 • Оригінальні вироби ручної роботи.

Класичні навісні полиці у вітальню є усім знайомим виробом із скріплених дощок або панелей у вигляді грат.

Для зонування міжкімнатного простору в квартирах студіях використовуються полиці-перегородки, зроблені у формі стелажів в усю висоту стіни.

“Гірки” відрізняються від обгороджувань наявністю нерівних країв або східців, за рахунок яких надається незвичність конструкції.

Різноколірні модулі припускають своєрідну гру конструктор, коли з квадратів, прямокутників або трикутників збираються цілісні композиції. Їх головні переваги: мобільність, нестандартність і швидке складання, розбирання.

Вбудовані і кутові полиці виготовляються під замовлення і задіюють “мертві” кімнатні зони: стики стін, вузькі ніші і отвори.

Цікавим рішенням може стати меблювання, підлокітники і основа яких може бути виділена під відкриті секції для розміщення різних предметів.

Арочні композиції нерідко включаються в оригінальні вироби, оскільки вони виготовляються у вигляді П-образної полиці над диваном, кріслом або телевізором. Як і інші моделі ручної роботи, вони нестандартні, незвичайні і унікальні.

Як вибрати

В деяких випадках полички йдуть в комплекті з шафою, тумбою під телевізор або туалетним столиком, об’єднані загальним стилем і кольором.

Якщо ви вирішили доповнити вже наявний інтер’єр, то діяти необхідно за схожим принципом – шукати найбільш відповідний по стильовому напряму, фактурі, кольору і формі модель.

Окремо враховується вага і міцність полиці, який вибирається залежно від передбачуваного вмісту. Для незначного навантаження вибираються скляні або гіпсокартонні вироби незвичайної форми, але для зберігання важких книг або цінних ваз потрібні товсті дерев’яні секції з глибиною відділення не менше 50 см і завтовшки стінок не менше 5 см Конфігурація також значима: спіральні, округлі моделі тільки для легких аксесуарів.

Окрім максимальної ваги звертається увага на надійність кріплень, міцність матеріалу, стійкість конструкції. Також важливо уважно оглянути купівлю, оскільки покриття не повинне мати сколов, подряпин, потертостей або інших дефектів.

Обігравання в інтер’єрі

Навіть звичайна квадратна полиця може стати повноцінною “родзинкою” в інтер’єрі, для цього досить обіграти її, проявивши фантазію і кмітливість. Так, тренд цього сезону – нерівномірне розміщення на стіні простих квадратних конструкцій різних відтінків і конфігурацій.

Відстань між ними може варіюватися від 20 см до протилежних кінців кімнати. Важливо, щоб кількість таких модулів була більше трьох або чотирьох.

Користується популярністю і наступний прийом: розфарбовування глибинних стінок відділень стелажу, що поруч знаходяться, в яскраві контрастні кольори. Розкішно виглядають і дзеркала, вставлені замість задників.

Сучасні полиці виготовляються в максимально незвичайних конфігураціях: спеціально викривлені, спіралевидні, фігурні і непропорційні вироби.

Часто використовується дизайнерами прийом візуального розширення простору за рахунок цілеспрямованого залишення деяких секцій порожніми. Цікаво виглядає і вільна полиця, освітлена вбудованим світильником або обрамленим LED- дротом.

Завжди в моді оригінальні саморобні полиці, при цьому штучна состаренность матеріалу, недбалість, масивність і неакуратність надають їм шарм і неповторність.

Можна і самостійно декорувати виріб, для чого знадобиться шкіра або шкірзамінник, металеві елементи, текстиль, папір, трафарет, гілки або зруби дерева, фарби, пензлика, клей.

Насамперед варто продумати алгоритм на папері, розглянути фотографії оформлених дизайнерами полиць для вітальні, пошукати ідеї в інтернеті, підготувати поверхню і приступити до справи.

Ради і рекомендації

При виборі будь-якої, навіть найскромнішої по габаритах полиці, необхідно враховувати певні моменти:

 • Для класичних і мінімалістських стилів оптимальними вважаються прості конструкції правильної форми і нейтральних відтінків;
 • Замість стандартної полиці-тумби під телевізор, можна зробити оригінальнішу конструкцію: паралельно розмістити під панеллю на відстані в 20-30 см дві дошки, а ще дві короткі пустити по обидві сторони;
 • Якщо дверний або віконний отвір займає велику частину стіни, то навколо нього можна змайструвати, замовити П-образний або Г-подібний стелаж;
 • Відокремити одну зону в кімнаті від іншої можна за допомогою високої вертикальної або фігурної полиці;
 • Краще вибирати чергування відкритих і закритих секцій, щоб мати приховані від цікавих очей місця для зберігання;
 • Красиво виглядають на стіні дві паралельні дошки, розташовані поруч, але лише на 20-30 см що “заходять” один на одного;
 • Універсальний колір – білий, кремовий і деревний світло-коричневий відтінки.

Рідко дизайн вітальні обходиться без окремої полиці або цілого стелажного комплексу. Спочатку призначені для зберігання необхідних в житті дрібниць, вони почали виконувати і естетичну функцію.

Сучасний ринок пропонує сотні всіляких по конфігурації, корпусному матеріалу і колірного відтінку варіантів, серед яких легко підібрати модель, що найбільш підходить під наявний інтер’єр. Или, надихнувшись ідеями, зробити полицю самостійно.

Про автора

admin

Залиши коментарій