Дизайн інтерьера фото

Плитка під цеглину: 80 фото ідей оформлення внутрішньої обробки

За авторством admin

Плитка під цеглину – дизайн внутрішньої обробки і декоративне оформлення приміщень(80 фото)

Способи облицювання внутрішніх і зовнішніх поверхонь приміщень постійно удосконалюються. До них привносяться сучасні елементи декору, утилітарності, зручності у відході. Усе це повною мірою відноситься до облицювання “під цеглину”.

І якщо на самому початку ця технологія більшою мірою використовувалася при проведенні зовнішніх, фасадних робіт, то зараз вона популярна в облаштуванні внутрішнього інтер’єру квартири або нежитлового приміщення.

Особливості декоративного матеріалу

Одним із способів надання будівлі унікальності є облицювання його фасадів за допомогою плитки. Прямокутні строгі форми цього матеріалу створюють зовнішню привабливість на тлі міського ансамблю. Але найбільшою мірою декоративна плитка підходить для облаштування інтер’єру усередині приміщення.

Вона може використовуватися як цілісне полотно, що покриває стіну, так і як окремі елементи дизайнерського орнаменту. Причому можна облицьовувати не лише самі стіни, але і каміни, ніші, полиці, дверні і віконні отвори.

Переваги облицювання під цеглину

 • простота монтажу, яка забезпечується можливістю легко підпиляти фрагмент і підігнати його розміри під потрібне місце на поверхні;
 • завдяки легкості обробки окремих прямокутників, зовнішні і внутрішні кути набувають привабливого вигляду;
 • можливість відокремити різні зони в квартирі або кімнаті, підкресливши їх естетичну привабливість;
 • дозволяє усунути внутрішні дефекти поверхонь в приміщенні, наприклад можна легко прибрати нерівності і інші недоліки на стінах;
 • можливість підібрати за кольором і фактурі на будь-який смак, зробити замовлення на виготовлення за вподобаним зразком;
 • міцність і довговічність у використанні;
 • простота у відході і можливість використання в декоруванні різних за призначенням приміщень.

Різновиди декоративної плитки

Для тих, що бажають надати своєму домашньому інтер’єру унікальність і оригінальність обробка плиткою під цеглину є прекрасним дизайнерським рішенням. Тим паче, що цьому сприяє велика різноманітність доступних матеріалів.

Керамічна плитка

Багато людей несправедливо звинувачують цей тип рішення в незначній оригінальності. Але це не так. Для виготовлення застосовується глина. Її змішують з піском з кварцу, а також різними карбонатами і барвниками. Виробам можна надати найрізноманітнішу поверхню, підібрати найбільш відповідні до конкретного інтер’єру кольори.

Для внутрішньої обробки ви можете придбати матеріал “під цеглину”, що має гладку, глянсову або шорстку поверхню, а також привнести до інтер’єру ефект старовини.

Перевагами керамічного матеріалу

 • легкість по масі;
 • підвищена міцність і довговічність;
 • низькі показники водопоглинання;
 • відмінна морозостійкість і несхильність вигоранню під впливом сонячних променів і дії агресивного середовища;
 • безпека для людини.

Кераміку застосовують на кухні, в передпокоях, в місцях, де вимагається здійснити цегляну імітацію, оскільки використання справжньої цеглини було б нераціональне. Наприклад, для декорування лоджій, балконів, камінів або арок.

Клінкерна обробка

Висока міцність матеріалу з тугоплавкої глини у поєднанні з підвищеною легкістю дозволяють застосовувати його при облицюванні фасадів і фундаментів.

Клінкерна плитка дуже еластична і стійка до дії зовнішнього агресивного середовища. Вона допоможе вам надати фасаду оригінальний вид, істотно заощадивши на витратах.

Але і усередині приміщень така обробка виглядатиме дуже оригінально. У цьому ви легко можете переконатися, подивившись різноманітні фото такої плитки під цеглину.

Вона прекрасно поєднується з багатьма стилями оформлення інтер’єру, може використовуватися разом з іншими типами обробки – штукатуркою або шпалерами. Наприклад, вироби білого кольору широко застосовуються при облаштуванні приміщень, де був реалізований стиль лофт, модерн або кантри.

Облицювання гіпсовою плиткою

Цей матеріал дещо програє попереднім за показниками морозостійкості і стійкості до зовнішньої дії.

Гіпсова плитка під цеглину не застосовується в приміщеннях з високим рівнем вологості або сильними перепадами температур. Також вона вимагає додаткового захисту, для чого часто покривається спеціальним лаком.

Але не слід забувати про важливі декоративні переваги. Поверхня матеріалу легко покривається фарбувальними складами, завдяки чому ви зможете надати плитці будь-який колір, наприклад, задекорировав під справжню цеглину, надавши ефект старовини або вибравши оригінальне біле забарвлення. Невелика вага виключає істотне навантаження на поверхню, яка піддається облицюванню.

Використання гіпсової плитки не зашкодить здоров’ю людини. При цьому забезпечується досить високий рівень тепло- і звукоізоляції приміщень, інтер’єр яких стане затишним і комфортним.

Специфіка монтажу

З облицюванням плиткою типу “під цеглину” може впоратися будь-який майстер, що має відповідні навички. Але роботи треба проводити максимально акуратно, не ігноруючи навіть самі дрібниці в технології укладання. Так початкуючий майстер зможе створити привабливий і оригінальний інтер’єр в приміщенні.

Підготовка основи

Чим рівніше буде поверхня, тим якісніше вам вдасться провести облицювання. З приміщення слід видалити усі речі і предмети інтер’єру або ретельно прикрити їх захисною плівкою. Після цього потрібно зняти старий декоративний шар, а площину, що відкрилася, оцінити на міру міцності і гладкості.

Шар штукатурки, що слабо тримається, віддаляється в обов’язковому порядку. Рекомендується при необхідності поверхня заштукатурити, а потім прогрунтовать. Після висихання можна почати роботи по укладанню плитки під цеглину.

Роботи укладань

Монтаж робиться за допомогою розчину або клею. Суміш можна наносити як на шорстку поверхню “цегли”, так і на стіну. Процес приготування самої суміші простий:

 • суха речовина засипається в ємність і розводиться водою;
 • після замісу і отримання однорідної маси склад залишають на деякий час в місткості;
 • перемішаний розчин буде готовий до застосування.

Слід пам’ятати, якщо ви плануєте облицьовувати місця, які нагріватимуться, наприклад, камін, то доцільно використати цементний розчин, здатний витримати високі температури.

Для робіт застосовує звичайний і зубчастий шпателі, інструменти для тієї, що затерла, киянку гумового типу, расшивочую рейку. Також слід підготувати і дрантя.

Розчин наноситься на вибрану ділянку і поверхню плитки тонким шаром в півсантиметра. Роботи доцільно звістки, починаючи з кутів приміщення і рухаючись до центру.

При укладанні плитковий блок ставиться поряд з місцем його постійної установки і повільно зрушується до заданої точки. Так вам вдасться підвищити міру зчеплення. При необхідності можна акуратно простукати киянкою. Після того, як ряд цегли буде викладений, надлишки суміші слід акуратно прибрати. Використайте рівень, щоб оцінити якість робіт.

Затерла швів

Багато хто забуває про важливість цього етапу проведення облицювання. Але він має значення, оскільки впливає на естетичну привабливість поверхні. Робити це потрібно вже після того, як блоки міцно закріпилися.

Простір між прямокутниками заповнюють мастикою, а потім обробляють вологим дрантям або губкою. Рекомендується не заповнювати шви повністю, щоб виділити контури цегли.

Облицювання плиткою з елементами декору типу “під цеглину” допомагає зробити інтер’єр вашого будинку максимально затишним і привабливим. Цей матеріал досить готується, стійкий до зносу, а якісно проведені роботи дозволять вам насолоджуватися зовнішнім виглядом своєї квартири довгі роки.

Про автора

admin

Залиши коментарій