Дизайн інтерьера фото

Плитка під камінь – оформлення різних приміщень імітацією каменю(105 фото)

За авторством admin

Плитка під камінь: дизайн декоративних облицювальних панелей. 105 фото ідей застосування

Плитка під натуральний камінь – це один з різновидів будівельного матеріалу, що застосовується в обробних роботах. Її популярність обумовлена красивим зовнішнім виглядом, надійністю, функціональністю і довговічністю, а також здатністю надати унікальності будь-якому интерьерному оформленню.

Використання плиткової обробки “під камінь” при облаштуванні житла – це не лише наслідування моди, але і можливість створити умиротворяючу атмосферу розкоші і багатства.

Достоїнства і недоліки

У декоративної плитки, що імітує камінь, є наступні достоїнства:

 • Вона доступна за ціною. Її вартість значно нижче аналогів з натурального каменю.
 • Такі вироби стійкі до дії сонця.
 • Вологостійкість.
 • Удароміцність.
 • Стійкість до дії хімічних речовин.
 • Легкість. Така плитка важить набагато менше, ніж камінь природного походження.
 • Величезна різноманітність видів, що відрізняються один від одного по забарвленню і фактурі.
 • Кераміка “під камінь” дозволяє оформити навіть найменшу ділянку обстановки. Плитка в цій ситуації набагато зручніша за інші обробні матеріали. Її можна використати для облицювання окремої стіни або якої-небудь її частини, а також зробити на ній акцент.
 • Довгий час служби.
 • Безпека з точки зору екології.
 • Простота монтажу.

Недоліками плитки під камінь є

 • Складність різання матеріалу. Звичайну кахельну плитку порізати набагато легше і займає це набагато менше часу.
 • Також в цій ситуації потрібно наявність спецінструменту.
 • Поверхня, оброблена плиткою, має досить багато шорсткостей і нерівностей, а також широкі шви між окремими плитками. Внаслідок цього, вона погано буде гармоніювати з різними декоративними елементами.
 • Через свій холод обробка плиткою під камінь доречна лише для кухні, коридору, санвузла. Для спальні, вітальні, а тим більше для дитячої він не підходить.

Різновиди плитки під камінь

Фото плитки під камінь наочно демонструють, що існують самі різні види цього обробного матеріалу. Вони відрізняються між собою по дизайнерському рішенню, призначенню, структурі, фактурі, забарвленню, розмірам і т. п.

Зазвичай плитку, стилізовану під камінь, застосовують для обробки цоколя. Це пояснюється тим, що саме ця частина стін найбільше піддається різного роду діям, а тому вона просто зобов’язана мати надійне і міцне облицювальне покриття. Камінь підходить для цих цілей краще всього.

Але у наш час досить часто можна побачити плитку під камінь і усередині житла. Її, що має різний рельєф і фактуру, все частіше застосовують для облицювання фрагментів стін або цілих кімнат. Вона може використовуватися для обробки кутів приміщення, граючи на контрасті з гладкою і рівною стінною поверхнею.

Сфера застосування фасадної плитки під камінь – це облицювальні роботи по оформленню стін і цоколя будинку. Такий матеріал стійкий до температурних перепадів і дії різного роду опадів.

Плитка під так званий дикий камінь припаде до душі людям, що люблять обстановку, витриману в природній стилістиці. Такой облицювальний матеріал має вигляд природних необроблених каменів.

Оригінально виглядає обробка приміщення плиткою, що імітує старий, такий, що пролежав декілька десятиліть і що поміняв за цей час своє забарвлення камінь. Подібні вироби покриває мережа спеціально освічених тріщин і сколов.

Облицювання під рваний камінь, тобто під камінь, що втратив свою цілісність, зазвичай застосовується в оформленні зовнішніх стін будівель.

Найбільш незвичайним різновидом декоративної плитки вважається імітація бутового каменю. Такій обробці властива неоднорідність, рельєфність і оригінальний вигляд.

Для ванни найбільш доречна мозаїчна плитка. Вона може бути стилізована під гальку або маленькі камінчики. Подібний матеріал підійде як для облицювального покриття підлоги, так і для обробки стін. Зазвичай його застосовують спільно з гладкими плитками і шпалерами.

Найзухваліші задумки допоможе утілити гнучка плитка. Нею оформляють архітектурні конструкції складної конфігурації.

З чого виготовляють плитку

Прийнято виділяти плитку натурального і штучного походження.

Достоїнства першої – висока міцність, практичність, довговічність, стійкість до перепадів температур, природних осідань і хімічних речовин. Її поверхня може бути глянсовою або матовою, гладкою або фактурною. Для її виготовлення застосовують граніт, мармур, базальт та ін. матеріали.

Штучну плитку роблять з конгломерату. Її якості багато в чому схожі з якостями натурального каменю. Головна перевага – різноманітність колірних рішень і фактур. Для її створення застосовується акрил, спеціальні речовини синтетичного походження і крихта з натурального каменю.

Кераміка – це найбільш бюджетний спосіб оформити приміщення. Їй властиві міцність, довговічність, практичність і естетичність. Кахель може бути матовим або блискучим. Також є пористі різновиди.

Гіпсова плитка під камінь зазвичай застосовується для облицювання арок, коридору або передпокою. Ще нею обробляють каміни. Унікальна пластична структура гіпсу дозволяє набагато природніше передати текстуру натуральних каменів.

Мінус такого обробного матеріалу – можливість його застосування лише в сухих кімнатах. До плюсів відносяться: привабливий зовнішній вигляд, високі показники звуко- і теплоізоляції, невелика вага, екологічність.

Керамогранит за технологією створення і зовнішнім виглядом схожий з штучним каменем. Але його прочностние і експлуатаційні характеристики такі ж, як у натурального каменю. Його роблять блоками у формі квадрата або прямокутника і зазвичай застосовують в якості статевого покриття.

ПВХ плиткою найчастіше облицьовували підлогу. Вона виглядає, як лінолеум. До її переваг відноситься низька вартість, практичність, легкість монтажу і подальшої експлуатації, екологічність і пожежобезпека.

Плитка з пластика буде оптимальним вибором для оформлення ванни. Основними її характеристиками є непримхливість, різноманіття кольорів і текстур, простота у відході, красивий зовнішній вигляд.

На закінчення скажемо, що облицювальна плитка під камінь надасть оригінальності вашому інтер’єру і обов’язково стане його родзинкою. Вона має безліч достоїнств, тому сміливо використайте її при оформленні свого житла.

Про автора

admin

Залиши коментарій