Дизайн інтерьера фото

Плитка на фартух для кухні: 108 фото вибору кращих сучасних поверхонь

За авторством admin

Плитка на фартух для кухні – модні керамічні дизайнерські рішення і варіанти(108 фото-ідей)

Дизайн кухні має величезне значення для кожної хазяйки, адже саме тут вона проводить значну частину часу і творить кулінарні шедеври. Прекрасним рішенням для створення краси і затишку буде кухонний фартух, виконаний з плитки.

Адже такий декоративний елемент не лише красивий, але і практичний: він захистить стіни від бризок жиру і води в процесі готування. Доглядати за плиткою значно простіше, ніж видаляти забруднення з інших варіантів покриття стін.

Переваги плитки для фартуха

У сфері дизайну на сьогодні керамічна плитка для фартуха залишається як і раніше актуальною. Адже він є класикою і не боїться ні високої температури при нагріванні плити, ні випарів вологи. За такою поверхнею не складно доглядати за допомогою спеціальних засобів.

Серед основних переваг такого фартуха можна виділити наступні пункти:

  • стійкість до дії вологи, хімічних миючих засобів;
  • стійкий до температурних перепадів;
  • тривалий термін служби;
  • прекрасно поєднується з різними видами обробних матеріалів;
  • великий вибір в колірній гаммі і формі;
  • видалення жирних плям без особливих зусиль;
  • гармонійно вписується у будь-який стиль;
  • процес укладання не вимагає особливих навичок.

Але має цей вигляд декору і декілька мінусів. Щоб якісно зробити укладання плитки, необхідно мати хоч би мінімальний досвід у сфері будівництва. Якщо його немає, краще звернутися до фахівців.

Робити укладання необхідно в процесі капітального ремонту, за відсутності меблів в кімнаті. Встановлювати кухонний гарнітур можна тільки після закінчення обробних робіт.

Перед початком роботи стіни заздалегідь готуються, також потрібні спеціалізовані матеріали для фіксації і обробки кахлю. Починаючи ремонт, уважно виміріть площу, зробіть необхідні розрахунки, щоб не помилитися при закупівлі матеріалу.

Різновиди керамічної плитки

До питання вибору плитки необхідно відноситися гранично відповідально. Від її якості і відповідності задуму дизайнера залежить, який результат ви отримаєте. Перед походом в магазин ознайомтеся з популярними варіантами.

Найпопулярніший варіант – здійснити обробку керамічною плиткою. Але асортимент сучасної плитки для кухні на фартух пропонує варіанти на будь-який смак і гаманець. При виборі матеріалу звернете увагу на розміри, колірну гамму, функції і гармонійність із загальним інтер’єром приміщення.

Середня і велика

У цій категорії популярністю користується квадратна плитка з довгого боку в десять сантиметрів. Працюючи з нею, ви частіше уникаєте необхідності підрізувати, на відміну від плиток великого розміру. Завдяки цій перевазі скорочується кількість відходів і бруду в процесі ремонту.

Для кухонь маленьких розмірів дизайн фартуха з плитки такого розміру дозволяє візуально розширити простір. Також вона легко комбінується при складанні декоративного елементу або панно. Для цієї категорії представлені багато додаткових декоруючих елементів.

Плитка середніх розмірів(10 см) вимагає від майстра певних навичок, оскільки містить більше швів. Більшість виробників пропонують плитку великих розмірів з малюнком, що імітує шов. Її значно простіше підігнати під меблі, що значно прискорює роботу.

До категорії плитки великих розмірів відносять матеріал з розміром сторін по двадцять сантиметрів, а також двадцять на тридцять і тридцять п’ять сантиметрів.

Фахівці рекомендують використати їх тільки для просторих і світлих приміщень. У зворотному випадку фартух привертатиме надто багато уваги, меблі і предмети інтер’єру загубляться на його фоні.

Різновид “цеглинка”

У будь-якому магазині можна зустріти великий асортимент плитки у вигляді цеглини. Її форма прямокутна і має скошені фаски. У народі вона називається – плитка “кабанчик”, на фартух вона підходить ідеально, оскільки впишеться у будь-який інтер’єр, класику або сучасний.

Стандартний розмір плиток складає сім з половиною на десять сантиметрів, але існують і інші варіанти. Деякі компанії роблять плитку великих розмірів.

Колірна палітра дуже багата і дозволить вибрати необхідний відтінок навіть найпримхливішому покупцеві. Моделі з фотодруком на різні тематики(кулінарія, рослини, пейзажі) дозволяють створити цікавий декор приміщення.

Кожен каталог плитки на фартух демонструє величезний вибір плитки. Стандартна плитка “кабанчик” має глянсову поверхню і забарвлення в пастельні тони. Найчастіше покупці віддають перевагу білому кольору для оформлення кухні.

Як вибрати плитку?

Головне – здійснюйте купівлю обдумано. Щоб визначитися з дизайном, заздалегідь проглянете в каталозі або на сайтах фото плитки для фартуха. Ретельний розрахунок розмірів площі фартуха і необхідної кількості плитки дозволить заощадити гроші.

Плитки мають бути таких параметрів, щоб максимально уникнути необхідності їх обрізувати. При цьому звернете увагу, що до стандартних розмірів треба додати по декілька сантиметрів з кожного боку, щоб поверхня плитки закінчувалася під меблями. Над плитою встановлюється витяг, тому площа буде більше.

Одна модель плитки, зроблена різними фірмами може мати відмінності у вимірах. Відмінності можуть скласти пару міліметрів, або декілька сантиметрів. Тому варто перевірити інформацію про розміри перед купівлею.

Додаткові факти

Фахівці рекомендують вибирати облицювання з гладкою поверхнею. Модні об’ємні картинки(ефект 3 – D) вимагають особливого відходу, а глянсова поверхня миється досить легко.

Оскільки глянсова поверхня відбиває світло, вона здатна візуально збільшити простір кухні.

Універсальними вважаються однотонні кухонні фартухи, імітація каменю, або малюнки з ефектом розлучень. Для пожвавлення інтер’єру використовують декоруючі вставки – декілька плиток з малюнками, цілісне панно(зоровий центр приміщення).

Розміщення зорового центру доречне над поверхнею плити або обробного столу залежно від площі кімнати. Щоб уникнути підрізування, доречно використати декоративні вставки з плитки типів “бордюр” або “олівець”.

Про автора

admin

Залиши коментарій