Дизайн інтерьера фото

Плитка для східців: 80 фото, правила і особливості вибору плитки

За авторством admin

Плитка для східців – керамічні моделі і кращі ідеї для створення унікального дизайну(80 фото)

Східці давно вписалися в людське життя. Без них складно створити різні будинки. А у багатоповерхових будовах вони вважаються невід’ємною частиною. Застосовуються для підйому або спуску людини на різних об’єктах.

Це можуть бути механізми, транспорт, будови. Але найважливішим призначенням вважається – побутове в цивільних будинках. В давнину сходинки нічим не обкладали. Часто їх вирізували в землі, каменях або скелі, десь в печері в різних породах.

Пізніше людство усвідомило необхідність їх поліпшення. Для цього почали застосовувати плитку. Наприклад клінкерна плитка для східців отримала особливу поверхню що оберігає від зайвого ковзання. Це дуже важливо, на ній можливість отримати травму помітно знижується.

Продовжуючи про клінкерні східці варто відмітити, що вони міцні, відрізняються зменшеним коефіцієнтом поглинання води – це робить їх ще і стійкими до морозів. Після безлічі днів замерзання і подальшого відтавання ця модель зберігає первозданні властивості.

Відрізняється характеристиками схожими на камінь, але її можливості зберігаються у будь-яких кліматичних умовах і порівняно довше. На її основі можна формувати різний дизайн східців.

Хоча сучасні виробники змогли створити безліч видів для різних поверхонь зі східцями. Ознайомтеся з фото плитки для східців в різних варіаціях і самостійно переконаєтеся в цьому з їх допомогою.

Як правильно підібрати для покриття ганки?

Сучасні виготівники підготували для ринку безліч видів керамічної плитки. Це стосується зовнішнього вигляду і інших якостей. Через це сфера її застосування досягла неймовірних висот.

Але фахівці радять підходити з відповідальністю до процесу її вибору. Зараз розглянемо особливості, які приховує в собі плитка для ганку. Думаєте з нею все просто? Немає у неї багато видів і способів укладання.

Рада: Не рекомендується створювати облицювання для сходів в єдиному кольорі, фактурі з покриттям підлоги. Не можна використати плитку, призначену для приміщень на відкритому повітрі. І як не помилитися в її різноманітності?

Якщо необхідно виконати облицювання сходів. Вигідно спиратися на вироби що відрізняються високим рівнем стійкості до стирання. Для території холу, вітальні бажано використати плитку другого класу.

Для сходів, може, підійти виріб не менш третього класу. Якщо – це плитка для вуличних східців або ганку, тоді варто спиратися на четвертий клас. Цю модифікацію можна пізнати по малюнку підошви на основі заштрихованого світлого тону.

Важливо: Для територій різних громадських будов, торгових центрів, магазинів або офісів рекомендується використати плитку не менш четвертого класу. А п’ятий рівень розроблений для укладання на аеропортах або вокзалах.

Які її основні характеристики?

Слід акцентувати увагу лише на таких властивостях:

Стійкість до ковзання. Якщо буде укладена для внутрішніх просторів будівель дозволяється використати категорію R10. Дизайнери навчилися користуватися і полірувальними видами.

Але вони радять лише види з антиковзаючими борозенками або спеціальними смугами напилення. Їх виготовляють для сходів. А ось плитка для вулиці створюється категоріями R11 і R12;

Стійкість проти води. Ця властивість враховується в усіх випадках укладання плитки. Для сходової плитки бажаний рівень 3-10%. Для зовнішнього застосування варто звернути увагу на клінкер або керамогранит ці матеріали відрізняються зниженим відсотком стійкості до вологи;

Стійкість до морозу. Важлива, якщо поставлено завдання облицювання тераси, ганку, сходів за межами внутрішньої площі будівель. Стійкість до низьких температур зв’язується з рівнем поглинання води і пористістю матюкала. Маленька пористість дозволяє уникати зайве вбирання вологи. Вигідніше придивитися до клінкеру і керамограниту.

У них найменші показники поглинання води. Коефіцієнт цього показника показується на плитці за допомогою сніжинки. Вона вибирається під різні країни з необхідним рівнем коефіцієнта. Він може бути в районі F25 – F300;

Дизайн виробу. Зараз йому відводиться більше уваги. Усі хочуть бачити красу і особливі форми, підкреслююче місце укладання плитки. Майстри навчилися гармонійно вписувати плитки відповідно до облицювання стін.

У наш час укладання плитки на східці стало справжнім мистецтвом. І не кожен, може, зробити це якісно відповідно до усіх правил.

Які види плитки для різних східців?

Фахівці пояснюють, що для процесу обробки площі ганку або сходів дозволяється застосування керамічної плитки лише з щільною фактурою і зменшеною пористістю.

Це звужує рамки доступного матеріалу для такої роботи. Якщо ви переконалися, що плитка має стійкість до поглинання вологи і вона достатня морозостійка необхідно перевірити її міцність. Цей показник ув’язується із способом її виготовлення :

  • До групи А відносяться вироби створені методом екструзії. На стадії заготівлі він дозволяє позбавлятися від бульбашок повітря, що утворилися. Це збільшує щільність плитки. Її рекомендується класти на ступені ганку;
  • До групи У відводять плитку утворену пресуванням. Її щільність помітно понижена і підходить для формування дизайну стін або фасаду.

Для облицювання різних сходів або ганку підходять такі її типи:

Вважається популярним варіантом створеним на одинарному випаленні. Не глазурується, а її колір визначається за допомогою змішування глини різних сортів.

У цього втілення буває гладка або структурна поверхня. Дизайнери використовують її властивості на основі сільських напрямів стилю;

Коттофорте

Створюється глазурованим способом подвійного випалення. Має коефіцієнт водного поглинання в районі 3-10%.

Виділяється високим рівнем морозостійкості. Відрізняється декоративними особливостями, що обумовлено емаллю на основі будь-яких кольорів і малюнків. Підходить для внутрішніх приміщень;

Буває різних видів. Частіше зустрічається тверде втілення, використовуване для внутрішніх сходів. Такі види обробляють прозорими і кольоровими модифікаціями глазурі. Вони мають зменшену пористість і високу щільність. Але вважається дорогим матеріалом;

Відноситься до керамічних видів матеріалів з відмінною щільністю і малопомітним вбиранням вологи.

З його допомогою створюється якісна імітація цегли або каменів. Можливості матеріалу цікаві для усіх типів обробних операцій;

Керамогранит

Його відносять до найміцнішої групи матеріалів. Виділяється кращими характеристиками в сімействі кераміки. Він міцніший за граніт. Підходить для усіх робіт і інтенсивно експлуатується для будь-якого тиску руху людей по робочому покриттю.

У наш час плитка на ступені сходів кладеться всюди і вона змогла міцно увійти до життя людини. Це стало можливо за рахунок її корисних властивостей і простоти укладання.

Робітникам легко працювати з цим зручним матеріалом. Виробники навмисно створюють його в зручному виді, що сприяє зростанню популярності у всьому світі.

Про автора

admin

Залиши коментарій